Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » 1,5-ért nem ajándék a Liverpoo...

1,5-ért nem ajándék a Liverpool BL győzelme?

Figyelt kérdés
Szinte elképzelhetetlennek tartom, h a tottenham nyerjen, de nem merem felrakni. Slszerintem tök jó szorzo, mert végső gyoztesrol beszélünk, barca meccseken van 1,2es vagy kisebb szorzó, ha jol tudom, es ott sokkal jobban benne van egy x. Itt ez a tottenham győzelem nekem tenyleg elkepzelhetetlen, annyira nekik áll ez most. Szerintetek?

2019. máj. 17. 01:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Hát ha szerinted egy átlagos Barca bajnokinál simábbnak igérkezik ez, akkor tedd meg. Persze a valóságot ez nem fedi de ahogy gondolod.
2019. máj. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát nézd, a Barca tavaly a top 7-en kívüli bajnokikon beszedett 5 X-et és 1 vereséget. 26 meccsről beszélünk. Tehát majdnem minden 4. meccsen már Barca pontvesztés van. Ehhez képest a Tottenham a legutóbbi 14 egymás elleni meccsükből 1x verte a Liverpoolt otthon, de az még nagyon nem ez a Liverpool volt. Még egy bajnokin elképzelhetőnek tartok egy x-et, vagy egy szűk Liverpool győzelmet ahogy idén, de egy ilyen nagy lehetőséget, egy ennyire jó csapat nem hiszem, hogy kiad a kezéből, rálehet pihenni, készülni, most ki kell jönnie a különbségnek. Attól félek, hogy a Tottenham azért felszívja magát, ahogy szokta, a Liverpool meg nem fog rájuk rontani, így döntetlen környékén fog állni sokáig a meccs, és nem akarok szívrohamot kapni, ha rárakok 100 ezret mondjuk :D. Az is csoda, hogy a Tottenham eddig eljutott, nagyon nem érdemlik meg a győzelmet, ekkora csoda azért nincs, hogy nyer egy topszinten teljesen középszerű csapat, semmi extra ez a Tottenham. Egyszer megcsinálták szerencsével a csodát, a másik két meccsük nyerhetőbb volt, de ott is szerencséjük volt, ha itt is túlmennek egy ilyen Liverpool ellen, akkor úgy érzem az olyan élmény, hogy megeszem a kalapom :D. Ha tudnám nem lesz döntetlen a meccs, akkor elég egyértelmű, hogy ki lesz a győztes egy Barca meccsen, de az X sokkal kockázatosabbá teszi, itt viszont a Tottenham nehezen elképzelhető hogy 90 vagy 120 perc alatt veri a Liverpoolt, a tizenegyes lehet sanszuk.
2019. máj. 17. 21:50
 3/8 anonim ***** válasza:

Az hogy mi történt a legutolsó 14 meccsükön az teljesen mindegy, ez gondolom kb. 6-7 évre megy vissza.


Az hogy a Tottenham nem érdemli meg a győzelmet annak sok értelme nincs, nincsen olyan hogy valaki kevésbé vagy jobban megérdemelné, majd a meccsen meglátjuk. A szerinted nagyon közepes csapat azért a Cityt kiejtette akik mégiscsak uralják Angliát két éve. Ráadásul itt 1 meccsről beszélünk, tehát alapból sokkal kiegyenlitettebbek az eredmények mint egy 2 meccses párharcban.

2019. máj. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
De jelent valamit, a Tottenham sose tudta verni Liverpoolt, még amikor gyengébb volt, akkor se. Miért akkor vernék őket, amikor az egyébként is gyönyörű történelmükbe, az egyik legerősebb csapatuk van? Jó, ha a meccsen úgy játszanak, hogy megérdemeljék, akkor talán azt mondom összességében megérdemelték, de erre nagyon kicsi az esély. Eddig nem érdemelték ki, még annyira se, mint a Real mondjuk a '16-os győzelmét. Szerintem nem olyan fontos hány meccsről beszélünk, fontosabb milyen téttel bíró meccsről beszélünk, egy átlagos bajnoki idényben megtörténhet, hogy a City-t legyőzi a Newcastle meg a Puel-féle Leicester. Ha velük BL döntőznének erre sokkal kisebb esély lenne. Topszinten középszerű a Tottenham, semmi extra, kellett egy jó sorsolás nekik, meg hogy az összes szerencsétlenségük ami összegyűlt az elmúlt időszakban, most mind visszajöjjön. Még így is kétszer majdnem kiestek, pedig tényleg egy City volt, akit tényleg nem reális verniük, és ők is az első meccset taktikailag a másodikat egyéni hibákat tekintve rontották el ott ahol lehet. Nagyon nem reális ez a Tottenham BL döntő, nem véletlen, hogy volt, hogy semmivel nem volt rosszabb csapatuk de egy gyengébb csoportból se jutottak tovább, volt hogy a 16 között estek ki stb. A legjobb 8 lenne nekik reális, max. a 4. A többi csapatnak általában van valami következetsség a történetükben, hogy hogyan jutottak fel erre a szintre, a Liverpool is szépen évről évre fejlődött, ahogy anno az Atletico, vagy akár a Bayern, Dortmund még korábban. Kb. a Tottenham az első csapat most az utóbbi időben akiknek így az ölébe hullik egy BL döntő egy ezen a szinten átlagosan jó teljesítménnyel. Az Ajaxba is sokkal jobban ott van a következetesség, az EL döntővel, bár nekik is túlzás lett volna a BL döntő, de az elődöntő kiérdemelt volt. A City elb***szta sajnos, a Liverpool meg a Barca pedig egy ágra került.
2019. máj. 18. 01:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Még egyszer akkor, nincsen olyan hogy valaki megérdemli, vagy kevésbé érdemli meg. Nem vitatom hogy egyértelműen jobb csapat a Liverpool. Ha ez a pályán is kijön akkor ők érdemlik meg, ha a Spurs nyer, akkor meg ők. És ha egy unalmas 0-0 után büntetőkkel nyernek, az se von le semmit a győzelmük értékéből.


A BL lebonyolításából következik hogy nem mindig a legerősebb csapat nyer. Nem az érdemli meg akinek a legjobb csapata van hanem aki azon az 1-2 fontos meccsen a másik felé tud kerekedni. Senki nem vitatja hogy jobb csapat a City mint a Tottenham, mégis kiestek, ez van. És mivel ez azt mutatja, hogy nem feltétlenül a legjobb 2 csapat játssza a döntőt, ebből nyilván következik, hogy az a kijelentés, miszerint "nem reális" a Tottenham döntőzése, értelmezhetetlen.


Le se kellene játszani a meccseket akkor ha így menne minden a fociban. A Leicester City bajnoki címe "reális" volt? Az, hogy a magyar válogatott az EB-n döntetlent játszott a későbbi győztessel, az "reális" volt? Sőt azt döntőt is a portugálok úgy nyerték hogy az a francia csapat valószínűleg 10-ből 6-7szer megveri őket.


Az pedig hogy, nem olyan fontos hány meccsről beszélünk, az szintén nem igaz, ahogy rengeteg sportból, rengeteg példa bizonyítja ezt. Minél hosszabb/több meccsből álló a párharc, annál nagyobb a várható különbség az esélyesebb csapat javára.

2019. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fontos, csak fontosabb hogy milyen téttel bíró az a meccs ebben az esetben, szerintem. Van valami abban amit mondasz, de még mindig tartom, hogy ez nem reális. Azért nem értek egyet teljesen, mert ha nem lenne elcseszve ennyire a topfoci, akkor nem lennének ilyen egyértelmű különbségek. Lenne 10 csapat, akik közt alig lenne különbség, sőt lenne olyan helyzet, ahol elismerhető lehetne, hogy hiába az a csapat a szezon egészében gyengébb, tavasszal erősebb, mint a másik, mondjuk az Ajax Juventus elég ilyen volt. Szóval ebben az esetben ugyanúgy nem mindig az a pár csapat nyerne, aki a legerősebb lenne, hanem kiszámíthatatlan lenne, és nem lehetne azt mondani, hogy a másik nem érdemli meg. A Tottenham szerintem ezzel a teljesítménnyel nem érdemli meg, de ha azt nézzük mennyire pechesek voltak kb. mindig, akkor összességében járt ez nekik, bár sztem sok csapat így már cserélne velük :D. A Leicester bajnoki címe reális és megérdemelt volt. Abban a szezonban nem volt náluk jobb csapat, sőt a következő szezonba is 3. lett volna az a csapat, én úgy tippelem, viszont abba a szezonba még annyira se voltak erősek a többiek, most ki érdemelte volna meg? A City aki már a végén a Sotontól kapott valami 4-0-át? A Tottenham max. a következő szezonban, akkor még nagyon kezdetlegesek voltak. Az Arsenal meg ment lefele rendesen, akkor is gyengék voltak, a többiekről meg már ne is beszéljünk :D.


Mondom, ha nagyon jól játszik a döntőben a Spurs, akkor megérdemli a győzelmet, de alapvetően eddig amit láttunk tőle, nekem ez a teljesítmény nem méltó egy döntőhöz, a City, Ajax, Barca mind jobban megérdemelnék a döntőt a teljesítményükkel, jobban szólt róluk ez a BL, mint a Spursről, még a 4 is kicsit túlzás volt nekik, de azt mondom, az még oké.

2019. máj. 24. 23:43
 7/8 A kérdező kommentje:
Na, rosszul írtam nem azt akartam írni, hogy tavasszal erősebb, hanem hogy inkább tavasszal egy szinten van vele. Szóval van pár csapat, akik egy szinten vannak, és közülük nem mondhatod, hogy van olyan, hogy megérdemelt, ahogy te mondod, h tudjuk h melyik a jobb és akkor előre lefutott, mert nem tudjuk. Csak idén ez 3 csapatnál van, a Barca-City-Liverpool 3asból nem tudjuk melyik a jobb, de azt tudjuk, h ők reálisan mindenki másnál jobbak. Másrészt aki gyengébb az is juthat tovább úgy, hogy az megérdemelt legyen, jó teljesítménnyel. Szerintem a Tottenham max. az Ajax ellen jutott tovább így, de mivel patt lett a vége annak is, azt se tudom úgy megítélni, mint megérdemelt továbbjutás. A City pedig sokkal jobban játszott, és végül is csak az idegenbeli gólszabály döntött ott is, ami abszolút egy "emberi faktor", ha én azt mondom, legyen ilyenkor hosszabbítás, akkor ki tudja mi van, szóval matematikailag nem volt jobb, nem rúgott több gólt a Tottenham ott se. Teljesítménynek hívom pl. azt, hogy a City 21 percen belül rúgott 3 gólt, pedig voltak 2-1-es hátrányban is otthon, és feltudtak állni nagyon hamar, a saját játékukkal, lemattolva a Spurs védőit, a Spurs is jó volt, mert a két egyéni hibát ki kell használni, de az, hogy a City egyáltalán mentálisan ilyen helyzetbe ilyen éles tud maradni, én ezt akárhányszor visszanézem, sajnálom, hogy Guardiolanak megint nem jött össze ez a BL dolog :D. Ebbe a Citybe tényleg szinte semmivel nincs több. Szóval pont ezzel a performansszal tapintható a különbség a két csapat közt, hogy az egyik, akkor is ha két olyat belehibázik, amit 100 meccsen talán többször nem is tesz meg, ekkora hátránnyal még mindig képes perceken belül újra vezetni, és a meccs végére már 2 góllal menni. Ekkora hátrány ha csak kicsit gyengébb a másik csapat elviszi a meccset simán. Ekkora hendikepet a másik csapat akkor nem szokott kihasználni ha egy kiscsapat a nagycsapat ellen. És nem is azt mondom, h a Spurs olyan, mint egy kiscsapat, hanem inkább ez a City a nagycsapatok közt is nagyon magasan van, nem véletlen pontrekordosok, pedig volt pár emblematikus csapat a PL-be.
2019. máj. 25. 01:24
 8/8 A kérdező kommentje:

Na, az elején ismét nem túl értelmesen írtam, de remélem érthető, mit gondolok erről. És azt még el is felejtettem, hogy az még hangsúlyosabbá teszi a dolgot, hogy a City ugye még a 4-3-ról, is majdnem csinált egy 5-3-at, centiken múlott. Bár az már Eriksen bakija is volt. Pont jó példa a magyar-portugál meccs, mert ott se volt reális, annyira nem is volt megérdemelt, hogy mi X-eltünk a portugálokkal, bár egy x nem nagy szám, a maga 1 pontjával, annyit meg mutattunk, h ne pont nélkül távozzunk, szóval az azért más. Ugyanaz történt ott is, olyan gólokat rúgtunk, amit 100 meccsből 1-2-3x pattan meg úgy, Gera gólja is akkora bomba volt, amit máskor olyan távolról kapásból egyáltalán lehet nem is tud ellőni, vagy ha lő is hasonlót néha, 10-ből 8-9-szer az ilyen nem megy be. Elég csak azt megnézni, hogy az összes gólunk a 16-oson kívülről született, az idei PL szezonban 3642 lövés született onnan, és 142 gól. Vagyis majdnem 26 lövés kellett egy gólhoz, 5 meccsenként születik majdnem 2 gól onnan, nekünk meg 1 meccsen volt 3, ami ugye fél, mert két csapat játszik egy meccset, tehát úgy jó 16xosan felülmúltuk az átlagot. És ugyanez, szépen játszottunk de számomra inkább a portugálok voltak elképesztőek, és mutatták meg gyönyörűen az X ellenére a két csapat közt lévő különbséget, hogy 3x oda tudták rakni a 16-oson belülre egy veszélyes szituációba a labdát és gólra váltani azt, és minden gólunkra volt válaszuk. Nem véletlen, hogy ők játszottak döntőt a mi csapatunk meg ki is esett a kövi körben, az már reálisabb. Szóval csak azt mondom ezzel, hogy ezek kifutott dolgok, egyszer összejön így, amikor minden úgy összeáll, pont ezért van igazad abban, hogy 1 meccs, 2 meccs, viszont hadd mondjam már el, hogy az-az 1-2 meccs alapján ki érdemli meg jobban, összességében ki mutatott többet a sorozatban, és kinek kiérdemelt a döntője ennek megfelelően. Az 1-2 meccs nem arról szól, h bárki a másik felé kerekedik, akkor az megérdemelt, mert ez ilyen, persze ha a számok azt mutatták (ebben az esetben nem is mutatták), akkor jogos, de nem lesz megérdemelt :D. De 38 meccsen is előfordulhat, h nem megérdemelt, csak ott már ember legyen a talpán, aki összerakja kinek mennyiszer és hogyan jött ki jobban a lépés.


Az a baj, mást értünk a fogalmak alatt. Sztem te is az vagy, aki azt mondja, hogy a Citynek mekkora az értéke, mennyit költöttek, transfermarkt, azt közbe lehet az nem is reális megint, meg ez látjuk, h elég hézagosan van összefüggésbe azzal, hogy egy csapat milyen erős. Az a sportba magába van benne, hogy vannak külső körülmények, nüanszok, nehezen megítélhető különbségek, és az ami szerint mérjük a teljesítményt vitatható mennyire van összhangban a valós teljesítménnyel. Ez az, amiről te beszélsz, hogy ha 2 meccsen épp úgy mértük, hogy jobb vagy, akkor te jutsz tovább egy fontos sorozatba, pedig a másik alapvetően jobb csapat. Viszont annyi komponense van annak, a játékoson, csapaton kívül is, hogy egy helyzet bemegy-e, hogy lesz-e helyzet egyáltalán, ami bemegy, és hosszútávon meg lehet mérni hány meccs kell átlagosan ehhez-ahhoz, viszont mi van akkor, hogy ha 1 vagy 2 meccsen jön össze sok minden pozitív-negatív értelemben? Erre mondom azt, hogy a Tottenhamnek maga a teljesítménye se volt olyan, hogy megérdemelt legyen a továbbjutás. A szabályok szerint felülkerekedtek, de ez nem jelent többet önmagánál, nem mutattak jobb játékot, nem voltak gólerősebbek, vagy jobban védekezők, nem bizonyították be, hogy esetleg jobb, hasonlóan jó csapat. Pedig általában egy meccs erre szolgál, ezért játsszák. És erre magyarázat az, hogy akkor szerencséjük volt, vagy reakció, h akkor ez nem megérdemelt.

2019. máj. 25. 02:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!