Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Serdülő focista társaim,...

Serdülő focista társaim, nektek nincs ilyen problémátok?

Figyelt kérdés

Szóval az a helyzet, hogy tavasszal elkezdtem járni focira, azelőtt csak hobbi szinten űztem, de azt napi rendszerességgel. Kondim volt mikor elkezdtem járni mert sokat bicikliztem meg csináltam magamnak saját "edzést". Szóval nem úgy mentem oda, hogy azelőtt semmit se sportoltam volna és semmit nem konyítottam volna a focihoz, 9-10éves korom óta rendszeresen űzöm. Mikor elkezdtem járni nagyon alacsony voltam, aztán pár hónap alatt olyan 6-7 vagy akár még több centit is nőhettem, és nagyon fájt a sarkam. A bátyámnak is volt ilyenje de ő karatezott szóval ott nem volt nagy hátrány, de itt ugye futni kell azt meg nehéz fájós sarokkal. A cipőmet lecseréltem egy márkásra amilyenre már régóta vágytam, mert azelőtt egy kínai volt, de azért nem a legolcsóbb. Szóval fájt a sarkam egy ideje nem járok edzésre, de ugye most szerencsére szünet is volt, de már nagyon hiányzik és már az edző is kérdezte, hogy mi van velem fogok-e járni. Július végére ELVILEG jól kell legyen a lábam és mehetek focizni, viszont már egy ideje nem éreztem a fájdalmat ezért a haverokkal kint az utcán fociztam elég sokat és megint kezdem érezni. Kenem valami sportkrémmel,táp.kiegészítőt szedek és próbálom nem erőltetni a lábam, hogy minél előbb rendbe jöjjön. Voltam sebésznél, volt RTG és mondta hogy itt semmi elváltozás vagy probléma nincs, csak a növésnek tudható be.

Találtam a kamaszpanasz.hu oldalon erről egy cikket (ez lehet az?):

- a fiatal játékosok között gyakori az ún. Sever-kór, a sarok növekedési lemezének gyulladásos állapota, amit részben a kemény pályán rossz saroktámasszal és harántemelővel nem rendelkező stoplis cipő okozhat,


A kérdés az hogy nektek van/volt-e ilyen és meddig pihentetek vele, mit csináltatok azért, hogy gyorsabban gyógyuljon stb.

Köszi válaszaitokat!

F15


2010. júl. 16. 22:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

velem is ez volt.. abbakellett hagynom :( de ez már kb 2 éve volt.. azóta rendszeres megterhelés után megint elkezd fájni, mintha lenne benne 1 repedés vagy nemtudom.. nagyon sajnálom h így történt.. foci volt az életem:/


14

2010. júl. 16. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
persze folytathattam volna tovább.. de már akkoris olyan brutál edzők voltak nálunk.. XD
2010. júl. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen.Én úgy is játszottam,bár egyszer lecseréltettem magam mert már nagyon fájt.Nekem 2-3 hét után teljesen elmúlt.Szerintem a túlterhelés is szerepet játszhat benne.
2010. júl. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Szabó Pista bácsi válasza:

Szia

Véleményem szerint a sarokfájdalmat (amely lehet akár gyulladás, akár zúzódás is) a nem megfeleő futástechnika is okozhatja. Többnyire a focisták lábujjhegyen futnak vagy teli talppal. És vannak azok, aki főként teli talppal és a sarkukon. Te hogy vagy ezzel?

Mert ha a sarkadon futsz, lehet a probléma okozója. Vagy esetleg felugrásoknál többnyire sarokra érkezel stb. Ezek mind mind a sarok megterhelését, főként zúzódását okozhatja.

Hosszabb pihenővel, majd a futástechnika javításával a későbbiekben problémamentesen játszhatsz majd.

És érdemes a kemény pályán kerülni a stoplis cipőket. Mint tudjuk a mai úgymond gumistoplis cipők már messze nem olyan lágy gumiből készülnek mint régebben, szinte csak műanyag. Szóval ajánlom a hernyós cipőket, amely szinte az év egészében használható.

2010. júl. 17. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha focizol akkor csak füvön, akkor talán nem olyan megeröltető, de még próbálkozhatsz különféle talpbetétekkel, lehet hogy valamelyik csodát fog tenni :D
2010. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet az vmi csontkinövés, mert akkor műteni kell. Szerintem nézz utána!
2010. júl. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Törés,repedés,elváltozás,kinövés nincs (írtam feljebb) voltam sebésznél megröntgenezte és azt mondta hogy ezzel csak pihenjek és jó lesz. Én nagyon nem szeretném abbahagyni! Foci nélkül nem tudok létezni :S
2010. júl. 17. 13:16
 8/13 anonim ***** válasza:
bocsi, nem olvastam el a hosszút :p
2010. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

nem baj és bocs h ilyen hosszú lett :D egyébként találtam még 1 cikket (a kamasz lábfejnél van írva róla):

[link]

2010. júl. 17. 21:34
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem is volt 7-8 os koromban. Iszonyatosan elkezdett szúrni aztán egy pár hónap múlva elmúlt. Ugyebár 14-15 éves korodban van mikor hirtelen "megnyúlsz".
2010. júl. 18. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!