Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Piercing és foci?

Piercing és foci?

Figyelt kérdés
Szeretnék orr piercinget, még a tavaszi szezon előtt. Tudom, hogy hivatalos meccseken nem lehet pályára lépni ékszerekkel, szóval az lenne az egyik kérdésem, hogy mennyire könnyen kivehetők az orrkarikák? Ki tudom venni meccs előtt utána pedig visszatenni, mint egy fülbevalót pl? Mennyi ideig nem szabad szúrás után egyátalán kiszedni? Edzésen mennyire zavaró? Meccsen nem elég, ha le van ragasztva? Nem tudom megyeiben mennyire veszik ezeket komolyan. Előre is köszi a válaszokat. 16/L

2015. dec. 12. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Kezdem időrend szerint ;)

Szúrás után 1-2 hónapig ne szedd ki, utána ki lehet, de csak cserére. 3-4 hónap után már ki lehet huzamosabb időre is.

Ezek az időtartamok változnak személyenként. Van akinek hamar meggyógyul, van akinek csak sok idő után.

Hivatalos gyógyulási ideje 2-4 hét. Persze ez nem azt jelenti, hogy teljesen kiforr a lyuk, hanem azt, hogy minden pirosság, esetleges gyulladás elmúlik, tehát a kezdő ékszert már cserélni lehet. De huzamosabb időre kivenni nem javallott akkor, ha utána még vissza is akarod tenni. (Huzamosabb idő 1-2 óránál többet jelent)

Szóval ilyenkor már egy-egy meccs idejére ki lehet venni.

Karika...

Én a karikát nem ajánlom kezdő ékszernek, főleg azért, mert a gyógyulási időt elnyújtja. Elsőnek kampós szárú titán vagy bioplaszt(szilikon száras), esetleg PVD pontékszert javaslok. Gyorsabb gyógyulás, könnyebb viselet. Utána már kicserélheted karikára. Karikánál a pálca és golyózáras forma jobb, mint a sima régimódi ékszer. Hozzászokni nehéz, de ha elsajátítod, akkor gyorsan megy a cseréje.

Szóval első meccs előtt legalább 1-2 hónappal csináltasd meg az orrpiercinget. Akkor már nem lesz baj.

Pontékszernél ha leragasztod, az is jó. Ékszert azért nem engednek, hogy az ékszer ne okozzon esetleges sérülést a viselőjében vagy másban. (Gyűrűk, láncok...) De egy nyelvpiercing nem nagyon tud sérülést okozni egy focimeccsen.

Edzésen sem zavaró, hiszen nem orral kezeled a labdát.


Remélem hasznos voltam, ha kérdésed lenne, írj privátban ;)

2015. dec. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. Karikával akartam volna kezdeni rögtön, mert a többi piercing nekem egyátalán nem tetszik, de akkor fontolóra veszem. A lényeg, hogy akkor nem nagyon zárja ki egymást a két dolog. Még egyszer köszi, tényleg hasznos válasz volt. :)
2015. dec. 13. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!