Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 47 évesen és 135 kilóval...

Uborkka kérdése:

47 évesen és 135 kilóval 2méteres magassággal kerékpározásra adtam a fejem! 10km távolságnál nem megy több, mert addigra úgy elzsibbad alul mindenem, hogy leszállni nem birok a gépről Mit tegyek? Milyen ülés lenne nekem szerintetek jó?

Figyelt kérdés
A gép egy erősitett trekking kerékpár. (7-es agyváltó agydinamó 622-es erősitett felnik 6Báros 130 Kg-ot biró defekttűrő gumik, első-hátsó lengéscsillapitás ) Minden nap 10km már harmadik hete! Kezdem megszokni! Gerincproblémáim miatt nagyobb kormány került rá, hogy egyenes legyen a hátam.15-20 km/ó között nyomom. Saját ülését lecseréltem egy Csepel crouser Nagyméretű alul duplarugózott ülésre.Helyzet ugyanaz!!Elzsibbad a P-öm és a S-em Tanács kellene!!!!

2016. jan. 5. 20:20
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Venyigeszú: Vagyok annyira agyament! ;)
2016. jan. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Igen beállitottam az ülésmagasságot,Neten utánanéztem.(nem volt egyszerű venni kelett másik üléstartó csövet,mert az eredeti rövid volt)Ágyéki gerinccsigolya problémák miatt mondta a doki,hogy minél egyenesebb háttal.Ezért kellett vennem rá másik kormányt.De eredetileg is kis kormánnyal,ugyanúgy zsibbadt az alsóm...
2016. jan. 5. 21:22
 13/21 A kérdező kommentje:
Nem szeretném abbahagyni,olvasom,hogy mennyi egyéb jótékony hatása van a visszértól az érszűkületen át keringés,állóképesség.Olvastam egy olyan cikket is valahol a neten,hogy a napi szinten fél-egy órát kerékpározók 5-10 évvel tovább élnek....Szóval egyenlőre nagyon bejön.Tegnap is mentem hóesésben,ma is mentem,és holnap is fogok,de az ülés nagyon megkeseríti a kerózást.
2016. jan. 5. 21:27
 14/21 anonim ***** válasza:

Elszántabb vagy, mint én. Én egyelőre ebben az időben inkább konditerembe vonultam, és várom a tavaszt. :D

Ha az ülésmagasság jó, az ülés széles, szilikonos párna nem segít, akkor a tartással lesz a gond pedig.

Kérdés: Milyen szinten fontos neked az egyenes hát? Csak görbén nek tarthatod, vagy ferdén sem? Csak agyalhatok... Mert én pl. úgy hajtok, hogy enyhén előre dőlve, ferdén, de egyenes háttal. Így a súly egyenletesen oszlik a karok, vállak, és az altáj irányában.

2016. jan. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Igen,elég elszánt vagyok.1éve letettem a cigit,felugrott 20kg!Valamit ki kellett találnom,és ez tűnik a leg kézenfekvőbbnek! Mint irtam ágyéki gerincgond miatt tök függőleges ülést javasolt a doki.Nem jó az előrehajlás,mert jobban szétcsúszhatnak idővel a csigolyák.Pufojkanadrág,jó vastag,az is tompit.Szerintem még nagyobb ülést kellene kipróbálnom....
2016. jan. 5. 22:27
 16/21 anonim ***** válasza:

Akkor viszont passzolom. Az biztos, hogy a tartástól ülöd szét a hátsód, viszont akkor ezt meg nem szabad változtatni, tehát patthelyzet.

Amit még kipróbálhatsz, a szélesebb ülés, a szilikonos biciklisgatyó. De hátha másnak lesz jobb ötlete.

A füstmentes élethez grat, én még csak pár napja nem szívom, de meglepően jól bírom - egyelőre.

2016. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 tothp ***** válasza:

Ami segíthet:


P-zsibbadás ellen kissé billentsd meg előre a nyerget. A teljesen vízszintes a "hivatalos"

A tulzott előre dőlés derékfájást okoz.

Továbbá: told előre amennyire lehet, illetve nem ártana a kormánypozición is változtatni. egy rövidebb és magasabb dőlésszögű (esetleg állítható) stucnival.

Tekerés közben csússz kissé hátra a nyeregben, hogy a széles részen legyen nagyobb az alátámasztás.

Ülés magasság jó? Akkor helyes a magasság ha a bringán tekerve az alsó holtponton kissé be van hajlítva a térded.


Légy nyugodt. ugyanezekkel a problémákkal én egy 2-3 éves kényszerpihenő után szembesültem, pedig messze nem voltam még 100 kiló és alig 30 éves.

2016. jan. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat,Próbálkozok,előbb utóbb csak sikerül valami......Sziasztok!
2016. jan. 6. 18:39
 19/21 tothp ***** válasza:
Ja! majd' elfelejtettem: A hátsó fertályod terhelése nagyban függ a pedálozás intenzitásától. Amíg a pedált terheled, az ülőizmaid kevésbé fáradnak. Szóval, ha nyaralsz a nyeregben, még edzett állapotban is sajogni fog...
2016. jan. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nyilván lenyeges az ülés beállítása, de azt le lehet zavarni 1 órán belül. Ha nincs meg a megoldás, akkor csere. Nálam is megvolt a farok+mogyorózsibbadás sokáig. Kb. hasonlókat végigjártam én is, aztán felfújtam a pofám és vettem egy ilyet:

[link]

Ezen kívül persze még rengeteg lukas nyereg létezik. A trükk az, hogy leveszi a terhelést azokról a középső lágyabb részekről, amiknek a nyomása a zsibbadást okozza. A te súlyodnál viszont nem tudom hogy viselkedne.

2016. jan. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!