Kezdőoldal » Sport, mozgás » Labdajátékok » EGY FOCISTA! (vagy több:D)...

EGY FOCISTA! (vagy több:D) Segítség légyszi?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 3-4 hónapja fent áll a dolog, NEM TUDOK magasat,EGYENESET (!), és ERŐSET lőni. Egyszerűen nem tudok rüszttel/lábfejjel alányúlni úgy, hogy az magas és pontos legyen. Mikor edzésre járok vagy csak a haverokkal kint focizunk, nem tudok magas labdákat adni mert vagy nem magas, vagy nem erős, és még erre jön az, hogy el is csavarodik. A cipő lehet a gond? Nem hiszem már azt se, mer van másik focicipőm és még abban is mindent elcsavarok! Már nagyon idegesít, miért nem tudok? Valaki nem tudna egy videót készíteni? Nagyon megköszönném, lehet hogy valamelyik nap folyamán készítek én is, hogy hogy lövök és akkor meg tudnátok mondani mi a gond a lövésemmel. Tehát még egyszer: a labdának nem tudok alányúlni. elcsavarom mindenfelé (belső rüszttel találom el rendre a labdát), és nem is magas. MI LEHET A GOND? Válaszotokat előre is köszönöm!

F/15

--------------------

Az is lehet a gond, hogy ennyire stresszelek rajta? próbáltam hogy elterelem a figyelmemet, de akkor is ugyanúgy rosszul lövök.


2010. júl. 9. 23:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld minél inkább a labda alját eltalálni! Így íveléshez hasonlóan lágy, magas labda lesz.

Ha erős, magas lasztit akarsz, lefeszíted a lábfejed, erőből meglövöd (az alját).

Egyébként ha belső rüsztel rúgsz, az tökéletes.

Hogy ne csavarodjon el, mindig a labda közepét találd el.

Remélem segítettem, de ezt igazábol gyakorlással sajátíthatod el. Sok gyakorlás után a csavarodást is kontrollálhatod. Sok sikert (gólt)! :)

2010. júl. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ugy probáld meg hogy megfeszited a lábfejed,és mintha végighuznád a belsödet a földön,ugy rugd meg a labda alját.De ezt elmondani nehéz,megmutatni-elmagyarázni könnyebb lenne.Vagy szolj a haveroknak hogy mutassák meg.
2010. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mondjátok a marhaságot!Haver figyelj lemész a konditerembe edzeni kicsit lábra,, mikor már jó erős lesz a lábad úgy rúgsz a labdába ahogy akarsz!Itt technikai szempotokat is figyelembe kell venni igaz!De csak egy kicsit is alányúlsz és erőböl jó erősen belerúgsz elszáll a világűrbe!Nekem a bal lábam ugye a gyengébbik,,nekem sem mentek a lövések,,, edzettem rá,fejlesztettem az erőlétet és ráéreztem!Ha elég erős a lábad menni fog!
2010. júl. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Magasat úgy lőjj rüsztel, hogy a teljes lábfejeddel megérinted, majd egy ilyen felefele mozdulatot is csinálsz a lábfejeddel. De úgy próbáld először, hogy minél magasabbra kövesse a lábad a labdát.
2010. júl. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat! Jól jöttek! Különösen a 2.! Tegnap próbálgattam és elég jól ment :) nem csavartam el a fenébe, hanem szép pontos EGYENES passzok voltak! :D Már csak a támaszkodó lábam jó lenne ha nem fájna :((
2010. júl. 13. 09:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Én meg mindig a kapu fölé lövöm 1-2 méterrel .
2010. júl. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!