Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hagyományos pedálhoz is...

Hagyományos pedálhoz is árulnak kerékpáros cipőt? Ha igen pl. hol?

Figyelt kérdés

Sorba teszem tönkre a cipőimet, ha sokat tekerek. De kizárt, hogy olyan spd pedálra váltsak, utálnám, nem akarom.

Maradok a hagyományos pedálnál.

Viszont a boltokban ahol eddig néztem, az összes bringás cipő az az spd vagy hasonló fajta.

Vajon sima talpút sehol sem árulnak, vagy csak én nem láttam? Ki mit mond, mit ajánl?



2017. máj. 12. 08:26
 1/8 Alex Fly ***** válasza:
100%
Ha megveszel,egy kerékpáros cipőt, nem muszáj rá stoplit szerelni.
2017. máj. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Wadmalac ***** válasza:

Így van. Veszel egy rendes, járótalpas spd cipőt és nem raksz rá patentot.


"De kizárt, hogy olyan spd pedálra váltsak, utálnám, nem akarom."

Az idegenkedést megértem, de hidd el, nem utálnád, sőt, amint megszoknád, kifejezetten zavarna, ha nincs.

A patentpedálnak csak ott leeht kényelmetlensége, ahol rettenetesen sűrűn kell megállni és kilépni (városi forgalomban futárkodás esetleg), vagy ahol a "stuntolás" miatt a gyors vész-kilépés esetleg nem biztonsággal megoldható, vagy kifejezetten szükség van néha arra, hogy ne legyen állandó talp-pedál kapcsolat. BMX, DH, freeride, dirt stb.

Hidd el, nagyon jó dolog az, ha az embernek stabil meghosszabbítása a kerékpár, az spd "testrésszé" avatja a bringát.


Én semmiképpen nem javasolnám a "klipszes", szíjas pedált, de ahhoz is létezik olyan talp elem sima talpú bringás cipőhöz, ami fogja a hagyományos pedál lemez peremét.

2017. máj. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

azt honnan veszed, hogy utálnád az spd-t?

én csak egy éve használom (hibrid bicajon, nem is országútin) s nem váltanék vissza..

mondjuk, nekem dual van, merthogy közlekedésre is használom a bicajt, normál ruhában és cipővel.

de egyáltalán nem bántam meg az spd-t, sőt.

2017. máj. 15. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
s igen, amikor otthon körbetekertük a Balatont a régi bicajjal, normál cipő és pedállal, hiányzott az spd, annyira hozzászoktam.
2017. máj. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Jajj nem mindent értek, amit írtatok, pl duál, az mi?


KOmolyan,ami spd-s vagy mi, arról mindről leszerelhető a cucc?


MOst nem érek rá, de visszajövök, elgondolkodtató amiket írtok, köszi!

2017. máj. 19. 20:36
 6/8 Alex Fly ***** válasza:

A dual pedál egyik oldala SPD, a másik taposó. Ha éppen nem SPD cipő van rajtad, akkor a sima taposós oldalát használod, ha az, akkor a másik felébe be tudsz dokkolni.

A cipőn pedig alapesetben nincs rajta a stopli. Csak a helye van meg, ahova felszerelheted a pedállal kapottat. Ha nem szereled fel, akkor nem lesz rajta.

2017. máj. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

nekem ilyenem van, ez a dual pedal

[link]


egyik oldalán sima, normál pedál, amit bármilyen cipővel lehet tekerni, a másik oldala meg beakasztós.

a cipő ilyen: [link]

2017. máj. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

decathlonban kapható kalenji 3ezer forintos futócipőt használok bringázáshoz (trekking), jó mert keményebb a talpa, gondolom aszfaltra tervezték

teljesen jó, pedig már 800+ km van benne

2017. máj. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!