Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Versenybiciklisek/országútisok...

Versenybiciklisek/országútisok! Ti inkább magatokat áldoznátok fel minthogy az ártatlannak baja legyen hogyha miattatok lenne baleset vagy magatokat mentenétek és megsebesítenétek a másikat?

Figyelt kérdés

Én próbálok nagyon figyelni arra hogy mi történik körülöttem, de van hogy elnézek valamit.


Főleg most a szezon kezdetekor... A reflexeim berosdásotak és majdnem okoztam 1-2 balesetet.


Pl sötétben nem figyeltem és 40-el majdnem nekimentem 1 sétáló szerelmespárnak hátulról, de előtte egy kivilágított biciklisnek is.


Vagy mikor egy dombról jöttem le 55 el és hátranéztem, de közben kiakart jönni a sarkon egy autó úgy hogy a fél autót már kidugta és úgy állt meg.


Na ott nagyon örültem hogy időben kikerültem.


Meg még pár incidens.


Nagyon nagy bűntudatom lenne hogy ha ártatlan embereknek okoznék balesetet mert hogyha dombról lefele 50 el nekimegyek valakinek az eléggé "nagy" balesetet tudna okozni.



Tudom aki nem tud rendesen közlekedni és figyelni az ne biciklizzen....


De ha valami baleset akarna bekövetkezni (lekopogom hogy ne legyen) akkor inkább ti borulnátok fel valahova, mennétek a szembesávba vagy egyéb ilyen dolgok vagy magatokat védenétek és nekimennétek az ártatlannak?


(Az autósokat van ami megvédje, de a többi biciklist és gyalogost nem.)


Remélem nem kapok sok olyat hogy tanuljak meg normálisan közlekedni... Mert én mindig próbálok figyelni a környezetemre.


2016. márc. 25. 01:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mint országútis, nem közlekedem a járdán... De városban sem sokat...

Benne a nevében... Országúti...

2016. márc. 25. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nincs èrtelme a kèrdèsnek, mert az ember viselkedèse adott helyzetben jól kiszámolható ( lásd pszichológia) ès ösztönösen optimális megoldásra törekszik vèszhelyzetben de a saját szemszögèből, azaz elsősorban magát menti, utána a másikat. Ez nem választás kèrdèse, ìgy a normális.
2016. márc. 25. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Hol biciklizel te, ahol ekkora a forgalom? Ha úgyis sokat mész, akár ki is mehetnél a városból, és sokat javítanál a helyzeten.


Persze ettől még előfordulhat ilyen eset, lehet gondolkozni róla. Azt külön kell választani, hogy mi az, amit az ember tenne valójában, és mi az, amit helyesnek tartana. Ott és akkor nem sok idő van dönteni, és inkább az ösztönök működnek.

2016. márc. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Jó kérdés...

A példáidra tudok válaszolni: habár errefelé nem igazán szoktak szerelmespárok sétálni az úttesten, de ha megtehetik, akkor valószínűleg nincs ott akkora forgalom, hogy ne lehetne őket kikerülni. végső esetben lemegyek az útról...

A kilógó autó esetén pedig ha nincs lehetőség kikerülni, akkor annyit tennék, hogy ne frontálisan menjek bele valami kiálló részébe. Ha már sérül valami, akkor az autó/kerékpár legyen az, ne én. A sofőrnek alapesetben nem lehet baja, a kasztni megvédi. Az anyagi kárt meg a felelősségbiztosítás rendezi...

2016. márc. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!