Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Melyik országúti kerékpárt...

Melyik országúti kerékpárt válasszam?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mivel még nem volt országúti kerékpárom ezért a tanácsotokat szeretném kérni, hogy melyik kerékpárt érdemes megvenni és miért?

Az utóbbi időben nézelődtem és az alábbi kerékpárokat néztem ki, így az lenne a kérdésem, hogy ezek közül melyiket válasszam?

Kerékpárok:

- Decathlon: B'Twin Triban RC120 (élettartam garancia, nagy áttétel lehetőség)

- Kenzel Calibre 400 (hátsó lánckerék, csak 14-28-as)

- Merida Silex 700

- Neuzer Whirlwind Basic

Ha ezen kívül még hasonló árban tudtok mást is ajánlani azt is szívesen fogadom!



2019. jún. 25. 10:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A merida kicsit kilóg a felsorolásból :D


Amúgy a maradék háromból véleményem szerint egyértelműen az RC120 a befutó, főleg a tárcsafékes verzió.

2019. jún. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Igazad van a Merida tényleg nem egyértelmű. :D

Igazából erre a típusra gondoltam: Merida Silex 700 gravel/vagy Merida 600 M gravel/

Link: [link]

2019. jún. 25. 10:27
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak a váz, nem?
2019. jún. 25. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hmm...mondasz valamit. :D
2019. jún. 25. 10:54
 5/13 szlory ***** válasza:

Mester, az a Merida CSAK EGY VÁZ! :D


A Neuzer és Kenzel olyan dropot ad, amivel kezdőként nem tudom, ki-mennyire tudna boldogulni, de szerintem sok.


Kizárásos alapon marad a Truban RC120. De ha már van 100-150e Ft-ot, jobb volna használtat keresni, mert a 8 sebesség meg microshift váltók.. szóval ezek a bringák inkább csak a testhelyzet megszokására valók, mint örömteli tekerésre :(

2019. jún. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 szlory ***** válasza:
csak egy gyors és nem biztosan jó példa: [link]
2019. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Miért nem lehet örömteli mód bringázni 8-as sorral és microshift váltóval?
2019. jún. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 szlory ***** válasza:

A 8-as sor egy kompakt hajtóművel olyan áttételeket ad, ahol nagyon ugrik váltásoknál a pedálfordulatszám. Ráadásul hegymenetre számolj áttételt és rájössz, hogy a dombtetőkön kívül rendes hegymenetre nem akarsz majd ezzel menni (egy Kékescsúcsot sétálva fogsz teljesíteni szerintem :D)


A Microshift váltókkal pedig az lesz, ami a Claris meg Tourney alkatrészekkel. Gatyává fogod használni, főleg amatőr váltásokkal. Ha odafigyelsz, akkor már semmi gond, az ilyen emberek tudják a váltót finomhangolni - amit majd kell is, mert nagyon hamar állítódnak el a húzásoktól.


Más baj nincs. Ha valaki emellett örülni is tud valaminek, jobban, mint amennyi negatívumot fog érezni, hát csak bátran.

2019. jún. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, persze nyilván van ennél sokkal jobb. Persze, hogy mennyiért az más kérdés. Mondjuk egy használt karbonnal egy nem szakértőt hanem egy amatőr úgy vezetnek meg ahogy akarnak, pláne egy ilyen gyanúsan olcsóval mint amit linkeltél.


Ha valaki tekerni akat évi pár ezer kilométert hobbiból annak bőven jó. Aki ennél magasabb szinten van az meg nem itt kérdez. Persze tudom manapság mindenki megveszi hobbi szintre is a 3-400 ezer + os bringákat mert kell neki a csúcs technika, persze nem azért mert kihasználná hanem mert lehet mutatni, hogy van mit a tejbe aprítani...

2019. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"hogy a dombtetőkön kívül rendes hegymenetre nem akarsz majd ezzel menni (egy Kékescsúcsot sétálva fogsz teljesíteni szerintem"


Ezt meg nem értem, 34/34 kevés hegyre? Mekkora kéne?

2019. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!