Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Ebben az esetben kezezik a kapus?

K012 kérdése:

Ebben az esetben kezezik a kapus?

Figyelt kérdés

Adott egy elképzelt szitu. A kapus 16oson kívül áll, mondjuk 20 centivel. Viszont a kezét kinyújtva a labdát a 16oson belül tartja.

Szerintetek kezezés ?


Az MLSZ szabályzat kimondja, hogy a büntető területen kívül a kapusra ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a mezőnyjátékosra.

/ Ez a rész ellenőrizhető a leírásban, kérésre belinkelem /



2017. szept. 30. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez szerintem kezezés ,kivül nem érünk a labdába csak fejelünk rugunk..

De értelme nincs annyira előremenni

Kapus 16F

2017. szept. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szerintem is kezezés.


HA a kapus a büntetőterületen egyenlő a mezőnyjátékossal, akkor nem ez kezezésnek számít szerintem.

2017. szept. 30. 13:27
 3/5 anonim ***** válasza:

Pedig nem kezezés. A labda helyzete számít. Ha a labda a 16-os vonalai által meghatározott képzeletbeli falon belül van, akkor a kapus kézzel is hozzáérhet, függetlenül attól, hogy hol van a lába, hasa, másik keze, füle, stb.


Írod, hogy dehát a kapus a 16-oson kívül van, ezért x meg y vonatkozik rá... a keze nincs kívül. Hiszen különben hogyan tudna hozzáérni a 16-oson belüli labdához? :)

2017. szept. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez nem kezezés. Ahogy már előttem is írták, a labda helyzete számít. Volt olyan, hogy a 16-oson kívülre kerültem, ahogy az emberre kicsúsztam, de visszanyúltam, és a 16-oson belül megfogtam a labdát. Az egész testem tulajdonképpen a 16-oson kívül volt, csak a kezem volt a labdával a 16-oson belül, de az egész szabályos volt. Tehát az elképzelt szitu is szabályos lesz. De ha gondolod, akkor megkérdezem a kapusedzőmet majd.
2017. szept. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A szabálykönyvben nincs leírva, hogy a labda helyzete, hanem a kapus helyzete számít.


Kérlek olvasd el.


Értem én, hogy a labda helyzetére gondol mindenki, de nincs ilyen a szabályzatban.


Aki azt mondja, hogy a labda helyzete számít ebben az esetben, akkor kérem mutasson már róla egy leírást.


Én alátudom támasztani az állításomat / véleményemet a szabályzattal.

A labda helyzetére vonatkozó részt valaki alá tudja támasztani a hivatalos szabályzat alapján ?


Nem lehet, hogy a labdára vonatkozó elképzelés egy tévhit vagy egy rossz beidegződés ?

2017. okt. 1. 08:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!