Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő múlva nem fáradok el?

Mennyi idő múlva nem fáradok el?

Figyelt kérdés

Már harmadik napja tekerek le 14 km-et, felét reggel, felét délután, de még mindig szenvedés. Már félúton alig bírok tekerni, hazafelé ugyanez van. Érzem az izmaimban a fájdalmat.

Az azért hozzátartozik történethez, hogy már majdnem 50 éves vagyok, és 30 éve szinte egyáltalán nem kerékpároztam.

Mennyi idő alatt lehet ezt megszokni? Szeretnék kerékpárral járni dolgozni, de félek, hogy feladom 1 hét után, ha nem lesz jobb pénteken se.



2018. máj. 8. 19:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Ha nincs valami komoly egészségügyi gond, akkor a bringázásba nagyon hamar bele lehet jönni, nem kell több hónapos magashegyi edzőtábor :)
2018. máj. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

És mégis mennyi idő alatt? Nem vagyok túl kitartó.


Ezt minden évben eljátszom, hogy 2-3 napot tekerek, aztán egy évre elteszem a bicajt. Most megpróbálom kihúzni a hetet, de ha azt mondod, hogy 1 hónap, akkor már holnaptól autóval járok, és el is adom a bicajt.

Bár nagy szükségem lenne ennyi mozgásra, mert ülő és álló munkát végzek, és az állóképességem közelít a nullához.

2018. máj. 8. 20:20
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Korral egyre rosszabb lesz (gondolom, nem tapasztalat), viszont egyre jobbat tenne. Egy hónap azért nem olyan vészes. Azok az emberek, akik rendelkeznek valamilyen szintű kondival, jobban is érzik magukat a bőrükben.
2018. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyj pihenőnapot, nem jó ha túlerőlteted magad. És olyan helyen tekerj ami önmagában szép, hogy már ezért is ki akarj mozdulni :)
2018. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

#3

Tudom, hogy szükségem lenne rá. Nem akarok leépülni 60 éves koromra.


#4

Munkába járok, mindennap ugyanaz az útvonal. Talán annyi jó benne, hogy nem lakott területen megyek, így élvezhetem a jó levegőt, madarak énekét stb.

Pihenőt nem akarok tartani, mert attól félek, hogy utána rosszabb lesz. Talán vasárnap nem megyek sehova.

2018. máj. 8. 20:44
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy a te korodban (na nem mintha olyan öreg lennél, meg ne sértődj) kezőként mennyi idő belejönni, de ez nem egy nagy táv, főleg nem 2 részletben. Legyél türelmes magaddal. Előnyödre válik. Szerintem 1-2 hét alatt hozzászoksz.
2018. máj. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 szlory ***** válasza:
100%
Válts lejjebb, haladj lassabban. Most mennyi idő a fele, 40p?
2018. máj. 9. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor 2 hétig legalább kitartok.


Közepes fokozaton van a váltó, 25-30 perc alatt érek át.

Nagyjából ezt kényelmesnek tartom.

2018. máj. 9. 05:57
 9/21 szlory ***** válasza:
100%

7km-re 25-30 perc alapvetően jó eredmény neked, különösen városon kívül, ha keveset kell megállni-indulni és különösen ha síkvidék.


Mindenkinek van egy kényelmes(ebb) hajtótempója, valahol 70 fordulat/perc táján. Ilyenkor még nem tekersz hörcsögmódra, hogy abba tikkadj ki, de nem is olyan lassan, hogy az erőátviteltől a térdek/lábak befájduljanak, kipurcanjanak.


Most lehet, hogy elküldesz melegebb éghajlatra, de azért megnézném az előtte-utána fogyasztásodat is. Ezzel könnyebb tuningolni a semmiből, mint a kerékpárral. Kimerültség okán én a helyedben előtte valami energizálót, utána izotóniásat keresnék. Vannak előre gyártva, de sok mindent lehet otthon kikísérletezni a saját igényekre is. Örök klasszikus tud lenni a limonádé (citromból, cukorral és kevés sóval), 1-1 banán, aminosavas-glutaminos indító-menetközbeni ital, minimális karnitinnel és vitaminnal turbózott ital. Nyilván ilyen távon, indulás előtti 1 órában már inkább problémás enned, mint hasznos, ezért főleg italokkal gondolkodj. Enni utána, jót és jól, a kimerült energiakészleteidet, izomfájdalmat megelőzendő.

2018. máj. 9. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Síkvidék, és nem kell megállnom.


Kb. 60-70 fordulat/perc tempóval tekerek. Levegőm is van így bőven, pulzusom se megy 110-120 főlé.


2 kávét iszom édesítőszerrel előtte, majd érkezés után 1 órával reggelizem, délbe ebéd, ezek általában szendvics, péksüti, ilyesmi. Fél 5-kor indulok haza, addigra szintén megéhezem, és ásványvizet iszom, ami szintén nulla energiát tartalmaz. Amikor hazaérek, rögtön vacsorázom, ez éttermi menü, semmi extra.


A limonádét és a banánt lehet, hogy beiktatom, de ilyen sportitalokat és porokat hanyagolnám. Nem ismerem az összetevőit, nem tudom, hogy milyen hatása van a szervezetre.


Köszönöm szépen a válaszokat!

2018. máj. 9. 18:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!