Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Sisak nyáron? Na ne!

Sisak nyáron? Na ne!

Figyelt kérdés
Anyukám azt mondja vegyek sisakot a nyári melegbe ha bicajjal akarok SULIBA menni! Azt ott mègis hova teszem? Többen az osztályból is bicikliznek suliba, de sisakot egyik se visz. Majd persze engem cikiznek, hogy csak rajtam van sisak. Meg ha elhagyom akkor emgem szidnak le otthom, pedig nem is akartam vinni. Most mi a jófenèt csináljak? Ma egyedül èn vagyok otthon. Vigyek sisakot?

2018. máj. 9. 09:35
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
78%

Használd a sisakot!

Nekem volt már balesetem tavaly tavasszal kerékpárral.

Ha van rajtam sisak semmi bajom nem lett volna.

Azóta használom mindig!

2018. máj. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
72%
De legalább attól megvédett. Azért nem gondolnék bele, mi lett volna, ha csupasz fejjel csapódok. Azért a kevlár szövet meg a szivacs sokat tompított ahhoz képest, mint ha csupasz fejjel verem magam az aszfaltra
2018. máj. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 szlory ***** válasza:
15%

Úgy bírom, amikor a saját példájával valaki győzködni egy másikat. Az nem tanulmány, de még csak nem is reprezentatív felmérés, hogy pár évtizednyi, évente jobbára ezer km össztávolságban (azt is viszonylag kötött útvonalon) tekerő hobbikerékpáros el tud mesélni.


Viszont a tények. Először is ez inkább egy köznapi emberek között húzódó, élénk vita. Van, aki egyik párton áll, van, aki másikon. Másodszor, koponya- és állkapocstörések megelőzésében a megfelelő sisakok bizonyítottan segítenek (tessék bármilyen kutatóintézet traumatológiai felméréseit kikeresni szépen, aztán okosan hümmögni). Harmadszor, jelen sisakok sajnos nem az evolúció csúcsai. Agyrázkódás, belső vérzés, agyi torzulások tekintetében pont mindegy, hogy van-e rajtad vagy sem. Ezekhez ugyanis nagyobb energiaelnyelést kell felmutatni - mondjuk mint az amerikai focis bukója. (Hogy ennek ellenére sorvad az agyuk, az nyilván annak köszönhető, hogy életük során megszámlálhatatlan koccolást élnek át.)


Tehát mindenki döntse már el magának, hogy milyen esélyre milyen védelmet szavaz meg magának.


És ha mások beszélgetésébe bekapcsolódik, akkor ahelyett, hogy tyúkpernek tekinti, a tényekre mutasson rá, ne a maga igazát erőltesse. Primitív. Bármelyik tábor teszi.

2018. máj. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 tothp ***** válasza:
68%
A sisak a te ütközőzőzónád. Az a dolga, hogy darabokra törjön és közben tompítsa az extrém lassulást. Ami a legnagyobb veszély.Külsérelmi nyom nélkül is károsodhat az agy. Szerencsém van. Közel 35 éve tekerek. Még sose estem úgy, hogy a fejem kapott volna. Mégis 25 éve használok sisakot. Nem okoz kényelmetlenséget. Viszont tudok olyat, akin nem volt. Ma már nincs köztünk.
2018. máj. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:
Na a KRESZt azt tudom, forgalmi helyzeteket elmèletileg tudom, de mivel a iárdán megyek ha forgalom van azt a tudásomat mèg nem kellett elővennem. :)
2018. máj. 9. 18:14
 16/27 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Olvasd el ezt (találsz magyar linket is itt):

[link]


És ne menj a járdán, világosan le van írva benne, hogy miért nem. (Btw ha elolvastad, akkor már fogod tudni, hogyan menj a járdán, ha mégis.)


A sisaknak nem összetörnie kell. Ha összetört, akkor nem töltötte be a feladatát rendesen. Az a dolga, hogy a benne levő habszivacs olyan lassulással nyomódjon össze, amilyen lassulást még éppen kibír az agyad károsodás nélkül.

2018. máj. 9. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
70%

"nagyon kicsi a valószínűsége, hogy a sisak egy halálos balesetből nem halálosat csináljon"


Atomtámadás ellen természetesen nem véd, de azért nem mindegy, hogy közvetlen a saját bőröddel húzod végig a betont, közvetlenül a koponyád vered oda, vagy van egy védőeszköz ami tompítja az ütést, átmenetet képez. De ezt te magad is leírod a kesztyűvel...

2018. máj. 9. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem sokkal cikibb a betonon szétszóródott koponyaszilánkok és a szétfröccsent agyvelő. De te tudod...
2018. máj. 9. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:

15-re:

"forgalmi helyzeteket elmèletileg tudom"

Vagy tudod a gyakorlatban, vagy sehogy.


1. Példa:

Jön egy autó mögötted, másik szemből, te meg egy pillanat alatt átlátod, hogy ha a mögötted levő lassítás nélkül megelőz, akkor pont a szemben levő is akkor ér hozzád és az úttest ehhez egy picit szűk - és akkor hátrafordulsz és felméred, hogy az az autós le fog-e szorítani, vagy megvárja, míg a szembejövő elmegy. És ehhez igazítod a te viselkedésedet.


2. Példa

Amikor sűrű forgalomban egymás után húznak el melletted az autók, közeledik egy kereszteződés, ahol te balra akarsz kanyarodni, és figyeled, melyik autó elé fogsz bevágni, amelyik elég helyet hagyott, netán rád se dudál. Be tudsz-e annyira húzódni a felezővonalhoz, hogy melletted jobbról el tudjon menni, szemből jönni fog-e valaki, vagy megállás nélkül egy lendülettel kanyarodhatsz balra. Vagy túl nagy a forgalom mindehhez és egyszerűbb megállni a kereszteződés előtt és gyalog áttolni.


Nos, én ilyenekre gondoltam. Ezeket nem lehet elméletben tudni, csak gyakorlatban.


És alapesetben az úttesten menj.

Én csak ott megyek a járdán, ahol városból kivezető hosszú utcák vannak, ahol mindenki nagy sebességgel azonos irányba megy, nemigen kanyarodik le senki, nem is nagyon van keresztutca. És persze kellően jó minőségű és széles járda van.


Egyébként nem értem, miért kell félni a forgalomtól. Te is a forgalom egyenrangú résztvevője vagy.

2018. máj. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
0%

A kerékpáros sisak az gyakorlatilag csak akkor ér valamit, ha az embert autóval elütik vagy maga a kerékpáros egy túrán százzal száguld és eltaknyol, egyébként hétköznapi kerékpározásnál tényleg semmi értelme nincs. Ráadásul igazán csak a fejtetőt védi, az esések nagy részénél pedig az ember oldalra borul, az arc oldalát fülmagasságtól lefelé pedig ugyanúgy nem védi semmi.


Egyébként semmi ciki nincs benne, nagyon sok iskolás gyereket szoktam látni, aki fejvédővel közlekedik. Gondolom anyukád azért akarja rád adni, mert úgy érzi, hogy még nincs elég tapasztalatod a kerékpározásban.

2018. máj. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!