Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 47 évesen és 135 kilóval...

Uborkka kérdése:

47 évesen és 135 kilóval 2méteres magassággal kerékpározásra adtam a fejem! 10km távolságnál nem megy több, mert addigra úgy elzsibbad alul mindenem, hogy leszállni nem birok a gépről Mit tegyek? Milyen ülés lenne nekem szerintetek jó?

Figyelt kérdés
A gép egy erősitett trekking kerékpár. (7-es agyváltó agydinamó 622-es erősitett felnik 6Báros 130 Kg-ot biró defekttűrő gumik, első-hátsó lengéscsillapitás ) Minden nap 10km már harmadik hete! Kezdem megszokni! Gerincproblémáim miatt nagyobb kormány került rá, hogy egyenes legyen a hátam.15-20 km/ó között nyomom. Saját ülését lecseréltem egy Csepel crouser Nagyméretű alul duplarugózott ülésre.Helyzet ugyanaz!!Elzsibbad a P-öm és a S-em Tanács kellene!!!!

2016. jan. 5. 20:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Szilikonos üléspárna, és kerékpárosnadrág. Együtt csodálatos kombó. ;)
2016. jan. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ne kerékpározz!

Tuti aranyér "nyeremény"!(Kérdez meg egy sebészt!)

Ráadásul a kerékpár egy "csalóka" sport.

Gyalogolj, ússz, lépcső-gépezz...!

2016. jan. 5. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

A kerékpár lehet, hogy csalóka sport, de úgy tud vele ledobni a 135 kilóból, hogy nem terheli a térdét és a csípőjét. Ha már lehet "pár" kiló és 100 alatt lesz akkor jöhet a gyaloglás, lépcsőzés, futás stb..

(szerintem )

2016. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
#2: Tavaly 23 kg-t dobtam le. Természetesen ebben az étrend is közrejátszott, de a bringa volt az egyetlen sportom. Ráadásul pont a túlsúly mértéke miatt épp doki ajánlotta, hogy ne vágjam haza az ízületeimet.
2016. jan. 5. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Kedves T. Vera!

Nekem aranyerem volt, és a sebész mondta, hogy kerüljem a kerékpározást - főleg túlsúllyal.

1 év alatt 35 kilót adtam le -életmódváltás ( főleg szénhidrát csökkentés) és heti min. 3-szor egy óra intenzív séta.

2016. jan. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

#5: Egy jó üléspárnával és kerékpárosnacival ez is kiküszöbölhető. Nekem ilyen problémám nincs.

De annyira szerelmese lettem a bringának, hogy ha lenne is, bevállalnám. :D

2016. jan. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Szilikonos üléspárnát is próbáltam :nem veszek észre különbséget.Egyéb izületi problémáim miatt javasolta a doki a kerékpározást.Egyenes derékkal még nagyobb súly van az ülésen ,gondolom ezért nyom annyira.
2016. jan. 5. 21:03
 8/21 A kérdező kommentje:
Esetleg valami nagyobb méretű ülés kellene?? A Boltban rábeszélnének minden hülyeségre::::::
2016. jan. 5. 21:07
 9/21 anonim ***** válasza:

"De annyira szerelmese lettem a bringának, hogy ha lenne is, bevállalnám. :D"

Amíg a sebészeti műtőbe nem kerülnél az aranyered vagy az annak "köszönhető" komplikáció miatt...

2016. jan. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Hopsz... Ez eddig eszembe sem jutott, de valószínűleg nem jó a tartásod. Nem szabad, hogy a teljes súly a fenékre nehezedjen.

Ha széles a csípőd, akkor az ülés is úgy jó, ha széles. A magasságot úgy állítsd be, hogy ha melléállsz, az ülés csípőmagasságban legyen. Ha ráülsz, a lenti pedált majdnem teljesen kinyújtott lábbal, de kényelmesen el tudd érni.

Amit próbáltál üléspárnát, szilikonos volt?

2016. jan. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!