Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő múlva nem fáradok el?

Mennyi idő múlva nem fáradok el?

Figyelt kérdés

Már harmadik napja tekerek le 14 km-et, felét reggel, felét délután, de még mindig szenvedés. Már félúton alig bírok tekerni, hazafelé ugyanez van. Érzem az izmaimban a fájdalmat.

Az azért hozzátartozik történethez, hogy már majdnem 50 éves vagyok, és 30 éve szinte egyáltalán nem kerékpároztam.

Mennyi idő alatt lehet ezt megszokni? Szeretnék kerékpárral járni dolgozni, de félek, hogy feladom 1 hét után, ha nem lesz jobb pénteken se.



2018. máj. 8. 19:42
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
78%

"Nem ismerem az összetevőit, nem tudom, hogy milyen hatása van a szervezetre."

Ez a mondat kicsit viccesen hangzik miközben tolod a dupla kávét, péksütit meg rendelt kajákat.


Az ilyen "te korodban" dologra meg azt tudom mondani, hogy vannak 50+ éves munkásaink, akik egész nap talpon vannak és kétkezi munkát végeznek. A cégben a legtapasztaltabb építésvezetők 50 felettiek, egész nap rohannak. A cégvezetők 50-60 évesek és hétvégente konkrétan hegyet másznak. És nem azért írom, hogy a kérdezőt leszóljam, de 50 évesen még messze van a vége.


Itt a legnagyobb gond nem az izmaiddal, hanem a fejedben van. Hogy már az első pár alkalom után feladod.

2018. máj. 9. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Ha eljársz mellette edzeni is az nagyon sokat tud segíteni, de a legfontosabb, hogy rendesen pihend ki magad mind edzés mind bringázás után. Ha alapból fáradtan indulsz neki, akkor persze, hogy nem megy.
2018. máj. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Egyébként a megfelelően beállított keréknyomás is nagyon sokat tud segíteni és ha váltós a bringa, akkor erősen ajánlott azt is használni! Esetleg egy könnyű vázas bicikli, de gondolom a vásárlás nem opció, így csak félve említem meg.
2018. máj. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

# 11


Nem igazán értem, hogy mi ebben a vicces. Nincs semmi baj a kávéval sem, a kakaós csigával sem, és a menüvel sem. Tudom, melyik mi, ismerem a rántott húst és a mákos tésztát is, viszont 50 évesen nem fogok általam ismeretlen gyártótól származó ismeretlen porokat és italokat szedni.


"Összetevők: invert cukor, víz, étkezési sav (citromsav), maltodextrin, aroma (ízenként különböző), magnézium-citrát, kálium-dihidrogén-foszfát, kalcium-laktát, kálium-klorid, nátrium-klorid, L-karnitin, taurin, L-glutamin, édesítőszerek (aceszulfám K, szukralóz), nikotinamid (B3 vitamin), tartósítószerek (szorbinsav), kalcium-pantotenát (B5 vitamin), piridoxin-hidroklorid (B6 vitamin), cianokobalamin (B12 vitamin)."


Ezt inkább kihagyom. Nem a Tour de France-ra készülök, csak dolgozni járok.

Meg pár éve időnként szívproblémáim vannak, most szerencsére fél éve tünetmentes vagyok, és nem szeretném ha ezek a vegyületek bekavarnának itt nekem.


Örülök, hogy az összes szenior Iron man nálatok dolgozik. :D



# 12


Bocsi, de nem akarok edzeni ennyi munka és kerékpározás mellett.

Ezt hogy érted, hogy pihenjem ki magam? Éjjel alszom, utána 7 km, aztán 9 óra munka, ami állás és ülés többnyire, utána megint 7 km. Ennyi pihenés nem elég? 2 naponta menjek biciklivel?

Ez már az ötödik napom volt zsinórban. Szombaton nem dolgozom, de akkor is tervben van ez a táv. Vasárnapot kihagyom majd.


# 13


Guminyomás rendben van. Jó az út, úgyhogy nagyon kemények.

Váltót nem használom, mert tapasztalatom szerint ez így megfelelő. Ha lassabbra állítanám, akkor hiába könnyebb, sokkal többet kell tekerni, és abban fáradok el. Felfelé néha szoktam váltani, ha jó hátszelet kapok.

Tényleg nem terveztem biciklicserét.

2018. máj. 10. 18:28
 15/21 anonim ***** válasza:

"Nem igazán értem, hogy mi ebben a vicces."


Szerintem mindent leírtam, de továbbra is fenntartom amit mondtam. Jössz azzal, hogy "nem tudom mi van benne". Meg szívproblémákra hivatkozol.


Közben meg reggel betolsz két kávét, ami azonnal szétpörgeti a szervezetet éhgyomorra, és tolod a tipikus "szemét" kajákat mint a kakaós csiga és péksütik. Na meg a rendelt kaják sem éppen a kiváló minőségükről híresek.


Nem azt mondom, hogy told két pofára az energia italokat, mert ne tedd, csak maga a hozzáállás nekem fura, hogy az egyik szar az szar a másik szar az nem szar.

2018. máj. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

A két kávé már kb. 25-30 éve része az életemnek. Talán annyi káros benne, hogy éhgyomorra iszom, de semmi baja a gyomromnak. És már az is bizonyított tény, hogy egészséges napi 3-4 kávé.

Csak hétvégén főzök. Egyedül élek, nincs kedvem 2 deci levest főzicskézni, és 6 szem húsból pörköltet minden nap, és napi 3000 forintom sincs nem "tipikus szemét kajákra". Nekem így praktikus. Nekem nem főz anyuci, és nem a Rózsa dombra születtem. De szerintem ennek semmi köze ahhoz, hogy fáj a combizmom bicajozás közben. De állíts össze nekem egy étrendet, amitől nem fáj!

És azért arra is kíváncsi vagyok, hogy te miket eszel. Csak nem vegán vagy? Vagy paleo értrenden élsz? Netán kaviárt eszel lazaccal minden nap? Nem értem, hogy miért kell ezen kattognod. És azt sem értem, hogy miért nem lehet felfogni, hogy sokan idegenkednek ezektől a sportporoktól. Amúgy sportolsz valamit te is, vagy csak az ötvenes munkatársaiddal dicsekszel?

Vannak fiatal ismerőseim, azok porokon élnek, plusz tolják az energiaitalokat, és nem hinném, hogy az bármivel egészségesebb. És szerintem nem a menükkel van baj, hanem akik a hamburgereket és a pizzákat nyomják kólával ész nélkül. Én igyekszem változatosan enni, és mértékkel. Nem vagyok túlsúlyos, fiatalos vagyok, a munkát is bírom még rendesen, egyedül ez az intenzívebb mozgás hiányzott az életemből.


Bocsánat, de a hasznos tanácsoknak örülök, de annak nem, ha valaki fikázni jár ide, és te láthatóan csak azt teszed.

2018. máj. 10. 21:23
 17/21 anonim ***** válasza:
Értem, tehát semmin nem akarsz változtatni. Akkor csak egyetlen dolgot tehetsz, hogy tekersz a saját tempódban, aztán idővel hozzászoksz majd. Csak akkor nem értem, hogy mi értelme volt feltenni a kérdést?
2018. máj. 10. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

A kérdés csak annyi volt, hogy mennyi idő alatt lehet hozzászokni. 1 hét? 1 hónap?


Amúgy annyi változás van már, hogy 1 km után beáll a combom egy szintre, utána már nem lesz rosszabb. Tehát az már nincs, hogy utolsó pár km nagyon rossz.

Holnapra egy 25 km-es kis túrát tervezek.

2018. máj. 11. 06:03
 19/21 szlory ***** válasza:

Srácok, fééék! Ha túl sokat akarunk egyszerre, esélyesebb a bukás, mint a siker. Be kell osztani. Ma csak megpróbáljuk a bringán tartani a kérdezőt, majd egy hónap múlva elcsepegtetjük neki a részleteket arról, hogy az étkezés mennyiben befolyásolja az anyagcserét, izomfáradást, miegymást. A 2 kávé/nap sem baj, amíg bármikor tud valaki kávémentes napot tartani, magyarul nem koffeinfüggő. (Ha fáradt vagy nélküle, ha szétesel, akkor bizony függőség alakult ki és illendő változtatni.)


A "vegyszarokat" azért bátorkodtam ajánlani (utólag igazoltad, kedves kérdező), mert az édesítőszeredhez képest ezek garantáltan nem rosszabbak. Kivéve, ha nyírfacukor, agaveszirup vagy más nyalánkságokkal dolgozol. Ez esetben természetesen az a minimum, hogy a glutamint, aminosavakat, vitaminokat, egyebeket magadnak be tudod keverni és nem kell gyorsan oldódó (köznapi embereknek pezsgőtabletta nevű szemétbe oltott) módon bevenni.


A kerékpározás normálisan kivitelezve jót tesz az érrendszernek is, pl. a reggeli kávét remekül kiegészítheti/helyettesítheti, ha valaki "felpörögni" akar. A különféle általad ismeretlen anyagok (ld. ollózás) nagy része felel azért, hogy az izomzat sejtein belüli anyagcsere, energiablablabla jobb legyen. De mondom, erről majd később, ne sértődj meg a válaszolók modorán, tényleg segíteni akart szinte mindegyik.


Az izomfáradtság tekintetében még tudom azt javasolni, főleg az elején: az izmaid összehúzódott görcsök. Akár fájnak, akár nem. Terhelés után méginkább összehúzódnak. Röviden: nyújtani kell pár percet utána. Az izmokat a lábadban, hátad-gerincedben mindenképp, de nagyon egészséges a fej-nyak-kar maradékokat is! Hogy ezt miért "kell"? Mert azt az 5 percet rugalmasabb izomzat, kevesebb sorvadás ÉS KEVESEBB FÁRADTSÁG (savasodás) formában hálálja meg a szervezet.


Én is magamra főzök. A konyha rovatban kitaglalhatjuk, hogy miként lehet kvázi heti 1 (nyáron 2) körben viszonylag egészségeset készíteni és hűtőből enni :)

2018. máj. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Bocsánat! Nem akartam senkit megbántani!


Én elhiszem, hogy jót akar mindenki, de a világban sok millióan járnak évtizedekig biciklivel dolgozni mindenféle porok és speciális étrend nélkül. Én is egy vagyok a sok közül. Nem azt mondom, hogy pl. a banánt és a limonádét nem vagyok hajlandó enni/inni, ezekkel semmi bajom, szeretem is mindkettőt, de alapvetően az étrendemen nem változtatnék. Hétköznap eszem, amit kapok, nem vagyok válogatós, hétvégén pedig főzöm és sütöm a kedvenceimet. A marhapörköltet, csülök pékné módra, csirkepöri nokedlivel, rántott hal stb. Szeretem a hasam, úgyhogy nem fogok hajdinát és kuszkuszt enni ezek helyett. Én parasztgyerek vagyok, hurkán, kolbászon, sült oldalason, sonkán, pörkölteken, rántott húson nőttem fel. Az én generációmnak ezek a porok mumusok. Úgy él a köztudatban, hogy ezek valami káros anyagok, amivel az izmaikat pumpálják a fiatalok.

Ha mélyebben beleásnám magam a témába, és utána olvasnék, hogy valójában mik is ezek, talán rájönnék, hogy nem így van, és még ki is próbálnám, de most idegenkedem ezektől.

Igen, valaki ezt jól sejtette, valaki meg viccesnek tartja.

2018. máj. 11. 22:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!