Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » Miért hiszik azt sokan hogy a...

Miért hiszik azt sokan hogy a foci menő?

Figyelt kérdés
2019. febr. 24. 21:31
 1/5 anonim ***** válasza:
78%

Fiúk: Azt hiszik, hogy ők lesznek a CR7

Csajok: Azt hiszik, hogy lesz egy focista kanjuk, és ők lesznek a Viktóriabekem.

2019. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Pénz van benne. Irdatlan mennyiségű pénz.
2019. febr. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A privát üzenet nagyon hamis érvet tartalmaz. Magadat csapod be, ha azt állítod, a focisták gyengék.
2019. febr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
55%
én sem értem, nekem mindig is ellenszenves volt, főleg azért, mert annyira nyomják. meg az a színészkedés amit a "legjobbak" nyomnak le a pályán. szánalmas
2019. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tambi3 ***** válasza:
100%

Imádtam a focit. Csinálni... (persze nem egyesületben, csakúgy, a házak közti grundon, parkban, játszótéren, tornateremben, és mindenhol...)


1974-ben elolvastam Végh Antal "Miért beteg a magyar futball?"c. örökbecsű művét, attól kezdve vagy húsz évig nem is néztem meccset. Akkor jött a Grúzia-Magyarország. A vendéglátó Grúz válogatott hazája még alig vált ki a Szovjetúnióból, szinte még nem is létezett, mégis elvertek 4:1-re. Ettől végképp lemondtam a meccsnézésről, nem csak további húsz évre, hanem örökre.


Két-három éve a YouTube-on véletlenül rányomtam egy Lionel Messi válogatásra. A hatás frenetikus volt (rám nézve). Azóta ha futballt akarok, az csak ilyen formában jöhet szóba.


Ezúton is kérek szépen mindenkit, nehogy a magukat magyar futballistáknak nevező egyéneknek a youtube létezését elárulják, mert ha látnák az említett klasszist és a vele hasonszőrű kvalitásokat, biztos vagyok benne, hogy valamennyi nálunk igazolt játékos öngyilkos lenne, de legalábbis elbujdosna szégyenében... Annyi bizonyos, hogy a továbbiakban egyetlen fillért sem fogadnának el...


Kicsiny gyermekkoromban buksi fejjel azt hittem, azért nehéz a tanulás, mert kicsi az íróasztalom, nincs 6-8 tűhegyes töltőceruzám, márkás töltőtollam, stb., stb.... Ma már tudom, hogy nem ezek a tárgyak megléte vagy hiánya motivált volna.


Ugyanígy építhetünk mi stadionokat nem tíz, de száz számra, fizethetünk bármennyit, vagy adhatunk bármit dicső csapatainknak, ezekből a "sportolók"-ból nem lesz focista. Még labdarúgó sem.



Életemben két igazi nagy mérkőzésfajtán vehettem részt.


- Az elsőn az akkor 12 éves (nagyobbik) fiam ellen játszottam egy augusztusi 35 fokos délutánon, nagy pályán, ketten, két kapura kb három-négy órán keresztül. Csináljátok utánunk teljes erőbedobással, és megértitek miről beszélek.


- A másik "rangadósorozat" kisebbik fiamhoz kapcsolódik. A csapat mi voltunk ketten, az ellenfél pedig a teljes óvoda 20-30 gyereke. Másnap már minden gyerek ott tolongott a kerítésnél, várva, hogy mikor folytatjuk a "küzdelmet", aminek csak az esők beköszöntése vetett véget. Ezekért a "meccs"-ekért megszületni is érdemes volt...


Hogy miért hiszik azt sokan, hogy a foci menő? Azért, mert az is!!! Csak a magyarokkal elfeledtetik, hogy mi is az a foci...

2019. febr. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!