Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Jó sport a biciklizés?

Jó sport a biciklizés?

Figyelt kérdés
Hát az utóbbi időkben meghíztam, és ideje már mozogni egy kicsit, úgyis jön a nyár. Napi 14 km-t biciklizek 4-es váltón. A futás nekem nem jött be, nagyon hamar lefulladok. Remélem jó sportot vákasztottam magamnak.

2018. ápr. 21. 10:59
1 2
 1/18 anonim válasza:
25%
Nem fogsz lefogyni a bringától. Futás, úszás.
2018. ápr. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyen sporttól nem fogsz lefogyni, ha nem teszed rendbe az étkezésed.
2018. ápr. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
38%

Bármilyen mozgás jó.

Bár az se minden milyen az út (hegynek fel, vagy tök egyenes út? Végig tekered a 14km-t, vagy városban vagy, ahol meg kell állni néha?) Am 14 km nem nagy táv bicajjal vízszintes úton.


Ha fogyni akarsz, akkor menj kondiba. Nézz meg egy kezdő edzéstervet.+ étrend. A legtöbb kalóriát 1 óra alatt, ha normálisan csinálod a kondi, box, küzdősportok viszik.

2018. ápr. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
54%
Butaság hogy nem tudsz lefogyni a biciklizéstől, erre én vagyok a példa, majdnem 20 kg-t adtam le biciklizéssel!! Megfelelő étkezés mellett igenis sikerül! Először én is 15 km-t tekertem, de mindig növeltem a távot fokozatosan. Folyamatosan tekerj, olyan helyre menj ahol nem kell rendszeresen megállni, hanem hosszabb ideig tudsz folyamatosan bicajozni!
2018. ápr. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%

Énnekem is elkopott 10 kg biciklizéssel és megfelelő étrenddel (értsd normális kaják és nem zabáltam össze minden szart mellé).


De 14 km elég gyengus, persze a semminél jobb. De itt a nyár, h lehet komolyabb tekerésekre menni, 1,5-2 óra alatt 2-3 szorosát is le lehet tekerni.

2018. ápr. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Megpróbálok többet biciklizni. Csak az a baj, hogy 3-kor jövök ki a suliból, és eléggé fáradt vagyok.. Enni nem eszek sokat, napi talán 3 alkalommal (reggeli, ebéd, vacsora). Én az édességet(cukrot, csokit) nem bírom, és nem szeretem. Chipset is nagyon ritkán eszek. Az a baj, hogy sose voltam átlagos testsúlyú, mert túlsúlyos családból származom. Úgyhogy a genetika is belezavar. reggelire pékárut, ebédre tésztát(rendeljük az ebédet), vacsorára zöldséget, gyümölcsöt esazek. Kb. ennyi.
2018. ápr. 21. 13:10
 7/18 A kérdező kommentje:
Lejtő úton megyek biciklivel, mert úgy megyek a suliba. Az elején nehéz, de aztán már megszokom.
2018. ápr. 21. 13:13
 8/18 anonim ***** válasza:
65%

Napi 5 kaja. kevésszer


Reggeli pékáru: kuka, felejtős... semmi normális tápanyag nincs benne. Reggelre egyél főtt tojást/rántottát, valami fehérjét, mellé lassú/közepesen felszívódó, komplex szénhidrátot (teljes kiörlésű, rozskenyér, zabpehely (nem gabonapehely, corn flakes, ne keverd össze).


10órai: zöldség, kevés cukortartalmú gyümölcs (narancs, alma, körte stb)


Ebédre szintén valami fehérje, lassú szénhidrát (csirkemell, hal, tönköly tészta, barnarizs stb)


Uzsi: mint tízórai mehet, vagy olajos magvak


Vacsora: lassú felszívódású fehérje éjszakára (sovány túró fahéjjal ízesítve, vagy tojás sárgájával együtt), szénhidrátot az utolsó étkezésre próbáld minimálisra csökkenteni.


De ezzel kapcsolatban nagyon sok infót találsz amúgy neten (builder.hu)

2018. ápr. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ez most komoly? Semmi probléma nincs az étkezésemmel, nem kell nekem naptár, hogy mit egyek. Csak tudom, hogy mit egyek egy nap. És nem is a kérdéshez kapcsolódik. Nem fogom beskatulyázni, hogy mit egyek reggelire/ebédre/vacsorára. Örülök, hogy nem vonzódok a csokoládékhoz, és a cukrokhoz.
2018. ápr. 21. 16:01
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

csak segíteni akart, baaaszzod. ráadásul nagyon jó dolgokat írt.


egyébként nem lehet elválasztani az étkezést és a mozgást fogyókúra terén. e képlet egyébként hihetetlenül egyszerű ám.


ha több kalóriát viszel be, mint amennyit elégetsz, hízol.

ha több kalóriát égetsz el, mint amennyit beviszel, fogysz.


az, hogy te a mérleg melyik oldalát szeretnéd megpiszkálni, rajtad áll. vagy kevesebb kalóriát kell bevinni, vagy többet kell elégetni. az ideális nyilván ha mind a kettőt csinálod. a genetikára meg nem fogj semmit, biztos nem a levegőtől meg a víztől híztál meg. az ilyen családokban általában a rossz étkezési szokások öröklődnek, mintsem a genetika, amivel a kövér emberek nagy része takarózik.

2018. ápr. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!