Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Kézilabdába profi kapusok vannak?

Kézilabdába profi kapusok vannak?

Figyelt kérdés

Sokszor láttam már kézilabda meccseket tv-ben és mikor a kapura rálövik mindig bemegy a labda.

A kapus azon kívül, hogy széttárja a kezét és felemeli az egyik lábát semmit nem csinál. Soksor úgy tűnik mintha nem is figyelné hova fogja dobni az illető csak széttárja magát és várja hátha neki dobja.

Nem tudom elképzelni, hogy válasszák ki a kapusokat a profi csapatokban.

Vagy ez olyan, hogy itt van ez a valaki aki nem tud játszani de mégis régóta velünk van akkor rakjuk be a kapuba ott úgyse kell csinálnia semmit.

Nagy a kapu, pici a labda, erőből rávágják akárhova. Ha véletlen kivédi a kapus az csak véletlen van. Persze a profibbak biztos picivel kevesebb golt kapnak de akkor se számít annyit, hogy nagyon jó a reflexe és a figyelő képessége mert közelről rávágják azt nem nagyon lehet kivédeni a kézibe..


Nincs bajom a játékkal csak ez mindig felmerül bennem kérdésként mikor meglátom. Viszik a labdát rávágják gól. Most a másik csapat viszi rávágja gól. Az nyer aki többször rádobja kb.

Rosszul látom?



2020. dec. 3. 14:46
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%
De valaszoltam, te nezed le a kezilabda kapusokat, amikor halvany fingod sincs a jatekrol.
2020. dec. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

A kézilabda kapusok ugyanolyan fontosak a pályán mint a többi játékos. Legtöbbször rajtuk múlik a meccs. Dobhat egy csapat 100 gólt is ha kap 101-et mert a kapus nem véd egyet sem.

Erre szokták mondani, hogy először vegyél egy jó kapust azután jöhet a többi.

Igen vannak profi kapusok és nem csak össze vissza ugrálnak a kapuban ahogy te állítod. Nagyon komoly munka van mögöttük. Minden meccs előtt videóznak és kielemzik a játékosokat és lövési szokásaikat. Ráadásul rettentő fontos a kapuban a helyezkedés, mert mindennek az az alapja. És ezt nem lehet csak úgy ugrálva. Ha tényleg csak azt csinálnak, akkor nem védenének egyet sem.


Nagyon szívesen megnézném, hogy ha téged beállítanálak hány lövést tudnál kivédeni, mert ha 10 lövéséből 1-nél többet kivédesz akkor megemelem a kalapom.

Ha egy profit állítanék simán ki tudna védeni 4-5-öt veled ellentétben.


Egyébként megkérdezném hogy te sportolsz valamit vagy csak ennyire nem értesz a sportokhoz ?

2020. dec. 13. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:

Komolyabban teniszezek és úszok.

(Lényegtelen mert a kézilabda is egy jó sport)

Lehet nem védenék ki egyet se ezt nem tudom :P

De mivan ha sikerülne?

Ha sikerülne kivédenem akkor az azt is jelentené, hogy igazam van?

Mert én nem azt mondom, hogy úgy van ahogy mondom hanem, ahogy látom.

Tehát ez csak egy vélemény és sokan írták, hogy rosszul látom és nem így van és el is magyarázták a dolgokat köszönöm nekik. :D

Ez, hogy na én menyit védenék mert akkor minek pofázok elég izé hozzászólás.

2020. dec. 13. 08:53
 24/24 anonim válasza:
100%

Nem csak profi de vilagklasszis kapudok...

Thierry Omeyer, Niklas Landin, vagy Mikler csak higy néhányat említsek.


Azert nezd meg azt hogy amiket dobnak az hány km/óraval száguld feléjük...

2021. márc. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!