Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Egyszerre fogyni és izmosodni?

Egyszerre fogyni és izmosodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Már másfél hónapja másnaponta szobakerékpározok 40 percet (mostmár 1 hete 60 percnél tartok), eddig azt vettem észre magamon, hogy a vádlim már elkezdett izmosodni és a combom külső része is. (Nem értem, hogy a belső része miért nem:/) Mikor biciklizek, elég durván leizzadok már az első 15percben. Igazából örülök, hogy izmosodok, de fogyni is szeretnék:/ Nem lehetne ezt a kettő dolgot egyszerre végezni? Eddig csak "híztam".



2018. jún. 17. 17:52
 1/2 anonim válasza:
100%

Nos, először azt kell eldöntened, hogy kinézetre vagy a "mérleg szerint" szeretnél fogyni.

Mindkettőt 80%-ban az étkezés befolyásolja, szóval a szobakerékpárral gyakorlatilag csak izmosodni fogsz. Mellette nem kell "nyúltápot" enni (friss zöldségek, stb...), de azért a táplálkozásra is figyelj oda, mivel a szervezetedbe bevitt szénhidrátok az alapvető okozói az elhízásnak.

Mindemellett tudnod kell azt is, hogy az izom brutál nehéz, szóval a mérleg nem fog sokkal kevesebbet mutatni, ha "egyszerre csinálnád" mind a kettőt.

2018. jún. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szobabiciklin nem lehet nem izzadni, hisz nincs menetszél. Kb 0 megterheléstől is izzadni fogsz mint a ló, ugyh ez nem mond semmit.

Pont emiatt nem tudsz rendesen edzeni, mert a szervezeted a magas hő miatt visszafogja magát.


Rakj néhány ventillátort magad elé + legyen huzat, mert igy csak folyadékból veszítesz ami korlátozza a fejlődést. Ha ez megvan akkor a fogyás érdekében tekerés előtt 1-2 órával ne egyél és tekerés közben se egyél semmit, helyette sok folyadékot vigyél be.


A mindennapokban gyakran egyél KEVESET, ahelyett hogy ritkán, de sokat ennél.

Az én véleményem szerint mindegy, hogy mit eszel lényegében a mennyiségen és a gyakoriságon múlik az egész.


Magán a biciklin meg kardiozz, könnyű fokozaton, de pörögjenek a lábak állandóan. Érezd, hogy lihegsz és alig kapsz levegőt, ekkor tudod, hogy jól csinálod.

2018. jún. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!