Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Hogyan tudnék jobban teljesítt...

Hogyan tudnék jobban teljesítteni a kapuban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ez egy focis kérdés lesz , pontosabban focikapus posztról van szó! Az a problémám , hogy túl lassú vagyok , milyen gyakorlat vagy jaték van ami fejleszti a reflexeimet? 1vs1-be hogyan szereljem le az ellenfelet , vetődni sajnos nem tudok , mert betonos pályán játszunk , ami egyébként futsal méretű játékteret ad! Kéthetente járunk át egy másik településre ahol műfüves pályán játszunk ahol normális méretű játékterület áll rendelkezésre , ott a vetődéssel nincs gond , csak megint túl lassú vagyok. És hogyan tudnám a sarkokat jobban bevédeni? Tapasztalt kapúsoktól várom a válaszokat , de aki otthon van a témában nyugodtan írjon! Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!

2017. jún. 12. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
ne játssz andorraiakkal :)
2017. jún. 12. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oké , remélem nem találkozom egyel se :D
2017. jún. 13. 14:37
 3/6 anonim válasza:

Kispályás bajnokságban védek úgy 3-4 éve, amikor szükség van rá és nincs "igazi" kapus, amúgy mezőnyben játszom. Így is mehet a válasz? :)


A kérdés első felére: keress reflex javító tréningeket. Tuti van a youtubeon.


Beton, bitumen 1v1-ben. Nehéz kérdés. Hála istennek az idejét nem tudom, mikor játszottam utoljára kemény talajon. Szerintem próbáld meg kiszorítani a támadót, hogy minél kevesebb területe legyen, bár így, hogy nincs lehetőség vetődésre, könnyebben el tudja húzni a labdát melletted.


Sarkok bevédése. Nálam ez úgy működik, hogy ordítok a védelemmel, irányítom őket, szerencsére hallgatnak is rám. Így általában viszonylag kis területre tudnak lőni, mert ugye a védő lezárja a "lövési sávok" egy részét. Mint mikor sorfalat állítasz, csak itt mozognak. :)

Nekem ez vált be.


Persze egy igazi kapus biztos tud sokkal jobb tanácsokkal is szolgálni. Hajrá, balesetmentes játékot! :)

2017. jún. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2017. jún. 23. 22:23
 5/6 anonim ***** válasza:

Reflex javításra pl ott van az ingafutás ez csak példa de egyébként olyan edzéstervet keress amiben sok hirtelen irányváltás van, illetve igen, a vetődést is gyakorolni kéne sajnos, szerintem keress valamilyen füves pályát a közelben vagy akár otthon a kertben, de ha nincs akár a földön is mehet a lakásban, hisz a kapusoknak meg kell tudni tanulnia vetődni és egyben úgy esni, hogy az ne fájjon túlságosan.

1vs1-be ha nincs lehetőség vetődésre akkor hajolj le és tedd ki oldalra a kezeidet, a ládáidat zárd én így csinálnám, mivel nagyobb teret töltesz be, mintha csak simán állnál, illetve a védőt állítsd a hosszú oldalra.

A sarkokat pedig mindig úgy csináld, hogy a rövid oldalra állj mert akkor azt teljes mértékben takarod, így oda valószínű nem fog lőni szóval a hosszúra fog, így lesz időd felkészülni és reagálni, VETŐDÉS VETŐDÉ VETŐDÉS, ilyenkor ez a legfontosabb, plusz hogy kommunikálj mindig a csapattal, hisz te látod be az egész pályát. /én 6 éve focizok és kapus vagyok/ 19/L

2017. jún. 24. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Reflexjavításra én amikor kapuskodtam és apukám felállt velem szembe és és ilyen ilyesztegetős dobásféléket csinál és néha dobta akkor ugye próbáltam fogni ha a felső sarkakat akarod fogni akkor ott valami régi takarókból csinálj matracfélés és ott állíts fel egy kis gátat és próbáld minél magasabban átvetődni az alsó sarkokra és a betonos pályára pedig a szögek zárása jelentheti a megoldást ami azt jelenti hogy közeledsz a labda felé és ezáltal ugye nagyobb szöget zársz és ha a lábad mellett rúgják el akkor oda is leérsz és ha átemelnék fölötted akkor az is eléred gyorsaságra ahogy az előző is mondta ingafutás vagy vala egymás uzán dobálja az egyik majd a másik oldalra és ugye védeni kell majd ugye vissza a kapu közepére és minnél gyorsabban talpon lenni remélem tudtam segíteni.
2017. jún. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!