Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Városban munkába járásra...

Városban munkába járásra milyen gumiköpenyt válasszak?

Figyelt kérdés

Elég sok az üvegszilánk Budapesten, így legyen jó a szúrásállósága.

Szeretek nagyon tempósan haladni 30 km/h felett.



2019. febr. 1. 21:36
 1/8 TR75 ***** válasza:

Én Deestone D1006 APS-t használtam tavaly-tavalyelőtt, nem volt defektem. Városi-trekking gumi. Igaz, nem egy könnyű darab, de megérte. Pedig semmi ilyen-olyan fantázianevű defektvédelem: simán pluszréteg a futófelületen, és jó napot.

Azt azért érdemes tudnod, hogy az üvegszilánk igazából rosszabb a tüskénél, nagyobb kárt tud okozni, és "biztosabb". Sok defektvédett külső leginkább a sima szúrt defekt ellen véd, az éles üvegszilánk a nagy részükön kifog. A "tuti" defektvédett gumik ára pedig borsos.

Talán üvegszilánk ellen jobban védenek a mélyebb mintázatú gumik, csak azokkal a haladás problémásabb (bár vannak "hibrid" megoldások is, amikor a futófelület simább, vagy nagyobb területű rajta a minta, az oldala pedig montis; ha egy ilyen gumit a megengedett maximum nyomásra fújod, jobban gurulnak - ilyesmik a gravel gumik).

2019. febr. 1. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:

Régebben Continental SportContact 28-622 külsővel nyomtam, egyetlen defekt nélkül.

Most Continental Contact 37-622 van fent több mimt 3 éve, szintén defektmentesen.

Ezeket jó szívvel tudom ajánlani...

2019. febr. 2. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A defektvédett gumik nehezebbek, így kevésbé sportosak. Nekem a Schwalbe Energizer nagyon bevált, de elvileg a mintát leszámítva szinte ugyanaz a Marathon is. Drága gumik, viszont nem öregednek el 1-2 év alatt, és jó a kopásállóságuk is.
2019. febr. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Alex Fly ***** válasza:

@3: azért egy kevlárréteg súlya nem befolyásolja jelentősen a gumma tömegét -az egész kerékpárra nézve pedig nincs jelentősége. Itt most nem csúcskategóriás racebikeről beszélünk, ahol tizedgrammokon múlik a boldogság. És a munkába járáshoz nem feltétlenül a legsportosabb megoldás az ideális...

A féldekás szingót hagyjuk csak meg a profisportnak, a mindennapi közlekedéshez inkább válasszunk egy tartós, megbízható külsőt.

2019. febr. 2. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Alex: Persze, csak megjegyezte a kérdező, hogy szeret tempósan menni, ezért gondoltam.megjegyzem. A gumin egyébként hatványozottan számít a súly, de talán inkább gyorsításnál venni észre. Egy könnyű gumi után szerintem simán észrevehető a különbség.

A jobb defektvédelmeknél én nem kevlárral, hanem extra 3-5 mm-es gumiréteggel találkoztam. Ilyen a két említett Schwalbe is. 3 év alatt egy defektem volt, pedig jártam vele úttalan utakon, bozótban is.

Alternatív megoldásnak ott vannak még a defektgátló folyadékok. Idén kezdtem MTB-zni, hetente kaptam defektet. Iszonyat bosszantó volt. Amióta trutyi van benne, egy sem volt. Montira nem találtam értelmes védelemmel ellâtott külsőt, ez a megoldás viszont eddig jónak tűnik.

2019. febr. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Alex Fly ***** válasza:
@5: hát a trutyinak alapból nagyobb a tömege, mint a külsőbe integrált defektvédelemnek... És az említett SportContacttal elég dinamikusan lehet haladni. A tömegnél ez esetben vannak fontosabb paraméterek is.
2019. febr. 3. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szlory ***** válasza:

@Alex-szal értek egyet. A defektvédelem kellő pénztárcával nem megy a gördülési ellenállás rovására. Ha keskeny, akkor Continental Grand Prix 4000S II - ez max 28 mm-ig kapható - ha városias, akkor Schwalbe Marathon Supreme, 42 milli táján.


A Conti 220 gram/db táján mozog (szélességfüggő persze), a Schwalbe 430g/db.


Üveg nem viszi át egyiket sem, többször próbáltam sajnos. A gumianyagot átvágva beleült a szilánk. Otthon kipiszkálom, aztán kitakarítom és feltöltöm gumiragasztóval vagy akár pillanatragasztóval. Megköt, újra visszafújom, kész. Nálam is több éves nagyvárosi tekerésen és országutakon vannak túl. Ajánlom. A Marathon Supreme még téli időben is jól ment, amíg nem jöttek centis havak és fagyok. Akkor azért már nem 30-cal pörögtek :D

2019. febr. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A "Schwalbe Marathon Supreme" tudtommal tubeless. Nem vagyok benne biztos, hogy a biciklim kompatibilis vele.

Ilyen biciklim van:

[link]

2019. febr. 4. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!