Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért számít idősnek egy 35...

Miért számít idősnek egy 35 éves sportoló?

Figyelt kérdés

Ilyen gyorsan öregednének az emberek?

Én nem tartom őket öregeknek



2016. okt. 7. 21:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Mert az ízületeik már nem olyan rugalmasak, kevésbé gyorsan regenerálódnak, nagyobb a sérülés veszélye. Szerintem.
2016. okt. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen ezt tudtam csak nem értem miért 35 éves korban következik ez be, mikor elvileg jóval később kellene?
2016. okt. 7. 21:45
 3/7 anonim válasza:
100%
Hát ha 10-en éves korodtól kezdve napi 4-6-8 órában sportolsz, akkor beláthatod hogy korábban elkopnak az ízületeid.
2016. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Normál embernél ennyi idősen kezdik elveszíteni a porckorongok a rugalmasságukat és elkezd csökkenni a tesztoszteron szint.

Egy gyerekkora óta edző versenyző sportoló 35 éves korára meg elkopik,elhasználódik testileg a rengeteg edzéstől,vagy kiég,elfásul.

2016. okt. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nyilván nem öregek, de a profi sportban topon kell lenni s már egy nem olyan óriási csökkenés is hátrányba hozza az embert s a csapatot.

Minél komolyabb szinten van egy sportoló, annál inkább kihegyezett a dolog.


Az is igaz lehet, amit mások írtak, hogy keményen sportolva azért jobban terhelve van a test, könnyebben kopik.

2016. okt. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Azért ez erősen sportág függő.Tornában például,már sokkal fiatalabban is idősnek számít egy sportoló.Vívásban még 40-hez közel is lehet nagy eredményt elérni.
2016. okt. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként mindennapi értelemben,egyáltalán nem öregek,de az élsportban máshogy "mérik" az időt.Egy 35éves futballista például,már nehezen tartja a lépést a huszonévesekkel.Persze a rutinjából egy ideig még megélhet.
2016. okt. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!