Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » A labdát beadóra is vonatkozik...

A labdát beadóra is vonatkozik a les szabály akkor is, ha ő nem lesből kapta a labdát? Tudtommal nem.

Figyelt kérdés

Tisztában vagyok az összetett les szabály számos pontjával, az utolsó előtti védő figyelembevételével, azon keresztül, hogy a kapus is védőnek számít, egészen a tétlen lesre vonatkozókig, de ez jelenleg még bizonytalan pont számomra, bár úgy tűnt eddig a focimeccseket nézve, hogy a válasz: nem.


Indoklást is , légyszi'.



2012. jún. 15. 10:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én fociztam de nem tudom mi az "labdát beadó"Ha a labdát elrúgják a saját játékos elött egy játékosnak kell lennie és a másodikkal egyvonalban kell lennie akkor nem les.Nyilván kivéve a partdobást.
2012. jún. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az lenne a kérdés, hogy ha van egy játékos, aki megkapta a labdát, ő brutál gyors és állva hagyja a védőket, elfut szélen, ő már lesen van eleve, hisz minden védő az ő vonala mögött van, beadja a labdát, az érkező is lesen van, akkor ez les e?

Ezt még egyszer nem láttam, hogy befújták volna, hisz mindketten a védők mögött vannak, így szerintem ez nem les.

2012. jún. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha Ő már eleve lesen van, akkor ott le is fújják az egészet
2012. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
De amikor még kapta a labdát, nem volt, csak ő futott be a védők mögé, onnan már nincs les.
2012. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Aki elfutott a védők mögé a labdával az nincs lesen eleve. Alapszabály hogy a labda mögött nincs les!És akinek beadják az sincs lesen ha a labda vonala mögül érkezik a labda elrúgása pillanatában.
2012. jún. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a meglátásokat, bár egyesek nem értették meg, hogy olyan szitura vonatkozik a kérdésem, mely során a labdát bepasszoló játékos MÁR ELEVE NEM lesen kapta a labdát, ám az utolsó előtti védő mögé került, tehát már csak a védekező csapat kapusa van hozzá képest közelebb a védekező fél alapvonalához.


Azonban a legutolsó válaszoló segített nekem abban, hogy "leessen a tantusz" számomra, köszönöm neki. :) Hiszen arra nem gondoltam, hogy a leshez az IS kell, hogy a labdához képest közelebb legyen az ellenfél alapvonalához bármelyik -itt egészítem ki és hangsúlyozom: AKTÍV- támadó, akinél éppen nincs a labda.


Egy másik -részben idevágó- kérdésem: szabadrúgás esetén érvényes-e a les szabály? Azaz állhat-e az utolsó előtti védőhöz (a kapus is védő!) képest közelebb az ellenfél alapvonalához bármelyik támadó, a szabadrúgás elvégzése pillanatában? Gondolom, a bíró eleve figyel erre, azonban én csak most gondoltam bele ebbe, a bíró vajon mire ügyel ilyenkor...?

2012. jún. 15. 12:09
 7/11 A kérdező kommentje:
- JAV.: "labdához képest", értsd: a labda VONALÁHOZ képest.
2012. jún. 15. 12:12
 8/11 anonim ***** válasza:
Jól mondták a többiek, ilyenkor nincs les! :)
2012. jún. 15. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyenkor azért nem fúj azonnal lest, mert a bíró nem tudhatja, ki fog játékba avatkozni a szabadrúgás előtt.

Ha nem ő kapja a labdát, vagy ellenféltől kerül hozzá, akkor nem les.

2012. jún. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Petrovics: jól mondták, és én is az feltételeztem, hogy nem les, csak az a pláne ,hogy egyesek nem értették, hogy konkrétan milyen szitura kérdeztem rá ,tehát nem vehetem megalapozott válasznak azok egy részét, hiába egyezik azok válaszával (50% egy eldöntendő esetén a helyes válasz esélye), akik értették a kérdésem.


Utolsónak: köszi az újabb kérdésemre a választ. :)

2012. jún. 17. 09:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!