Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen kerékpárt ajánlotok...

Milyen kerékpárt ajánlotok magyar dh-ra?

Figyelt kérdés

Tehát az elképzelésem: mozogjon elől-hátul minél többet, legyen strapabíró, olcsó, és a jó geometria sem hátrány.

Erdőben lefelé száguldásra, ugratásokra szeretném használni.

Most, hogy leírtam az elképzelésemet, próbáljunk meg egy keresztmetszetet találni a használhatóságra.

Elől-hátul 20 centit mozgó bringa nagyon jó lenne, de sajnos nincs egy terepjáróm, amivel kimehetnék egy pálya felvonójához. Tekerni pedig nehéz lenne egy pogózó szörnyeteget.

A tekerhetőség oltárán hajlandó lennék sokat feláldozni.

Az új cuccokat nem igazán ismerem. A régebbi marzocchik közül némelyiknek volt ETA rendszerük. Azt hiszem 150mm-ről össze lehetett húzni 100mm-re, és még talán azt is lehetett lockolni.

Na ilyesmi elképzelésem van. Elől-hátul a rugóút legyen minél nagyobb, DE lehessen lockolni, vagy durván felkeményíteni a rugóutat.

Gondolom a dh szörnyekről le kell mondanom. Nem volt még ilyenem, de gondolom milyen nehéz lehet feltekerni vele a hegyre. Viszont állítólag egy enduro, vagy all-mountain bicaj akár annyira is tekerhető, mint egy jobb fajta alsó kategóriás xc bicaj.


2017. máj. 2. 11:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ha olcsót akarsz, akkor használt cuccokból össze lehet mákolni, csak figyelni kell mindig... én pl totál hobbi felhasználásra vettem 40.000ért tavaly egy magellan vegat ami csak városban volt használva, és azért adta ennyiért a srác, mert azt gondolta, egy 10 éves bringáért mér úgyse kapna többet.
2017. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

De csak a váz volt 40 ezer, ugye? :D

Mert kb. még úgyis piaci ár alatt van egy kicsivel.

Például teleszkópokat állandóan lesem testbike-on, és a 10 évesekért is bőven megkérik az árukat.

Használják 10 évig, azután nagy kegyesen a bolti ár feléért kínálják.

Tavaly előtt pl. rst storm 180-as teljesen új villa volt 35 ezer forintért, csak akkor pénzem nem volt..

2017. máj. 2. 12:59
 3/5 A kérdező kommentje:

Amúgy nem nagyon értem, hogy a dh villákat, és rugóstagokat miért nem lehet lockolni?

Oké, hogy plusz súly, hibalehetőség, de a felhasználók 90%-ának jól jönne. Legalább is itthon azért nem úgy van, hogy mindenki felvonóval megy fel a hegyre, odáig pedig kocsival.

2017. máj. 2. 13:02
 4/5 Alex Fly ***** válasza:
Mert a DH arról szól, hogy minél nagyobb sebességgel száguldj le egyenetlen terepen. A rugós felfüggesztést erre találták ki. Ha lockolod, azzal pont a lényegét veszti el.
2017. máj. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De tesó, felfelé lockolom, lefelé meg rugózzon amennyit akar.

Ezért is írtam az all-mountain, és az endurot, mert ezeket pont arra találták ki, hogy tekerni is lehessen velük. Elől-hátul 16 cm rugóúttal meglennék elégedve.

2017. máj. 2. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!