Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sisak nyáron? Na ne!

Sisak nyáron? Na ne!

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondja vegyek sisakot a nyári melegbe ha bicajjal akarok SULIBA menni! Azt ott mègis hova teszem? Többen az osztályból is bicikliznek suliba, de sisakot egyik se visz. Majd persze engem cikiznek, hogy csak rajtam van sisak. Meg ha elhagyom akkor emgem szidnak le otthom, pedig nem is akartam vinni. Most mi a jófenèt csináljak? Ma egyedül èn vagyok otthon. Vigyek sisakot?

2018. máj. 9. 09:35
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
52%
hátizsákba belerakod egy sarokkal a suli előtt.
2018. máj. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 szlory ***** válasza:
38%

Már suliban a helyed, nem? :)


Figyelj. Elhiszem, hogy ez a ciki dolog a (ne vedd piszkálásnak) gyerekeknél/fiataloknál dívik, emlékszem én is a gyerekkoromra. Majd valahol középiskola vége felé lecsökken.


Viszont: bringával, főleg forgalmas útvonalon sokat jelent a sisak. Utólag már hiába keresed.


Viszont2: a bringás sisakokról kevesen tudják, de nagyon érzékenyek, koccanásra, napfényre, mindenre. Gyakorlatilag 1 eset után cserések, vagy 4-5 évente akkor is, ha semmi baja. Különben csak dísznek (vagy szívatásnak) viseled. Így ha nincs hova raknod a suliban, akkor cseszheted, anyukádék vehetnek jó sok sisakot, cserélgetni havonta, mert nincs hova tenni, NEM LEHET rá vigyázni.


Én amondó vagyok, hogy készülj fel egy beszélgetésre, érvekkel. Szépen nyomozd ki, mutasd be anyádéknak, hogy nincs hol tárolni (vagy mutassák meg ők, hova is tegyed, hogyan is tárold) és világosítsd fel őket arról, hogyha nem teszed pl. zárt szekrénybe, és valaki leveri 1x-2x, hiába nem látszik majd rajta semmi, te hordod és széttörik úgy, mintha nem lett volna rajtad.


HA pedig sisak nélkül mehetsz, légy duplán elővigyázatos, mert ez olyan, mint öv nélkül autózni. Lehet, de nem a legbiztonságosabb.

2018. máj. 9. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
52%

De, nyáron is! Ma már nem ciki. Sőt inkább sportosabbnak tűnik akin van, és nem egy mezei tanyabájkosnak...


Amíg nem volt sisakom, többen is mondták, hogy kéne, kéne..

Aztán egyszer lett. Nem vettem, csak tök véletlen egy ismerősömtől kaptam, mert ő kapta valahol ajándékként, de nem az ő mérete volt, s nekem adta.

Onnantól kezdve úgy voltam, hogy használom, mert ha már van... Mert ha netán elsodor egy autó és beverem a fejem, ami menthető lett volna, ha nem otthon a szobában csücsül a sisakom, akkor.... És persze ha meghalok, mindegy, de ha tolószékbe kerülök akkor hátralevő életemben azért szidom magam, mert egy mozdulat lett volna sisakot húzni...


Persze meg lehet halni sisakkal is. De a fej a legsérülékenyebb, és nagyon sokszor mentett már életet.


Ha lassan és odafigyelve tekerek, 99%, hogy magam nem bukok, vagy ilyesmi. De azt nem tudom kiszámítani, arra nem tudok vigyázni, hogy más közlekedő, jellemzően autósok ne sodorjanak életveszélybe. Roppant bunkó módon viselkednek a bringásokkal szemben. Milliószor centizgettek már le, egyszer annyira, hogy hallottam, ahogy a kormányom a az autóját súrolta a vadbaromnak. Irtó mázlim volt akkor, nem még 1-2 mm-el mégjobban jött rám, különben annyi...


Egyszer láttam egy srácot, aki azért bukott mert egy rosszul parkoló autós rányitotta az ajtót, és abb beleakadt a bringás. Csattant a bukója a betonon... De fel tudott állni. Mi van, ha nincs rajta a bukó?!?!?!

Ez nem cikiség kérdése...

2018. máj. 9. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
8%

A sisak egy ilyen szülőmegnyugtató eszköz, valójában sajnos nem sokat ér: az ember koponyája sok mindent kibír, az ilyen "hatalmasat csattant a fejem a betonon, ha nem lett volna rajtam sisak, már alulról szagolnám az ibolyát" típusú sztorik általában tévesek, nagyon kicsi a valószínűsége, hogy a sisak egy halálos balesetből nem halálosat csináljon. A kerékpárosoknál gyakori a fejsérülés, de az autóbalesetekben még gyakoribb, közölheted a szüleiddel, hogy amint elkezdenek sisakot hordani az autóban, ami ugyebár indokoltabb, te is fogod a biciklin. Ráadaásul a sisakok tesztelése egy vicc. Ugyanakkor a legtöbben bátrabbak a biciklin, ha sisak van rajtuk, sőt az autóvezetők profibbnak nézik őket, kisebb oldaltávval előznek. Így magát a közvetlen balesetveszélyt a sisak növeli.


Mindemellett én hordok sisakot :-) 17 lyukú B'twin sisakom van, elég jól szellőzik, és a fejbőrömet kívánom védeni vele, meg egy esetleges fejfájást megelőzni (arra azért jó). Nagyon praktikus is, mert amikor lelakatolom a biciklit, a sisakba rakom a lámpát, a kulcsot meg a kesztyűmet. (Btw, a kesztyűt erősen ajánlom, az tényleg jó balesetcsökkentő eszköz. Ha esel, sokkal szívesebben tolod végig a tenyered a betonon, ha tudod, fog rajta maradni bőr.)

2018. máj. 9. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

Lehet igazatok van.


Nem kell mèg suliba mennem 12:00 tól van az èrettsègik miatt


Anyáèk(csak anya) azt mondja szatyorba bele oszt jó lesz a terembe a fogason


Nem megyek forgalmas helyen

2018. máj. 9. 10:32
 6/27 anonim ***** válasza:
76%
Én is úgy voltam vele, hogy robogóra is minek a sisak, nem sokkal veszélyesebb mint egy bicikli, aztán az első bukásomnál rájöttem, amikor csattant a sisak a flaszteren. Azóta a legnagyobb melegben sem kérdés, ha robogóra ülök. Sisak, kesztyű, protektoros kabát, és indulhatunk. Lehet hülyén néz ki, de mi a rosszabv? Pár cinkelő beszólás, vagy egy berepedt koponya?
2018. máj. 9. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
73%

Majd amikor először csúszik a fejed a betonon és a sisak csak annyit csinált volna, hogy nem lesz tiszta var a fejed egy hónapig, akkor majd rájössz, hogy mennyire hasznos.

Én tudom, hogy miről beszélek, tavaly ősszel történt amikor a városban haza felé mentem, ráadásul egy autótól elzárt helyen. Tehát még forgalom sem kell hozzá.

2018. máj. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
71%
4-esnek csak annyit, higy az utolsó bukásomnál a benzinkút aszfaltjáról vakartam fel magam. Az eredmény: szétrepedt bukósisak, szakadt kabát, szakadt kesztyű, csavarodott váz, hajlott villa, törött felni, stb... Rajtam meg pár zúzódás, de lábon mentem a sürgősségire, nem a mentő vitt, a benzinkutas szókincse meg gyarapodott egy kicsit 😎
2018. máj. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
17%

"4-esnek csak annyit, [...] szétrepedt bukósisak, szakadt kabát, szakadt kesztyű, csavarodott váz, [...] de lábon mentem a sürgősségire"


Sisak nélkül meg lett volna egy húzós fejfájásod meg esetleg pár ronda sérülés a fejeden, amikből dőlt volna a vér (mint a fejsérülésekből általában), de ezek objektíve nem sokkal súlyosabb sérülések. Ha a sisak széttörik, az nem azt jelenti, hogy milyen jól megvédett, hanem épp ellenkezőleg. Az összetört sisak nagyon látványos, de valójában nem támasztja alá azt, hogy megmentett. Nem igaz, hogy különben a koponyád tört volna úgy szét - a koponyád sokkal erősebb, mint a sisak. A testbike gyűjtött egy csomó ilyen sztorit, ha szeretnél még párat olvasni.


Fejbőrvédelemre, fejfájás ellen meg szülőmegnyugtatásra jó. Életvédelmi értéke nem sok van, hacsak nem akarsz DH-hoz való fullface sisakot hordani a városban is.

2018. máj. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
0%

Rengeteget jártam gyerekkoromban, fiatalkoromban és felnőttkoromban is bicajjal. Pl. most is azzal jöttem munkába. Forgalmas helyeken is kell mennem, vidéki megyeszékhelyen lakom.

Soha életemben nem vettem sisakot. 45 éves vagyok, sosem volt olyan biciklis esésem, hogy orvoshoz kellett volna mennem vele.

Ha én lennék a szüleid helyében, nem erőltetném. Csak azt, hogy ismerd a KRESZ-t és lásd át a forgalmi helyzeteket.

2018. máj. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!