Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Alu vázas bringákkal tényleg...

Alu vázas bringákkal tényleg nem lehet hosszú távra tervezni?

Figyelt kérdés
Nézegettem most a leírásokat és mindenhol azt olvastam, hogy a cromo mennyivel jobb tartósság szempontjából és az alukkal nagyjából 5 évig kell számolni.
2017. okt. 22. 23:07
 1/6 tothp ***** válasza:
100%

Én a CROMO-ra esküszöm.

Bár az aluminiumgyártás is fejlődött az elmúlt 20 évben, Azért még mindíg jellemző hogy a rázkódástól az alu felkeményszik, elöregszik. Most hogy ez 10 vagy 15 év, az a használattól is függ.

Ha a váz sérül, sokkal nehezebb, vagy lehetetlen jól javítani. mindenesetre itt hatványozottan érvényes az "olcsó húsnak híg a leve". Neves gyártó szinvonalas termékét kell venni.

2017. okt. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Volt alu bringám, de hamar lecseréltem karbonra, mert nem jött be. Én is csak hallottam róla, hogy elöregedik az alu. Használtan van karbon bringa is már alu árban.
2017. okt. 23. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hasznàlat függö.

Ha csak úgy gurulsz vele akkor sokáig jó marad.

Ha durván csapatsz vele akkor valóban elfàrad.

2017. okt. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Még jó hogy az enyémre élettartam garanciát mer vállalni a gyártó.
2017. okt. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Erre éveket nem lehet pontosan megadni . Gyatra minőségnél és használt több gazdás gépeknél lehet sűrűbb hiba . Élettartam garancia vállalása a BTWIN bringákra is megvan és a NEUZERre is . Túlsúlyos arcoknak és azoknak akik túrázni járnak csomagokkal alu helyett cro vagy acélváz ajánlott .
2017. okt. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 szlory ***** válasza:
Meh. 5 év rövid idő, versenygépként tartom reálisnak. A 10-15 viszont köznapi, aktív használattal előferdülhet. Szép lassan átveszi az alu helyét a karbon. A cromoly ötvözetek pedig az örök etalonok maradnak. Az alunál a hajlásokat nehéz javítani. Hegesztés, pótlás megy, de nyilván pl. egy hidroformált csőprofilt viszont nem tudsz helyettesíteni. Egy repedt nyeregcső 3000 Ft és egy teaszünet. Karbonnál is ez a helyzet (mármint javítható). Ott meg nem az anyag öregszik, hanem a gyanta. Bár ott is inkább a téli hideg teszi be a kaput. Az acél (pl. cromo) azon kívül, hogy rozsdálni tud és nem a legkönnyebb, ideális alapanyag.
2017. okt. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!