Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Focizhatok még valaha?

Focizhatok még valaha?

Figyelt kérdés

4 hónapja volt egy sérülésem a térdemmel amit meccs közben szereztem. Akkor nem tudtam megmozdítani se, se ráállni. Bevittek a sürgősségire ahol megröntgenezték a lábam. A röntgenen nem láttak törést a szalagokat pedig

nem látták, gipszsínt raktak fel, amit 2 hét múlva vettek le, a doki nem nagyon vizsgálta meg, csak leveteték a gipszet. Később visszamentünk a további instabilitás miatt egy másik dokihoz aki rendesen megvizsgálta és elküdött mri-re, ami után kiderült, hogy részleges keresztszalag szakadásom van, elküldtek gyógytornára. Mikor azzal végeztem már kissé stabilabnak éreztem de még mindig nem volt az igazi, a héten mentünk vissza és azt mondta a doki, hogy próbáljak meg fokozatosan visszatérni a sportba, ha az sem lesz jó akkor meg kell műteni, ha újra szeretnék focizni. Ezzel az a gond, hogy a rehabilitáció 9 hónap amiből 1 hónap fekvés és rá se állhatnék, utána pedig folyamatos gyógytorna ami miatt rengeteget hiányoznék az iskolában. Jelenleg reménykedek, hogy sikerül műtét nélkül újra sportolni, de folyamatosan ott motoszkál a fejemben a gondolat, hogy mi van ha nem. Szerintetek mennyi az esélye annak, hogy jól megy minden? Rettegek, hogy nem csinálhatom többet azt amit a legjobban szeretek és amiben a legjobb vagyok. Bocsánat, hogy hosszú letz, de elvagyok keseredve

16/L


2018. júl. 6. 17:49
 1/4 Gaborbacsor válasza:
100%

Huhh, barátom, a keresztszalag nem vicc, ismerek két olyan embert is, aki nem vette elég komolyan, és emiatt derékba tört a karrierje.

Nagyon fokozottan ajánlom, hogy tégy meg mindent, amit lehet.

Már alapból az szar, hogy az első dokid nem vett elég komolyan.

Attól félek, végig kell szenvedned a rehabilitációt.

De ahogy a gyönyörű magyar katona dal is tartja, “a szörnyű álom végén virágos lesz az ébredés”.

Tehát összegezve van esély arra, hogy vége, de amit meg lehet tenni, azt tedd meg, mert arra, hogy minden visszaáll a rendes kerékvágásba, több esély van.

2018. júl. 6. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akiket ismersz két ember mit nem vett komolyan benne? Túlságosan terhelte?
2018. júl. 6. 18:40
 3/4 anonim válasza:

Hali ^^


Ha vegigszenveded ezt az egészet, és tényleg szépen fokozatosan téesz vissza, igen, focizhatsz meg valaha. Viszont tényleg, ehhez türelmesnek kell lenned, és nem kell elsietned.. Én elsiettem, és kétszer annyit szenvedtem.


Amúgy azóta mi történt?


Sok sikert ^^

2018. dec. 31. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Hát fokozatosan visszatértem, aztán az egyik meccsen rám estek és megint instabillá és még az eddigiéknél fájdalmasabbá vált
2019. febr. 8. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!