Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Országúti kerékpárra milyen...

Országúti kerékpárra milyen gumit érdemes venni?

Figyelt kérdés
Neten böngésztem egy kicsit és a 700x20C-n megakadt a szemem hisz az nagyon keskeny, emellett nekem nagyon tetszik bár nem tudom a hátrányait az annyira keskeny gumiknak. Tulajdonképpen azért kérdezem mert most vettem ismerősömtől 70-ért egy országútit és a szerelő mondta hogy gumi kell rá azt meg nézzem meg magamnak hogy melyiket akarom és majd ő megrendeli. Szval 700x20c vagy 700x23c talán akkora különbség nincs de előnyöket-hátrányokat tudnátok írni esetleg ti mit használtok. Válaszokat előre köszi.

2018. febr. 21. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Mintázat, anyagminőség stb stb nagyobb különbségeket ad, mint ez...

A bringámon 19es gumik voltak, ragaszkodtam hozzájuk, mindig kerestem kutattam, időnként találtam ugyanolyat használtan, aztán egyszer elfogyott, kénytelen voltam 23ast venni és voilá.. a modern 23as sokkal jobb, mint a régi 19esek...

2018. febr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
23-asból pontosan melyik márkát, típust vetted?
2018. febr. 21. 08:21
 3/12 anonim ***** válasza:
A keskenyebb gumit sokkal magasabb nyomáson kell használni emiatt kényelmetlenebb mert rázkódsz ezeken a szar magyar utakon. Én 622-28as continental gp 4000 sII gumikat használok. Kedvezőbb a gördülési ellenállása mint a keskenyebbnek. Ráadásul kisebb az esélye a defektnek is
2018. febr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Wadmalac ***** válasza:

Nálam a Conti GP 4000 S2 23 széles verziója vált be.

Nem éppen olcsó, de megéri az árát.

Feljebb írták a 28-ast, azért az már oútira extrém vastag, nem is minden fékpatkó alá fér be.

2018. febr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
1# vagyok, pontosan ugyan az minz wadmalac
2018. febr. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szlory ***** válasza:

Continental GP4000S II, 700x28C. De tényleg ügyelni kell rá, hogy elfér-e a gépben, mert felfújva ez ~30mm széles. De van belőle 25C és 23C is. A meglepetést a végére hagyom: ennél a guminál minél szélesebb, annál kisebb a gördülési ellenállása. Műszaki paraméterek ehun e: [link]


A gumi minél keskenyebb, annál jobban fog rázni, ergo kényelmet csökkenti. Továbbá az útvonal kérdése is, de egy 23-as gumival amatőröket rendszeresen látni repkedni, pl. csatornafedélen, villamossínek közelében, stb.. HA nincs kifejezett oka, én nem erőltetném - ill. váltottam is, ahogy fentebb írtam.

2018. febr. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Wadmalac ***** válasza:

Rázós vékony gumi:

Sosem volt vele gondom, nagyon sokáig jártam 20-as gumikon, 9-10 bar-on. Nyeregből meg gödröknél alapból kiáll egy országútis.

Tapasztalatom szerint rázkódásban több kényelmetlenséget okoz egy radiálfűzött kerék a hármas keresztes helyett, mint a 20-as gumi a 23-hoz képest.

Mindenesetre a mostani 23-asokkal szerintem teljesen jó a komfort, megdöbbentően jó plusz segítség kéz rázkódás ellen a tavaly bekerült Zipp karbon kormány. Hatalmasan csillapít az aluhoz képest.

2018. febr. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szlory ***** válasza:

Ó, a rázás olyan állat, hogy van belőle mikrorezgés kategóriába eső, ami inkább utólag érezhető - illetve leginkább megszokható, mind fáradtság. Olyan ez, mint mondjuk egy memóriahabos talpbetét a futócipőben. Anélkül is lefutod a hosszt, csak ha egyszer kipróbáltad, meglepődsz - még ha nem is tudod, mi okozta a változást.


A karbon ellenberger jó megoldás ilyen tünetek kezelésére. Mint ahogy kormányon pl. a LizardSkins DSP 3.2ese. Ráfogsz és besza-behu állapot. :)

2018. febr. 23. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Wadmalac ***** válasza:

" LizardSkins DSP 3.2"

Na ez most megmozgatta a fantáziámat, következő bandázsolásnál gondolok rá.

2018. febr. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:

Most nézem, ez a LizardSkins DSP létezik kormánymarkolatban is. Na ez kell a 10 baros Schwalbe gumis trekkingemre.

Ezer hála a tippért.

2018. febr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!