Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan fejlesszem a kosárlabda...

Hogyan fejlesszem a kosárlabdatudásom?

Figyelt kérdés
Az a gond, hogy a labdaátvétel,labdavezetés,cselezés nem megy túl jól.Viszont a dobásra nagyon ráérzek.Legutóbb 20dobásból lett 8 hárompontos 9kétpontos 2kétpontos oldalról nekifutásból.1-et kihagytam.Suliba tesin vagy haverokkal amikor kosarazunk, mindig én dobom a legtöbb pontot szinte minden dobásom betalál(legutóbb félpályáról betaláltam csont nélkül), de ha dobják a labdát nemtudom jól levenni vagy megtartani.Ezt szeretném kicsit fejleszteni , hogy hátha lehet még belőlem jó kosaras.

2014. febr. 13. 18:21
 1/2 anonim válasza:
Gyakorlás kérdése. Nézz videókat neten. Vannak különböző videók ilyen célra... megláthatod, milyen is egy edzés... Kosaras vagyok. Tanulni is kell. Nem megy minden egy csettintésre... beépítheted a tehetségedet a gyakorlatba... :D Lényeg: türelem, időzítés, figyelem. Keress fel egy edzőt. Ő segíthet. :)
2014. febr. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez mind tanulható, szóval nincs nagy probléma. A lényeg, hogy keresned kell valakit, akivel együtt tudsz edzeni, ezt csak így lehet hatékonyan gyakorolni.

Tartsatok dobóedzéseket: egyik beáll a gyűrű alá a másik dob, a gyűrű alatt álló leveszi a labdát és rögtön visszapasszolja (lehetőleg gyors, erős passzal, hiszen egy meccsen is ezek a passzok a jók), majd a dobó megfogja, csinál egy sarkazás, aztán dobócsel és újra dob. Ezt 20-30 rádobásos sorozatokban felváltva lehet gyakorolni. Elég monoton és kicsit idiótának tűnik, de a lényege, hogy gyakorold a labda elkapást és megszokd, hogy dobás előtt dobócsel vagy sarkazás. Később ezek meccsen automatikusan elő fognak jönni. Tapasztalatból mondom, hogy az ilyen "mozdulatsort agyba vésős" edzések a legjobbak. De kitalálhattok ti is ilyeneket. A fontos az, hogy ne csak dobás legyen benne, vagy ne csak passz, hanem valami komplett kosárlabdában gyakori mozdulatsort találjatok ki és azt ismételgessétek sokat (nyilván nem mindig ugyan úgy, hiszen egy dobócsel is lehet sokféle, vagy egy sarkazás is lehet több irányú, mint ahogy egy csel is). A profik pont ezt csinálják. Tartotok 1 óra ilyen edzést, utána játszotok egy palánkra egymás ellen, mondjuk 23 pontig 2-3 meccset, és mondjuk ezt hetente legalább kétszer, akkor garantálom, hogy 3-4 hónap múlva érezhető lesz a fejlődésed.

2014. febr. 13. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!