Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan táplálkoznak a sportolok?

Hogyan táplálkoznak a sportolok?

Figyelt kérdés
Labdarúgó vagyok, 18 éves és még iskolába járok. Heti 5-6, más félórás edzéseim vannak plusz egy hétvégi meccsem. Az lenne a kérdésem, hogyan lehetne megfelelően táplálkozni, hogy az a hasznomra váljon? Előre is köszönöm a kulturált válaszokat!

2015. aug. 23. 19:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is futballozom, u21-ben, Nekem azt mondta az edzőm, amikor erről beszélgettünk, hogy sok szénhidrát, (de nem csoki cukor, hanem rizs, rozs, zab stb..) és minőségi fehérjék, pl sovány húsok, hal, bab, stb, meg tej tejtermékek. Valamint meccs előtt minimalizáljam az alkohol bevitelt(egyébként nem iszom). Naponta 5-6 szor étkezni, 2-3 liter folyadék.

Nekem ez a rendszer bevált azóta érzem h fejlődtem főleg állóképességben és futásteljesítményben.

2015. aug. 24. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ elég hasznos volt. De esetleg tudnal valmilyen konkret etrendet ajnlani?
2015. aug. 28. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!