Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balaton körbe biciklizésére...

Balaton körbe biciklizésére mennyit kell készülni?

Figyelt kérdés
Mielőtt körbe biciklizném érdemes előtte fel készülni valahogy ? 1 nap alatt lehetséges körbe tekerni ? Miket érdemes az útra vinni ?

2016. nov. 23. 19:00
1 2 3 4
 11/40 tothp ***** válasza:

Az is fejben dől el, mit raksz a feneked alá. A bicikli finomabb beállítása, esetleg egy új nyereg. Egy csomó olyan apró kényelmetlenség, ami egy ilyen távon már számit. Fordíts erre egy kis figyelmet.

Alapból egy slick gumi (mondjuk egy schwalbe spicer), amit keményre lehet fújni, biztosan sokat javít a teljesítményeden.

2016. nov. 24. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 tothp ***** válasza:

Kedvcsinálónak:

[link]

2016. nov. 24. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:

Legyen beállítva a bringa, különben 50km után véresre töri a tenyered, a popód és a combod! Pumpa, belső, lámpa, esőkabát legyen nálad (jó árakat kérnek el a helyi boltok, 2-4eFt egy belső pl. automatából).

Nem egy nagy valami, vannak ivóhelyek, ott fel lehet frissülni, és azért ne csülkös pacallal kezdj reggel. Szénhidrát (cukor, tészta), ásványi anyag (kiizzadod) és víz (izzadsz, ezért ásványvíz és bele pezsgőtabletta). Ebédre fehérje (nem túl zsíros hús) kell. Legyen nálad magnézium, előtte 1-2 héttel ihatsz/szedhetsz, így nem görcsöl a láb. Sokszor keveset egyél, próbáld a cukrod szinten tartani.

Nem egy vészes dolog, nézd meg az utcaképet, csak az északi oldal dombos! Ott is hullámos, így a feléig mindig felgurulsz!

12-20 órát számolj rá nyugodtan ha nézelődős 15-20-as tempót mentek, 2-3 óránként nyújtsd nagyon óvatosan az izmokat, úgy nem savasodnak be olyan könnyen!

2016. nov. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 A kérdező kommentje:
akkor előtte ne is edzek lábra ?
2016. nov. 24. 19:03
 15/40 tothp ***** válasza:

Lábra edzeni? Ugye nem a konditeremre gondolsz?


Egy ilyen távra a legjobb edzés, ha több kisebb távot teljesítesz. Közben finomítod a bringabeállítást, kikisérletezed, hogyan igyál, egyél túra közben. És összerakod a legmegfelelőbb felszerelést.

2016. nov. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:

első vagyok

szerintem is tök felesleges lábra edzeni (én legalábbis sose szoktam- illetve régen igen, de nem bicaj miatt, egyéb edzés volt.)


hosszútávú biciklizésre úgy kell felkészülni, hogy biciklizni kell...

2016. nov. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:

ja, és én egy ilyennel mentem (ez van csak otthon, ez is nagy szám már, külföldön lakom, tavaly nyáron vitettem haza)


[link]


ez egy sima mountainbike, városi gumikkal.

2016. nov. 24. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 A kérdező kommentje:
oké , csak a térdem eléggé meg szokott fájdulni meg a vádlim is
2016. nov. 24. 22:14
 19/40 anonim ***** válasza:
Azért fáj, mert nincs jól beállítva a nyereg és túl van terhelve! Állítgass be mindent, vannak leírások neten!
2016. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 A kérdező kommentje:
az baj hogyha a nyereg magasabban van mint a kormány ?
2016. nov. 25. 21:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!