Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A hátizsákban lévő flakon nem...

A hátizsákban lévő flakon nem veszélyes, ha bringázás közben a hátunkra esünk?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 17. 18:46
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Egy meredek lejtőn pedig hanyatt dőlésnél meg se ütöd magad, nemhogy bajod legyen...
2017. ápr. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nekem is sikerült:megprobáltam egykeréken lejönni egy lejtőn...nem sikerült...

De egyébként hanyatesést a legegyszerűbb megakadájozni-hátra lépsz!

2017. ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 Wadmalac ***** válasza:

Áruld már el, milyen flakonról van szó.

Hatalmas különbség van egy kétliteres eldobós kólás PET palack meg egy gyalogsági acélkulacs közt.


Amúgy akármennyire ritka bringán a hátra esés, a fejre esés után ez a legveszélyesebb.

Én egyébként bringán semmilyen hátizsáknak nem vagyok barátja. A súlyterhelése a bringán előre dőlve pont rossz helyen terheli a hátat, olyan hát- és derékfájást csinál, hogy csak na. Ja és hanyattesésnél ha egy telepakolt hátizsákra esel, a hátadra kapott ütést ugyan puhítja, de a fejed meg ostorcsapásként vágódik a földre tarkóval. Bukó nélkül lazán lehet halálos kis esésnél is.

2017. ápr. 19. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

13.: 2 literes pet palack tele.

Ennyi súly is árt a hátnak?

2017. ápr. 19. 12:04
 15/19 Wadmalac ***** válasza:

Hát, hosszabb távon igen. Egyszerűen más izmokat feszítesz, ha rajtad van a zsák.

Kutyarossz.

Egyszer megszívattam magam így, Esztergom-Alsóőrs Balaton, 140 km, a hátizsákom nem nyomott két kilót, de sündisznót szülni jobb, mint amennyire kikészített.

Visszafelé a csomitartó málhára volt kötve a zsák és semmi hátfájásom nem lett.

2017. ápr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek Wadmalaccal. Mit viszel, teát, vizet? Kösd fel a csomagtartóra, teljesen feleslegesen szopatod magad a hátizsákos szállítással. Mindent, ami bírja a rázkódást, vigyen a bicigli. Egyébként valóban nem lehetetlen a háton átbucskázás, ha egy tereptárgy megfogja az első kereket, már sikerült nekem is bemutatnom ilyet :)
2017. ápr. 19. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Kicsit off:rosz hátizsákot vettetek.

Nekem 100km megsem kottyant benne,többször sem,és akkor nem 2kiló van benne. Mondjuk kevesebb.

2017. ápr. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 kiitos ***** válasza:

Nagyon is lehetséges hátra esni, a fiam a szemem láttára esett így el.Földes úton tekertünk egy kis kerülős szakaszon hátulról elénk akart jönni kiegyenesítve az utat.

Egykerekezve jött és sajnos nem vette észre hogy sáros-pocsolyás volt azon a részen az út. Pont mellénk ért

csak azt láttam megcsúszott a kerék, a bringa előre a gyerek meg a hátára esett .

2017. ápr. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Ha hanyat esel,mondjuk éppen egy erdei úton, és ki áll a földből egy fa darab? Vagy aszfalt úton egy jókora kavics?

Vagy leteszed a kezed és eltöröd a csuklód?

Fogd meg a palackot,és a kerékpárt és tedd el olyan helyre ahol nem eshet rád.

2023. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!