Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sisak nyáron? Na ne!

Sisak nyáron? Na ne!

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondja vegyek sisakot a nyári melegbe ha bicajjal akarok SULIBA menni! Azt ott mègis hova teszem? Többen az osztályból is bicikliznek suliba, de sisakot egyik se visz. Majd persze engem cikiznek, hogy csak rajtam van sisak. Meg ha elhagyom akkor emgem szidnak le otthom, pedig nem is akartam vinni. Most mi a jófenèt csináljak? Ma egyedül èn vagyok otthon. Vigyek sisakot?

2018. máj. 9. 09:35
1 2 3
 21/27 IronYpetya ***** válasza:

Végigolvasok 2 oldalt egy egynapos kérdésből. Látszik a feszülő vita. Meg az, hogy hasznos válasz a hangos többség szerint az lett, aki leírja, hogy vegyél fel sisakot mert szétesik a fejed.


Aki esetleg el akarta magyarázni (egyszerűség kedvéért nicket kerestem), mint pl. tothp, hogy mire jó egy sisak, továbbá hozzáteszi, hogy neki gyakorlati haszna nem volt belőle (eddig, szerencsére), haverja viszont kimúlt - az túl demokratikusra sikerült, hogy lepontozzátok 66%-kal? De van itt rosszabb is, csak nincs neve, mindegy.


Úgy látom, inkább dívik a (bocs a szóért) birkaviselkedés, mint az értelmes gondolkodás.


Mindenki mérlegelje, hogy mikor vesz fel sisakot. Meghalni sétálva az utcán is lehet (pl. előző szomszéd csak a cukrászdába ment, csak omlott a vakolat - a koponya meg beszakadt). A mai bringás sisak piszkosul nem véd meg a katasztrófától. De esélyt ad. Nem mindegy, hogy valaki egy kempinget teker az út szélén a városban, vagy 50-nel pörög az országúton. Ha valaki a "mindiglegyenrajtadsisak" setétségéből ossza az észt, legalább annyira nem foglalkozik a világgal, mint az a másik, aki itt hozta fel, hogy 45 év alatt semmi baja nem volt sisak nélkül. Nos, gondolom, most mindenki megsértődik keményen, mert önérzet az bezzeg van (lesz) - már bocs az általánosításért.


Kérdező: gyerek vagy, ha nem tetszik a rendszer, beszélj a szülőddel, ne a netes ügyfélszolgálattól várd a kánaánt. Addig pedig a szülőnek van igaza, helyetted mérlegelt kockázatot és úgy döntött, hogy szükséges a sisak.

2018. máj. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 tothp ***** válasza:
54%
Már csak 52%
2018. máj. 12. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
28%

"kempinggel az út szélén "meg az 50-el az országúton" kontraszthoz csak annyit, hogy...


Sokat tekerek/túrázom árkon-bokron át módon, azaz kerülve a a nagyon forgalmas utakat. Helyette a nyugisabbnak tűnő falvakon át megyek, és sokszor megyek olyan településhatárbéli utakon, amik már nem vezetnek gyakorlatilag sehova, és földutakká, majd akár ösvényekké válnak egy idő után...

Nem egyszer volt már, hogy az ilyen utolsó aszfaltozott "semmibe vezető" utakon száguldtak el mellettem autók olyan sebességgel, hogy az még autópályán is durva lenne...

Egyik pillanatban még messze pontnak tűnt, a következőben már ott volt mellettem.... Ilyenkor gyorsan lehajtok a bringámmal az út mellé a fák közé, ha van rá mód és időben kapcsolok... Nem is tudom így írásban érzékeltetni, hogy mennyire durva, amikor így "viselkednek" az autósok...

Persze ha egy ilyen félőrült elüt, attól biztos nem véd meg a sisak sem, mert ilyen tempónál már nem csak néhány törés vagy enyhébb fejsérülés lehet....


Csak éppen azt akarom ezzel mondani, hogy pont az olyan helyeken, amit elviekben nem tartanánk veszélyesnek, pont azok a legveszélyesebbek, már csak azáltal is, mert abból indulunk ki, hogy ott kicsi a forgalom, nyugi van, nem történhet semmi. De sajnos történhet...


(Nálunk a házunk és vasút közötti szakasz elvileg biztonságos lenne, mert kicsi település, ritka forgalom... Mégis, irtó bunkók az autósok, hiába az út szélén kempinggel tekerés.... Nem a bringáson múlik....)


Bevallom, ha itt a saját településemen belül biciklizem, nem szoktam bukót felvenni. De ha gyerekem lesz, őt már arra fogom szoktatni....

Viszont ha messzebbre megyek, úgy kb. 5 km-nél nagyobb távra, akkor már mindig felveszem a sisakot.

2018. máj. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
79%

Kérdező, még két dolog!


Írod, hogy járdán is tekersz..?! Ott nem szabad, csak 10 (vagy 12? hirtelen nem jut eszembe) éves kor alatt....

A járdán egyébként különösen veszélyes tekerni, egyrészt a gyalogosok kiszámíthatatlansága miatt (könnyen eléd ugranak), másrészt ha kereszteződéshez érsz, a bekanyarodó autók nehezen vesznek észre, és könnyen rád kanyarodnak..., harmadik pedig az, hogy a házakból/kapualjakból kilépő lakosok egy járdán nem arra számítanak, hogy egy bicikli fog ott elhajtani, és ha épp eléd lépnek ki, már ott a baleset...


Másik a szorosan az úttest jobb oldalán való tekerés... Ez főleg a parkoló autók miatt vészes, ha kinyitják előtted az ajtót, akkor repülsz... Továbbá a téged előző autónak eszük ágában sincs fékezni, míg ha picit bentebb mennél az úttesten, akkor kénytelen lesz fékezni, megkerülni, szóval lassítva biztonságosabb ha előz...

2018. máj. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Na jó elegem van abból hogy ezt a kèrdèst kèt hete vagy mikor raktam ki ès mèg mindig mindenki itt ossza az èszt. Megyek gyalog
2018. máj. 17. 00:18
 26/27 anonim ***** válasza:

A jövőre nézve egyet gondolj csak végig: melyik a cikibb? Ha néhány korodbeli merő tudatlanságból kinevet, vagy ha egy fejsérülés miatt meghalsz, vagy egy életre gondozásra szorulsz? A sisak biztonsági eszköz és balesetet nem csak saját hibádból szenvedhetsz el.

Megelőzni a bajt óvatosság. Kihívni a sorsot magad ellen ostobaság.

2018. máj. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 tothp ***** válasza:
Nagyon lassan biciklizve is le lehet fejelni a járdaszegélyt. Pláne ha valaki rutintalanságból nem a saját testét védi eséskor, hanem görcsösen kapaszkodik abba a kormányba,ami vele együtt épp elszállni készül.
2018. máj. 17. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!