Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Barca vagy Real? Messi vagy...

Barca vagy Real? Messi vagy ronaldo?

Figyelt kérdés

2017. júl. 4. 18:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Barca.Messi.
2017. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
Messi a sokszor a védők vonalából indul, és általában a középpálya közepén mozogva a szezon során így is sorra lövi a gólokat, mellette messze hatékonyan kiszolgálva a támadótársait. Ezt mutatja a komplexitás. Erre tekintve CR középen várja a labdát és kíméletlenül ki is használja azt, hogy a társai állandóan őt keresik. Jól csinálja, de Lionel Messi komplexebb és eredetibb játékos, ő a valaha volt legjobb. Peléhez stb. meg már nem is illik hasonltani, abban a futballban ő volt a király, de az a futball mára sehova se lenne elég.
2017. júl. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

Mi értelme ennek a kérdésnek? Soha nem tud eldőlni egy ilyen dolog, miért nem azt teszed fel kérdésnek, h mindenki írja le kit lát a legjobbnak, és akkor olvashatunk érdekes megközelítéseket. Vagy rakjunk már össze más párosításokat, ez egy olyan lejáratott százszor feltett párosítás.


Amúgy rég rossz, ha a számok, all time ranglisták, rekordok, elért eredmények, legrosszabb esetben aranylabdák azok számítanak valamit két játékos összemérésében, vagy egyáltalán bármit is nyomnak a latba. Ha ez jön fel érvként, ott már tényleg el fogytak az észérvek, vagy nem is voltak.


Az ilyen kérdés folyamatosan változóak, mivel formától függnek, vagy abban az esetben, ha valaki egyértelműen jobb a másiknál, akkor ki lehet jelenteni, h igen, minden körülmények közt, ő a jobb játékos (pld. Dzsudzsák vagy Messi esetében már ez simán kijelenthető). De C. Ronaldo meg Messi esetében meg lehet indokolni most kit tartunk jobbnak, vagy a múltban, adott időpontban, szezonban, periódusban kit tartottunk jobbnak, de szerintem egyértelműen nem jelenthető ki, h melyikük a jobb, ami egy állandó állapotot mutat, jobb, tehát a másik bármit kezdhet magával, és vele a csapata, ő akkor is jobb.


Én általában Messit tartottam jobb játékosnak, talán kicsivel magasabb szinten tud és szokott játszani, de ez nem jelenti azt, h minden esetben ő a jobb. Pld. jelenleg, h a Barca kissé elvesztette lényegét, és ennek köszönhetően is, Messi formán kívül volt kissé az utóbbi időben, viszont a Realban C. Ronaldonak tökéletesen megtalálták a szerepkörét, és azt elsőosztályúan végre tudta hajtani, így azt mondom, h az utóbbi időben, a tavalyi szezonban, főleg a második felében Ronaldo jobb volt. Messinek a gyors, sok rövid passzos, technikás, labdabirtoklós játék fekszik, ahol ő lehet középen egy játékmester és egy támadó is egyben. Sokoldalú játékos, ahogyan ez a poszt megköveteli, passzolni, irányítani, lőni, helyezkedni, cselezni egyaránt kiválóan tud, és rettentő gyors, robbanékony és jól vág az esze, remekül lát a pályán. Pont a Barca játéka fekszik a legjobban neki, és ez a szerepkör, de ehhez fontos, h a csapat is így tudjon teljesíteni, h ő is ki tudja hozni magából a maximumot és legyen is olyan formában, h ezt képes legyen kihozni. Ez általában sikerül, mert a Barca nagyon magas szinten van, szinte mindig, bár hullámvölgyek itt is vannak, ahogy most is van.


C. Ronaldo egy sokoldalú támadó, atletikus, erős, magas, így remekül fejel és nagyon jól alkalmazható centerként is, elég gyors, ügyes, technikás is, ha jó formában van rettentő jó arányban fejez be, a helyezkedése is kimagasló, ezért is egyik legnagyobb gólgyáros. Nem lehet annyira rábízni egy csapatot, h kezdjen vele valamit, mint Messire, inkább köré kell építeni, és ha ez megvan, akkor legalább olyan hasznos lehet mint Messi, mert ennél jobb játék nem kell, ez Messi legnagyobb formáit idézte, amit most teljesített a BL-ben tavasszal. Hogyha olyan játékosok veszik körül, és építik a csapat játékát, mint most, és ő egy ennyire hozzáillő rendszerben tud, egy hozzáillő szerepkörben játszani, akkor ő is tündököl.


Ezért van egy bizonyos szint, amitől már nem tennék különbséget játékosok közt. Rekordok, az más szinten dől el. Nem kell hálát adni az égnek, h láthatjuk őket játszani, vagy akkor adjunk hálát még 40-60 más játékosért is. Itt az számít, h mennyire találkozik edző és rendszere, a játékosokkal, és ez az egész mennyire kovácsolódik egy hatékony csapattá. Ahogy Godin, Filipe Luis, vagy Carrasco kulcsembere az Atleticonak, úgy az a Realnal Modric, Kroos, vagy C., a Barcánál Iniesta, Busquets, Messi, a Juvenál Mandzukic, Dani Alves, Dybala, a Bayernnél Müller, Lewa, Thiago, és még sorolhatnám. Egy játékos lehetőség, akiből kihozhatod a maximumot, nem pedig egy pontszám, és egy profilkép, mint a fifaba. Egy olyan csapatba Messi is eltűnne, és közel sem lenne olyan hatékony, mint most, ahol nem olyan játékot játszanának, nem olyan szerepköre lenne és sorolhatnám. És ami a legfontosabb, hiába mormolja mindenki az imát, h láthatja őket játszani, meg földönkívülinek titulálja őket, egy csapatot Messi se váltana meg, csak azért mert ő odament. Pld. itt vannak most a Manchesteriek, főleg a United, de még a Guardiola (!) vezette City is. Olyan problémáik vannak, h hiába menne oda Messi, ami alapján már mindenki azt hinné, h "hú mekkora igazolás, most Bl győztesek lesznek blablabla", ezeket nem tudná kiküszöbölni, sőt még megeshet, h a helyét se találná meg egy rosszabb edző, és akkor kifejezetten el is szürkülhetne. Mert hiába C. Ronaldo is most a leghatékonyabb csatár, ne higgyük azt, h egy MU-nak a gyatra gólerősségét ő önmagában megoldaná, ha javítana is rajta, lehet csak minimálisan. Ez továbbra sem a FIFA, ahol odaigazolod a 95-ös összpontszámú játékost, és akkor már 82-ről 84-re ugrik a csapat összereje. Ez sokkal összetetebb, mélyebb, bonyolultabb összefüggésrendszer, h ki és miként válik majd be, lesz hasznos a csapat számára. A népszerű vélemény, h a jó játékosok, azok a kreatív, jól cselező, technikás, jellemzően alacsony, és kreatív középpályás poszton, hamis kilencesként vagy szélen játszó játékosok. Őket tartjuk nagy játékosnak, velük azonosítjuk, h ki a jó focista. Csak nem vesszük figyelembe, h önmagában ilyen játékosokból nem lesz jó csapat, és, h ők is csak akkor jók, ha hasznosan játszanak, és ugyanúgy, ha egy eltérő játékstílussal játszó (rombolónak mondott) játékos is hasznosan játszik, akkor lehet ő is akkora kulcsember, és annyira hasznos, fontos, mint egy ilyen kreatív. A jó focista, a játékosok kérdése is ennél sokkal mélyebb, összetettebb, és árnyaltabb, sokszínűbb az, h ki a jó focista, a maga nemében egy Bonucci, egy Casemiro, egy Kanté vagy egy Seri ugyanúgy klasszis. A kérdés, h te mint edző, mit kezdesz velük, és milyen csapatot tudsz faragni.


A Barca meg a Real, azért is nagyon stabilan kiváló csapatok, mert van egy rendkívül biztos alapjuk, amire tudnak építkezni. Ez hiányzik, a mostani, Fergusonnal önmagát teljesen elvesztő MU-nál vagy egy újgazdag olajklubnál, mint a PSG vagy a City. Persze csapatot egy kiváló edző is tud építeni, csak ált. nem igazán kerülnek oda olyanok se, mert azt is csak nevekre tudnak igazolni ezek a klubok, nem arra, h ki lenne a megfelelő. De ebbe már nem kezdek bele.

2017. júl. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 bulo22 válasza:

Argentínának van még Zabaleta-ja és Lazezzi-je

És Messi csapatjátékos nem úgy mint Ronaldo mert ő gyakran előbre helyezi saját érdekét mint a csapatáét pl.: Messi néha átengedi tizit Neymar-nak

A real meg már régóta nagycsapatnak számít PL:. Nyert BeK-et a Real de a Barca nem de én amúgy Barcás vagyok

2017. júl. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Zabaleta, Lavezzi? :D Az egyik kínába játszik, a másik meg egy angol középcsapatban ember :D
2017. júl. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

,,Messi formán kívül volt kissé az utóbbi időben"


Na, én ezzel speciel nem értek egyet, kb neki köszönheti a Barca, hogy versenyben maradt a bajnoki címért folyó harcban a legvégéig. Az nagyon látszik, hogy a Barca nagyon függ Messitől, ugyanúgy az Argentin válogatott is, láthattuk mire megy Messi nélkül. Azzal sem értek egyet, hogy Ronaldo ebben a szezonban jobb volt, nem volt az, az év végére nagyon belejött, de ettől még az év 3/4-ében Messi magasabb szinten játszott.


Guardiolát meg nem értem, hogy miért raktad felkiáltójelbe, mikor a Barcán kívül mindenhol megbukott, volt egy zseniális játékrendszere, ami forradalminak számított, és amivel rövid idő alatt sz*rrá nyerte magát, aztán ezt a tiki-takát szépen kiismerték, nem ment a Barcának, ő lelépett, elment a Bayernhez, amire ráerőltette ugyanazt a játékstílust, mint amit a Barcával játszatott, nem jött be, megbukott (igen mindig megnyerte a bajnokságot, de ez hatalmas feladat azzal a csapattal :)) elment a Cityhez, itt sem megy neki, sőt, az évtized leggyengébb Cityjét sikerült összeraknia. Igen, megverte a Barcát, ami ebben az évben aztán szintén hatalmas teljesítmény volt ugye :)

2017. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Messivel kapcsolatba szerintem hülyeséget írtam :D, igazad van, tényleg ha az egész évet nézzük jobb volt Ronaldonál, neki csak a tavasza volt nagyon erős, de ott viszont megkockáztatom, h hatékonyabb volt, mint Messi. És itt van, ami miatt szerintem azt írtam, h Messi nem volt olyan formában, hogy igaz, hogy ő maga látszik, hogy húzná a csapatot, és nagyon jó formában van, de maga a csapat nem tudja megteremteni ennek a körülményeit, így aztán Messi rengetegszer eltűnik a pályán, és alig-alig van érdemi megmozdulása. Szerintem ezért írtam, ezért nem hasonlítható a msotani Messi forma a nagy, legendás Barcában nyújtott formájához, lehet, valószínű, h képes lenne arra, csak kihozni nem tudja magából. És ezért kényes téma ez, mert nagyon függ a csapattól, a téged körülvevő számos körülménytől, h mi az amit valójában le tudsz rakni. Ezért szoktam azt mondani, h hiába nincs ott számokra, de ha, akár most, akár az egész pályafutást nézve, mondjuk egy Mertenst, Aubameyangot beraksz az ő helyükre, akkor lehet befutják ugyanezt. Mertensnél is látszanak a képességek, aki így fossa a gólokat, gólpasszokat, az megközelítőleg van akkora klasszis, mint Messi, csak eddig is el volt tűnve kisebb csapatokban, és most is "csak" egy Napoliban van.


Guardiola mögé pont nem a nagyszerű karrierje és tudása miatt raktam felkiálltójelet, erre speciel emlékszem :D, h csak arra gondoltam, h abba a rendszerbe még bele is illene Messi, ugye épp az egykori mesterével dolgozna együtt, még se hiszem, h annyira megváltaná vele a világot, valószínűleg valamennyit a góljainak a száma is csökkene, és esélye se lenne hosszú évekig BLt nyerni (ha Guardiola így folytatja persze). Mert ez a City elég kilátástalan, és valahogy nekem az a benyomásom, h Guardiola nem tud csapatot építeni. Mintha fogalma se lenne kiket kéne igazolni. Most nem akarom magam felmagasztalni, lehet h*lyeségeket is mondok, de nekem ordít, h mennyire gyenge az a középpálya, mennyire hiányzik róla a passzmennyiség, az ügyes labdabiztos irányítók... mint ami a Barcaba volt egy rakás Iniesta, Xavi, Busquets, sokszor még Thiago, Fabregas. Ki van a Citybe, aki ezt be tudná tölteni?, most nem De Bruynere, sőt talán nem is Silvara gondolok, mert ők sztem támadóbb felfogásúak. Yaya Touré játszik hasonló poszton, de azért nem egy Xavi vagy Iniesta, mellé kéne még 2 ilyen játékos, Fernandinho van még, de ő is nagyon kevés, ráadásul sokszor jobbhátvédnek vagy minek rakta Guardiola. Gündogan lenne, de ez megint Guardiola butaságára vall, h nem csak Gündogant kellett volna leigazolni, egyrészt mert bőven elfér 2, akár 3 ilyesmi játékos is (abból lehetne már 1 nem sztár, hanem ígéretesebb fiatal), másrészt, és pláne azért mert Gündogan egy elképesztő sérülékeny játékos, szóval ő épp az, akire nem szabad bízni egy középpályát, mert simán kidől, akár novembernben egész szezonra. Most is valami ilyesmi volt, de asszem a téli szünet előtt, akkor meg viszont miért nem igazoltak akkor valakit? És most is azt látom, h megveszik Bernardot tök feleslegesen, sz*rakodnak a kapusposztokkal, erre eltapsolnak valami 80 milliót, és nem fejlődött az a csapatszekció, aminek kéne, nem erősödött a csapatjáték. Walker, Danilo már egy jobb igazolás, mert a szélsővédőik se voltak meg, de még mindig kéne egyet robbantani a középpályán, és vannak bőven klasszis középpályások, akiket a City a millióiból meg tudna venni. Szóval én is elég szkeptikus vagyok Guardiolaval :D

2017. júl. 22. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Azért azt ne felejtsük el, hogy Ronaldo, mivel egy bejefező csatár lett, sokkal jobban rá van szorulva a Realra, mint Messi (bár ezt írtad is, még az előző kommentedben). Szerintem Ronaldo ha nem a Realba játszana, közel sem tűnne ilyen jónak, mivel a Real a világ legjobb csapata, én nem tudok mást, aki így tömködné őt a labdákkal.


Aubával egyetértek (remélem, megy a Milanba :D), Mertenssel is, bár azért ezt picit túlzásnak érzem, hogy ugyanazt képes lenne hozni, mint Messi, tény hogy világklasszis játékos, de szerintem még egy szinttel lejjebb játszik, egyébként ő idén ért be igazán (nézd meg az előző szezonjait, és a mostanit, azért van különbség, bár ezelőtt sem volt olyan rossz, de mostanra érett be igazi klasszisnak)


A City gondjaival egyetértek, én sem értem, miért igazolták le Bernando Silvát, bár a kapusposztot most szerintem megoldották Edersonnal, legalábbis tavaly nagyon jónak tűnt, és fiatal (bár most a legutóbbi felkészülési meccsen nagyokat potyázott ő is..). Danilot még nem igazolták le, csak Walkert, ő tényleg jó igazolás volt, bár sajnálom a Tottenhamot, mi a rákot csinálnak? A kedvenc klubom Angliában és egy éve nem igazoltak senkit, csak adnak el mindenkit :(

A City középpályájának gondjaival is egyetértek, nincs meg a stabilitás, és a középpályán kb senki nem tud normálisan védekezni, csak Touré, aki viszont ugye közismerten rosszban van Guardiolával, a Barcától is ő zavarta el, itt is szerintem csak Gündogan sérülése miatt játszott ennyit. Viszont ha igazolni akarnak egy ilyen játékost, akkor valakit muszáj eladniuk, mert nem hinném, hogy akár Gündogan, Silva, vagy De Bruyne padozna.

2017. júl. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 kopp_Karesz válasza:

szerintem Messi jobb Roninál(amúgy utálom CR-t)Csak hát Liónak nem jön össze a válogatottban semmi se:((

De idén a Barca jobb lesz mint a Real!(Remélem)

2017. szept. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim válasza:

Real, Ronaldo

Messi is baromi jo.

2017. nov. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!