Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balaton körbe biciklizésére...

Balaton körbe biciklizésére mennyit kell készülni?

Figyelt kérdés
Mielőtt körbe biciklizném érdemes előtte fel készülni valahogy ? 1 nap alatt lehetséges körbe tekerni ? Miket érdemes az útra vinni ?

2016. nov. 23. 19:00
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:

mi nyáron mentünk, két nap alatt (én ugyan egynaposra terveztem, a tesóm alapban strandolásos, mászkálós körútra tervezte - plusz már 20 km után volt vagy két óra tökölés (elhagyta a telefonját..).


különösebben nem készültünk, mondjuk, én minden héten tekerek 70-80 km-t, ő kevesebbet, dombos vidéken. de a Balaton körút nem vészes, lapos, csak kb két helyen van meredek része. plusz mivel mi Veszprémből indultunk, még haza kellett tekerni, az meg végig felfele megy..


nálunk volt (nyáron): a szokásos bicajtúra cucc, mint pótbelső, pumpa, lámpa, gumileszedő, víz, pénz.


váltás ruha, törülköző, alvócucc. bankkártya...kb ennyi. Magyarországon, nyáron nem igazán volt szükség meleg ruhára, hosszú ujjú felsőre.

2016. nov. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 A kérdező kommentje:
értem , egyedül nem érdemes menni , inkább haverokkal ?
2016. nov. 23. 20:42
 3/40 A kérdező kommentje:
hozzá tenném , hogy nem vagyok túl sportos , de nyáron mindig biciklizek , igaz hogy nem túl sokat , de azért meg próbálnám :)
2016. nov. 23. 20:43
 4/40 anonim ***** válasza:
Egy korábbi kérdést és a rá adott válaszokat ajánlom a figyelmedbe: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__80..
2016. nov. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
köszi , de ez 15 évesen nem lesz kemény ?
2016. nov. 23. 20:57
 6/40 anonim ***** válasza:

Gondolom, hogy jövő tavasszal / nyáron tervezed. Kora tavasztól biciklizz rendszeresen. Ha már 120 km megy egy nap alatt úgy hogy nem döglesz ki a végére teljesen, akkor menni fog a Balaton kör is. A Balaton-körbetekerés hangulata visz tovább. Országúti biciklivel nem kunszt ekkora táv. Trekking vagy túrabiciklivel is meg lehet csinálni. Keskenyebb, kevésbé bordázott aszfaltra való gumit érdemes rá tenni.

Az előző válaszban levő linkben említett Balaton-kör túrán nálad fiatalabbak is szoktak lenni. Ha készült rá, menni fog.

2016. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:
Vonyarcvashegy - Siófok volt a legnagyobb táv amit le tekertem , vastag kerekű a biciklim inkább terep bicikli
2016. nov. 23. 21:43
 8/40 anonim ***** válasza:
Vonyarcvashegy - Siófok az már a fél Balaton-kör, akármelyik irányban mész is. Ha biciklizel rendszeresen, menni fog az egész kör is. Érdemes lenne a gumit aszfaltra valóra cserélned hozzá.
2016. nov. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 tothp ***** válasza:
Az meg csak rajtad múlik, egyedül, vagy csoportosan mennél. Van aki kifejezetten egyedül szeret tekerni. Kerékpártúrázós múlttal ugyan, de hosszú kihagyás és 30 plusz kiló felszedése után nekem 16 óra alatt sikerült. szerintem nem reménytelen. Egy ilyen táv már fejben dől el. A fizikumod megvan, ha a "fél kör" sikerült.
2016. nov. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
de az a félkör végén is már egy picit szenvedek azért , meg a seggem már eléggé fáj a végére
2016. nov. 24. 07:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!