Kezdőoldal » Sport, mozgás » Téli sportok » Pár hónap és jön a tél....

Pár hónap és jön a tél. Milyen ruhában fussak a mínuszokban (konkrét termék), hogyan öltözzek fel?

Figyelt kérdés
Csoportban futok és úgy gondoljuk télen sincs megállás ám nekem ez lesz az első téli futás(eddig mínuszokban nem futottam).Szívesen veszek minden építő jellegű véleményt, főként a ruházattal kapcsolatban.Hozzáteszem gáton futunk nem aszfalt!
2011. szept. 25. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:

téli futógatya, több poló, egy magasnyakú, a tetején széldzseki. kesztyű,sapka

itt találsz mindent és olcsó is

[link]

2011. szept. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor egy, ilyen gatya elég is? [link]


Illetve a póló [link]


plusz rá a széldzseki ? [link]


Na meg a kiegészítők sapka kesztyű stb.. és ha jól tudom pamutot egyáltalán nem szabad fölvenni!?


Köszi.

2011. szept. 26. 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is futottam az előző télen, és amit ajánlanék (legalábbis nekem a végére ez alakult ki): Egy vastag zokni, cicanadrág, tetejére mehet a melegítő, vagy futógatya, felülre nem kell olyan sok, mint az ember hinné, mert ha megizzad, könnyebben kap utána tüdőgyuszit, ezért én azt ajánlom, hogy vegyél egy sima pólót, egy pulóvert, és tetejére egy melegítő- vagy futófelsőt. Ha fázol, akkor még vehetsz alulra egy garbót, vagy amit akarsz, a lényeg az, hogy ne fázzál nagyon, de ne is izzadj meg nagyon. A kezedre meg vegyél cérnakesztyűt, vagy kötött kesztyűt, mert én ezt elmulasztottam egy alkalommal, és sebesre marta a szél. Olyan volt a felülete, mint valami smirglipapíré, és borzalmasan fájt. Nyakra valami vékony sál. Érdemes sapkát vagy fülsálat venni a fejre. A fülsál az minimum, mert a fül elég érzékeny a hidegre. Nekem megfájdult mindig a fejem a vége felé valamilyen rejtélyes oknál fogva, amikor csak fülsálba mentem (5350 métert futottam alkalmanként), ezért inkább a sapkát ajánlanám. És még valami. Szád elé is érdemes rakni valami vékony anyagot, pl egy vékony sál, vagy valami hasonló, mert a hideg levegőt beszívni akár a szádon, akár az orrodon elég kellemetlen. Rakd a szád és az orrod elé, mintha vmi maszk lenne. Ugyan a végére csurom víz lesz a pára miatt, de sokkal melegebb lesz a levegő, amit beszívsz. De tied a döntés, futhatsz anélkül is, ha bírod. Ja, és a vastag zokniba érdemes betűrni legalább az egyik gatyát, mert amúgy keményre fagy a szőr a lábadon :)

Hajrá :)

2011. szept. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor szerintem veszek egy általam linkelt gatyát meg ha esetleg fáznék rá egy melegítő.Pólóból sztem egy rövid+hosszú ujjú+széldzseki+sapka,sál,kesztyű.Mivel amúgy is igen izzadós vagyok szerintem nem kell több bár ezt ugyis ki kell tapasztalni :)

Köszi a válaszod!

2011. szept. 28. 21:33
 5/8 anonim ***** válasza:

Amit utoljara irtal az nagyon sok! Evek ota futok telen es sosem vetem kabatot... Vastagabb Decathlons cicanaci es felso, amit 2 eve vettem szettben volt kb 10rongy, fekete sarga savos cucc... a nevet nem tudom, ala egy polo + sapka. Tobbnyire a labfejem szokott fazni az elso kilometernel de utana mar semmi, sot mindig izzadtam. Keztyu sose kellett.


A gaton valo futasrol jut eszemben, ebben a szerelesben futottam Szegeden a "Hid tul messze van"-on 60km-t. :-D A sapka az fontos...

2011. szept. 29. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Okés akkor maradok a nadrág, polo, felső, sapka(sál kesztyű) kombinációnál :)
2011. szept. 29. 14:38
 7/8 anonim ***** válasza:
én azt a széldzsekit nem feleljteném el, főleg,ha tényleg fúj a szél,esik a hó
2011. szept. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Felső alatt én is a széldzsekit értettem :)

Már csak annyi a dolgom, hogy fölmenjek Pestre mert is Szolnokon sajna nincs decathlon :(

2011. szept. 29. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!