Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdőként mekkora távnak...

Kezdőként mekkora távnak merjek nekiindulni?

Figyelt kérdés

Nem vagyok túlsúlyos, nem fogyni akarok, hanem csak mondjuk havi egyszer bringázni egyet. De nem tudom, hogy mennyire legyek vakmerő és bevállalós.

Egy átlagos mountain bike-om van.



2017. ápr. 16. 14:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Párszor tekertem egy helyi kerékpáros szabadidő szakszervezettel... tehát ott mindenféle emberek voltak..

volt fiatal, öreg, túlsúlyos

volt aki montival jött volt aki kempinggel


és itt mindig megvolt a 40-50km táv.

igaz 13km/h átlagsebességgel


elején jó buli volt, hogy egyszerre tekerünk 30-an :) de aztán meguntam mert a 13km/h túl lassú ha egyenes úton halad az ember semmi szembe széllel.


Igaz itt mindenki rendszeres bringázó volt.

jó kérdés mennyire gyakran szoktál bringára ülni

2017. ápr. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A szembe szél a halálom.

Nem szoktam biciklizni.

Néhányszor tekertem régebben 20 km-t, egyszer 30 km-t.

Sportolok amúgy.

A bringán nem szoktam váltani, mert félek, hogy leesik a lánc és amúgy se értem hogyan kell és mikor. Középre van állítva mindkét kar.

2017. ápr. 17. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
max 1-2 km mert aztán nem találsz vissza ha a váltókezelés is nehezedre esik vagy ha annyira szar a bicikli hogy nem lehet normálisan használni a váltót akkor valószínűleg nem egy üzembiztos valami így csak olyan távon használd ahonnan haza is tudod tolni
2017. ápr. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Akkor te vagy hülye vagy vagy nem tudom....

nem szoktál váltani lol

azért remélem autóban szoktál váltani :D

2017. ápr. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Azta ku.rva ez nagyon jó :D :D :D
2017. ápr. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem röhögök, mert nekem is van egy 20 éves bicajom, amin a váltó nagyjából csak dísznek van. Ha még is csinálna valamit, akkor az olyan zajjal jár, hogy megáll bennem az ütő, hogy szétesik alattam a bicaj.

Egy átlag gagyi biciklivel is simán lehet tekerni szerintem saját tempóban 25-30 km-t kényelmesen. Ez átlag embernek átlag kondícióval még nem kéne, hogy bármilyen megerőltetést jelentsen. Ennél több már igényel némi kitartást.

Mi abszolút kezdő csoporttal is simán letoltunk 80 km-t a Balaton körül egy szakaszon egy nap alatt. Átlag biciklivel, átlag kondícióval rendelkező egyének is csak a vége felé kezdtek nyafogni, hogy elfáradtak, fáj a fenekük.

Összességében, hogyha beleszeretsz és gyakran fogsz bicajozni, akkor érdemes venni egy normális biciklit. Ég és föld. A régihez képest én úgy éreztem, hogy az új (amit amúgy használtan vettem) szinte magától megy. Abszolút érthető mikor merre kell váltani és olyan dombokon is felsuhantam vele, aminek korábban csak ábrándozva néztem a tetejét.

2017. ápr. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Balaton körül milyenek a biciklis utak?

Jó lenne arra tekerni. Illetve oda letekerni. Kb 100 km-re lakom onnan.

Az enyém is durva hangokat adott, ha váltani akartam, illetve nem is nagyon akart megfelelően működni. Lehet, hogy én vagyok a béna hozzá, vagy a bicikli se az igazi.

De inkább nem váltogatok, nehogy ledobja a láncot.

2017. ápr. 18. 18:52
 8/8 anonim ***** válasza:
A déli part totál sík, ott nem kell váltani, az északi part túlnyomó része is. De a Balaton felvidéken ne bocsátkozz kalandokba, mert ott hamar sebváltás lesz a mese vége...
2017. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!