Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Hogy tudnék megtanulni síelni?

Hogy tudnék megtanulni síelni?

Figyelt kérdés
6 évesen amikor voltunk osztrákoknál, akkor részt vettem, egy oktatáson, és tetszet is, csak azóta nem voltam. Most 22 éves vagyok, és szeretnék megtanulni , erre van külön lehetőség felnőtteknek?

2022. febr. 3. 22:59
 1/2 Pongi57 ***** válasza:

Hogyne! Én is felnőtként tanultam meg. Oktatót kértünk fel, aki 4 napig foglalkozott velünk napi 2x2 órában (én,a feleségem és két kis gyerekünk). De csatlakozhatsz rokon, ismerős, baráti társasághoz is, akik megtanítanak. Ezt azonban két okból nem javaslom. Egyrészt nem tudhatod, hogy jól tanítanak-e meg. Más dolgog tudni valamit, más dolog hogy azt a tudást jól át tudják-e adni neked. A másik, hogy a tanítás azért jelentős időt lefed, és az az ismerős az addig nem tud a saját kedve szerint síelni és ez kevésbé fair, hisz ő is a saját pénze és szabadsága terhére ment síelni néhány napra. Ezt érdemes előtte tisztázni azzal, aki esetleg vállalkozik a tanításra, hogy mennyi fér bele.


Van egy köztes megoldás, (a második alkalomtól mi is ezt választottuk). Elmentünk a gyerekeink iskolájával sítáborba és ott csatlakoztunk a kezdőkhöz. Az első 1-2 alkalommal sokat figyeltek ránk is a tanárok, de a 3. évtől már külön síeltünk. Néha megnéztek minket és adtak még pár tanácsot, de idővel már elég jól ment és csak finomítani kellett. Persze 22 évesen valószínűleg nincs iskolás gyereked, de lehet találni a baráti körben, ismerettségben kapcsolatot iskolákhoz, ahol nem tellt be az optimális létszám és örömmel vesznek egy-két jelentkezőt. Velünk is volt ilyen, aki nem kötődött szorosan a sulihoz, de csapódott hozzánk.


A suli sítáboroknál viszont tudomásul kell venni, hogy egy gyerekekkel teli 10-15 fős csoportban nem jut rád annyi figyelem, mintha csak néhány emberrel foglalkozik egyszerre az oktató. Viszont cserébe jóval olcsóbb, mint a privát oktató.

2022. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Én most (február elején) voltam életemben először. Nagyobb csapattal (egyetemi barátok) mentem és voltak akik már tudtak síelni és elmagyarázták kb. egy órában a lényeget. A második nap már egész nap a piros pályán mentem esés nélkül, de hozzá kell tenni hogy kiskorom óta versenyszinten sportolok. Viszont a csapatban több kezdő (első síelő) is volt és a harmadik nap végére mindenki le tudott jönni a kék pályán minden gond nélkül.
2022. febr. 8. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!