Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt fejlődik...

Mennyi idő alatt fejlődik vissza az ember állóképessége?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy fél évvel ezelőttig egész edzett voltam, de az utóbbi fél évben sajnos nem volt szinte semmi alkalmam sportolni. Mindezek mellé dohányzom és néha iszom is, ezért eléggé leromlott az állóképességem.


Mivel alig van időm sportolni a munkám miatt, azt találtam ki, hogy biciklivel fogok munkába járni (oda-vissza kb. 20 km) azonban ma amikor csak fél utat próbáltam ki (10km) majdnem kiköptem a tüdőm és kb. csak nagypapa tempóval tudtam közlekedni (átlag 11,6 km/h), mivel 3-4 km után halálosan elfáradtam.

Ez eléggé megrettentett, mivel amikor korábban bicikliztem rendszeresen (napi 7 km-t) akkor simán tudtam átlagban 15-20 km/h-val haladni.


Mennyi idő mire változás áll be az állóképességemben és mondjuk képes leszek egész végig 15-20 km/h-val tekerni?


22 éves vagyok, fiú, 185 centi és jelenleg 82 kg.


Köszönöm a válaszokat!



2017. márc. 20. 19:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Legalabb 2 ho ha rendszeresen, legalabb hetente 4x edzel.
2017. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Es nem csak az allokepesseg szamit itt, hanem a tekeres soran hasznalt izmok a labaidban.
2017. márc. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nekem 2-3 évbe telt mire elértem egy elfogadható szintet. Már tartom a 30-35 km/h-t is síkon, ha kell felmegyek 45-50-ig. Erős szembe szélben olyan 20-24 km/h. Emelkedőn változó nagyon .. 20km/h- tól 4 km/h-ig :D


Szerintem fokozatosan növeld a terhelést és mindig próbáld magadat szinten tartani.

Én már monti maraton versenyzem. :)

2017. márc. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Én nem régóta járok biciklivel munkába(15km). Nem mondom azt, hogy semmit sem mozogtam előtte, de az nem kardio volt, hanem inkább az izmok fejlesztésére szolgált. Tehát mondhatni, hogy az állóképességem nem volt jó. Nekem 1 hét volt, míg nagyon lefárasztott, most már egyáltalán nem fáradok el, inkább csak felpörget. Egyébként országútival járok, tehát mindig próbálok haladósan, gyorsan tekerni. Nyilván nem ugyanaz, mert én nem dohányzom, meg azért mozogtam előtte is. De szerintem ha ügyes vagy, 2-3 hét alatt megszokhatod. Aztán menni fog a táv egyre gyorsabban is.

22/l

2017. ápr. 3. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!