Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Szerintetek ki a valaha volt...

Szerintetek ki a valaha volt legjobb focista?

Figyelt kérdés

2023. jan. 8. 14:20
A kérdező szavazást indított:
Cristiano Ronaldo
Lionel Messi
Pelé
Diego Maradona
Ronaldo Nazario
Zinedine Zidane
Ronaldinho
Gianluigi Buffon
Puskás Ferenc
Más (komment)
34 szavazat
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:

Szerintem egyébként Maradona és Luka Modrić.

És bár nem annyira kedvelem a Barcelona miatt, de objektíven nézve Messi is dobogós nálam.

2023. jan. 8. 14:26
 2/20 anonim ***** válasza:
21%

A legjobb focisták között sok neves játékost lehetne említeni, és nehéz lenne megmondani, melyikük volt a legjobb, mivel az ízlés és a vélemények széles skálán mozognak ezen a téren. Viszont, ha a legtöbbször emlegetett neveket nézzük, akkor az alábbi játékosokat lehetne megemlíteni:


Diego Maradona: Argentína egyik legnépszerűbb focistája, aki olyan csapatokban játszott, mint az argentin Boca Juniors és az olasz Napoli.


Lionel Messi: Messi az egyik legnépszerűbb és leghíresebb jelenlegi futballsztár, aki az argentin Barcelona csapatában játszik.


Cristiano Ronaldo: Ronaldo Portugália egyik legnépszerűbb focistája, aki jelenleg az olasz Juventus csapatában játszik.


Pelé: Pelé Brazília egyik legnépszerűbb focistája, aki az 1950-es és 1960-as években volt aktív játékos.


Johann Cruyff: Cruyff Hollandia egyik legnépszerűbb focistája volt, aki a 70-es években volt aktív játékos.

2023. jan. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"Lionel Messi: Messi az egyik legnépszerűbb és leghíresebb jelenlegi futballsztár, aki az argentin Barcelona csapatában játszik.



Cristiano Ronaldo: Ronaldo Portugália egyik legnépszerűbb focistája, aki jelenleg az olasz Juventus csapatában játszik."


Pár évvel le vagy maradva.

2023. jan. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
25%

Minden kornak megvannak a legnagyobbjai. Pelé, Maradona és Leo Messi pedig örök halhatatlanjai ennek a sportnak. Ezt a három embert valami kiemeli a többi közül, hogy ez a sors, szerencse vagy a Jóisten, ízlés dolga.


A jelenleg futballozók közül kizárólag Messi van azon a szinten, mint az említett két csillag. Nagy öröm nekem, hogy a futball három legnagyobb mágusa dél-amerikai, még nagyobb az, hogy kettő is argentin.

2023. jan. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%

#4 Azért Mbappe erősen megközelíti azt a szintet amit ezek a játékosok nyújtottak.


Ha jobb csapatba játszana többre is képes lenne.

2023. jan. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

A "valaha volt legjobbat" nehezen lehetne objektíven megnevezni, mindenképpen szoros verseny lenne.


A régebbi idők legendáiról tapasztalatok hiányában sajnos nem tudok nyilatkozni. Én a saját személyes tapasztalataim alapján azt mondom, hogy Cristiano Ronaldo mindenképpen benne van ebben az "All stars" topmezőnyben, illetve azt is megkockáztatom, hogy Ronaldinho milliószor többre vihette volna annál a labdarúgás történetében, mint amit kihozott magából az aktív pályafutása alatt. Elképesztő képességekkel, világszinten egyedülálló labdaérzékkel rendelkezett, a technikai részeket illetően messze túlmutatott jelen korunk mindkét klasszisán, Lionel Messin és Cristiano Ronaldón. Úgy tudott bánni a labdával, ahogyan más senki, ikonikus mozdulatai, technikái voltak. A siker és főleg a hirtelen jött elképesztő vagyonosodás nagyon nem tett jót neki, belekényelmesedett és ellustult a szorgalmat illetően. Ronaldinho páratlan képességeit, és Cristiano Ronaldo gyerekkora óta tartó végtelen szorgalmát, évtizedek kemény munkáját amég élek, tisztelni fogom. Én őket kettőjüket tudnám megnevezni az utóbbi idők "legjobbjaiként".


Szintén elismerést érdemel még Lionel Messi, aki egy taktikai zseni, elképesztő "észjátékot" produkál, kiválóan átlátja a pályán zajló játékot. Illetve kifejezetten kedveltem Edinson Cavanit. Rettenetesen sajnálom, hogy méltatlanul kevés figyelmet kapott, és a felkapottabb sztárok árnyékába került. Benne is jóval több lehetőség volt...

2023. jan. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
92%
Így én az utóbbi évek, és jelen korunk legjobb játékosának Cristiano Ronaldót tartom, a valaha volt legjobb képességűnek pedig Ronaldinhót. Bár számos bravúrját láthatuk aktív pályafutása alatt is, közel sem láttuk mindazt, ami volt benne — és ezt nagyon sajnálom. Egyedülálló képességeiből nagyon keveset tudott kamatoztatni ahhoz képest, ami még benne volt. Kellő szorgalom, alázat, és tudatos tervezés mellett a képességeit tekintve nagy valószínűséggel Ronaldinho lett volna az a világklasszis, aki a labdarúgás történetének méltán lehetett volna a valaha élt legjobb játékosa, és az élmezőny többi tagjától is magasan kiemelkedne.
2023. jan. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
És kapusok közül kit tartotok kiemelkedőnek? Számomra Jasin és Buffon a legjobbak, bár Jasint nem láthattam élőben. Az aktívak közül Donnarummát és Neuert emelném ki, Emi Martínez pedig szerintem átlagos kapus, csak a vb teljesítménye miatt lett túltolva.
2023. jan. 9. 15:51
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kapusok közül Neuer a "Ronaldinho"... :D


Egy igazi klasszis egyéniségét tekintve is kiemelkedik a sorból. Amikor Neuer olyan profizmussal véd, hogy már támadni is beáll a játék alatt, mert a kaput maximálisan biztosítottnak érzi, az egy olyan fricska, amivel nem lehet nem kedvelni őt :D

2023. jan. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#2

Argentin Barcelona???


Egyébként a 6 ossal nagyjából egyet értek, de nem mindenben. Szerintem is az elmúlt évek (évtizedek) legjobbja Ronaldo volt, de most már nem az. Most Mbappé szerintem a legjobb, Neymar még kiemelkedik, őt érdemes szerintem megemlíteni, mert fantasztikus a labdakezelése, és a teknikája. Kicsit hasonlít ebben Ronaldinhora, benne is jóval több volt.

Egyébként még a brazil Ronaldot tartom szóra érdemesnek, kiváló focista volt. És akiről mindenki elfeledkezett: Alfredo Di Stephano. A múltbéli zsenik közül egyszerűen nem hagyható ki.

2023. jan. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!