Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szíj hajtású kerékpár építése...

Szíj hajtású kerékpár építése olcsón, lehetséges?

Figyelt kérdés

Megtetszettek a szíj hajtású kerékpárok, de a hozzájuk való átalakító kittek kicsit drágák. (Ahogy nézegettem minimum kb 50ezer lenne csak a hajtás=2bordáskerék+szíj). Ezt nem lehetne megépíteni ipari alkatrészekből? Ezzel a célom a költségeim csökkentése lenne.

Bordásszíjként az alábbiakat nézegettem:

T10-es ipari bordásszíj, a szélességét méretre vágják, és körülbelül 4000Ft-ra jönne ki egy 10mm széles szíj.

[link]

HTD14M: Ez a személyes kedvencem, mivel ennek a keresztmetszete nagyobb az előzőnél, valamint ez a félköríves profil nagyban hasonlít a kerékpároknál használt szíjakhoz.

[link]

Valamint ezekhez beszerezni a hozzájuk illő bordáskerékpárt, és egy kis forgácsolómunka, és lenne egy szíjhajtásom.

Ezzel kapcsolatban az első kérdésem: Milyen az ilyen ipari szíjak teherbírása? Kerestem a google-ba az elszakításukhoz szükséges erőt, de sajnos nem találtam. Szerintetek kibírná ezt a terhelést?

Valamint egy ilyen mennyire lenne kivitelezhető, és működőképes?



2019. jan. 5. 19:26
 1/8 Alex Fly ***** válasza:
És ha még a váz átalakítását is beleszámolod, akkor lehet, hogy annyira mégsem éri meg...
2019. jan. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az szerintem könnyen megoldható lenne, csak az lenne a kérdés, hogy lenne-e hely arra, amire én gondoltam.
2019. jan. 5. 20:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Júliusban a forgalomban láttam egy öreget aki 26os MTB alakított azzá , mellé értem és beszélgettünk . A bemart hajtás tárcsák része mosógépből volt a szíj bordás ékszíj autóból . Ez fix egy sebességes volt , úgy lett összerakva mintha elől középen hátul a legnagyobbra váltott ...
2019. jan. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
CHI KÁN CYCLING MANUFACTURE VESZPREM- HUNGAY oldalt keresd meg .
2019. jan. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én is valami hasonlót szeretnék valahogy igényesen összerakni kevesebb költségből.

2019. jan. 7. 18:05
 6/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Sikerült szereznem bordáskerekeket. Elől egy nagyobb, kb 180mm átmérőjű, hátra még nincs meg a tökéletes, a legkisebb bordáskerekem kb 100mm átmérőjű, de szerintem a nagy kereket nehezebb beszerezni, úgyhogy az pozitív. (Főleg hogy nézegettem egy fixie áttételszámítót, ott még nem olyan jó az arány ezekkel a kerekekkel)

A fő kérdésem: Mind a két kerék HTD 8M profilú. Szerintetek ez a szíj fogja bírni a terhelést?

Elhoztam a bordásszíjat ami volt a kerekeken, az 30mm széles, de nagyon masszívnak tűnik, de az nem fér el. 10mm szélességben elég erős lesz, hogy ne szakadjon el? Van ezzel valakinek tapasztalata?

2019. márc. 3. 13:21
 7/8 A kérdező kommentje:
(A nagy bordáskeréken 72, a kicsit 40 borda van)
2019. márc. 3. 13:27
 8/8 A kérdező kommentje:
(A nagy bordáskeréken 72, a kicsin 40 borda van)*
2019. márc. 3. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!