Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A franciák elleni európa...

A franciák elleni európa bajnoki találkozót megússzuk 6 kapott góllal vagy lesz belőle 8 is?

Figyelt kérdés

Látszik, hogy semmit nem tudunk tenni ilyen nagy csapatok ellen. Portugálok voltak a legegyszerűbbek a csoportból és még tőlük is kaptunk 10 perc alatt 3-mat.

Ha belekalkuláljuk a mentális és fizikális fáradalmakat, plusz a csalódottságot is akkor szerintem a franciák legalább egy hatost verni fognak. De vajon megússzuk ennyiből vagy lesz az 8 is?

90%
Attól függ, a franciák győzelemmel nyitottak így nem lesznek gólszám-kényszerben, elég nekik ha 2-3 gólt bevágnak, szerintem el fogják szórakozni a meccset. Persze nyilván lehet amolyan erőfitogtatás gyanánt komolyan veszik, akkor szerintem sem állnak meg 7-8 gólig.
2021. jún. 16. 14:14
 3/43 anonim ***** válasza:
83%

Hát ha racionálisak akarunk lenni, akkor egy isteni csoda, hogy tegnap 0:3 lett "csak". Első félidőben egészen hihetetlenül vakon voltunk, Jota és Ronaldo teszefoszaságán múlott egyedül, hogy 0:0 vagy 0:3-al megyünk félidőben az öltözőbe. Ha mindenki top formát hozott volna akkor ez alsó hangon egy 0:6, és nagyon örülhetünk hogy Renato Sanches csere volt. Amint beállt szana szét forgatta a fék keretet.

Sajnos nagyon kirajzolódik az, hogy mi csak a növelt létszámú EB-re tudunk kijutni, oda is mákkal.

Franciák ellen tartok attól, hogy csúnya eredménybe szaladunk bele. Őszintén szólva nem tudom, hogy Mbappéval mit tudnánk kezdeni. Illetve az a középpálya (poga-kanté-rabiot) is igen brutális a Nagy Ádi, Fiola, Klenheisler trióhoz képest.

Egy hatos pofon benne van bőven

2021. jún. 16. 14:27
 4/43 anonim ***** válasza:
82%

Attól függ, hogy milyen meccset fognak ki. Alapvetően kontrára berendezkedett, vagy védelmet átpasszoló, futós csapat a francia. Nem a labdatartásból felépített támadás a fő fegyverük. Sokszor belefutottak x-be, vagy megszenvedtek a győzelemért olyan (kis)csapatok ellen, akik szorosan beállnak.

Amúgy sem jellemző rájuk, hogy nagyon megszórnák az ellenfelet, még a törpeállamokat sem, nem igazán emlékszem hogy tétmeccsen 4 gól fölé mentek volna mostanában. Szerintem mi is beleférünk egy hármasba.

Ha nem lesz akkora terület, hogy sebességből Mbappé nagy gázokat okozzon, meg tiszta átlövések jöjjenek, akkor a Benzemára érkező beívelések/pontrúgások lehetnek a veszélyesebbek. Na meg a büntetők... lehet, hogy megér pár kampósorrú Mátyás királyt, ha jól fizet a tizi...

41%
10 perc alatt kaptunk hármat, valóban. Viszont 84 percig nullát, sőt mi szereztük meg a vezetést, kár volt azért a lesállásért. Aztán kaptunk egy szerencsétlen gólt, 2x is megpattanó labda miatt, majd egy büntető is.. szóval nem volt ez a portugálok elleni eredmény olyan egyértelmű.
2021. jún. 16. 14:50
 7/43 anonim ***** válasza:
10%

"Persze lehet mondani, hogy most balszerencsénk van, mert megkaptuk a halálcsoportot, de egyik csoportban sem érzem hogy tényezők lennénk."

Ez azért túlzás. 5 éve egy Izland - Ausztria - Portugália csoportban lettünk csoportelsők.

Egy finn, orosz, osztrák, szlovák, macedón, cseh, skót, svéd csapat ellen azért reálisan háromesélyes meccseket tudnánk játszani. (Abban igazad van, hogy semelyik csapat ellen nem lennénk kifejezett esélyesek, talán a macedónt és a finnt kivéve.) Azért fogtunk meg mostanában horvát, walesi, török, meg hasonló válogatottakat.

Ha úgy beállunk, mint tegnap, akkor Mbappétól én annyira nem tartok, mert helye nem lesz felgyorsulni, a középpályának meg nem lesz helye bepasszolni. Valaki olyan, aki le tudja venni/rá tudja fejelni a labdát, vagy erőből megvenni a védelmet, az nagyobb probléma lehet egy betömörült védelem ellen. Na meg az átlövések, pontrúgások. :)

8/43 A kérdező kommentje:

Mondjuk 2016-os EB negyeddöntőjén Izland is valami 5 vagy 6 gólt kapott a franciáktól.

Ha azt vesszük, hogy egy szinten állunk velük és mi is hasonló felfogásúak vagyunk akkor 5-6 gól benne van.

Szerintem az 5-0, 6-0 egy nyerő mix lehetne. Lehet megrakom egy ötössel.

2021. jún. 16. 14:57
 9/43 anonim ***** válasza:
74%

Izland azóta ki sem jutott, Ausztria azóta rengeteget erősödött. Portugália meg nyílt titok, hogy nem feltétlenül akarta azt a meccset mindenáron behúzni (jó lenne ha végre nem lenne az ágrajz előre eldöntve, hanem sorsolás lenne, és nem matekozás).

Engem annyira nem hatott meg személy szerint, hogy nemzetek ligájában vitézkedtünk, amit a csapatok fele komolyan sem vesz. Vicces volt amikor calhanoglu nem tudta megmondani az egyik meccs előtti riportban, hogy mi a tétje a nemzetek ligájának :D Ahogy az sem hogy barátságos meccseken kiket sikerült legyűrni.

És az miért jó ha úgy beállunk mint tegnap? 3 meccs van egy csoportban. Elég érdekes elképzelés az, hogy majd mind a 3 meccsen buszozunk 10 emberrel, aztán 6 perc alatt vágnak mégis hármat. Mi a célunk egy EB-n ha elég beállni védekezni? Hogy akarunk pontot szerezni? Hogy akarunk továbbjutni?

Többek között ezért sem értem miért jó ez az egész létszámnövelős dolog. Európában nincs 24 olyan válogatott, ami megütne egy nézhető szintet. Kijutottunk aztán letudjuk annyival, hogy hát majd 10 emberrel buszozunk, akkor majd a kilián gyerek nem fut be a wili orbán mögé. Parádés.

2021. jún. 16. 15:01
 10/43 anonim ***** válasza:
19%
Azért nem a te véleményed a realitás. 6-8 kapott gól az eléggé meglepetés lenne. Oké, szétestünk a végén 10 percre de előtte a védekezés stabil volt. Valószínűleg a támadósorunk vagy veszélyt nem fog jelenteni sem a franciákra, sem a németekre, de nem várok ilyen arányú vereséget.
2021. jún. 16. 15:07