Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hamilton azért tért vissza...

Hamilton azért tért vissza betegen is a szezon utolsó versenyére, nehogy Russell beárazza?

Figyelt kérdés

Elég fura, pont most hogy már megnyerte az egyéni és a konstruktőri VB-t, utána meg két futammal a vége előtt koronás lesz, semmi értelme hogy még fél lábbal a betegágyban rajthoz álljon a legutolsó versenyen, inkább kipihente volna magát rendesen, és bő két hónap múlva a teszteken folytatja úgyis. Ehelyett még félig betegen is visszajön versenyezni tét nélkül.

Csak nekem gyanús, hogy ennek köze lehet Russell múlt heti produkciójához? Kicsit ilyen Vettel 2.0 érzésem van, mikor van egy évek óta agyonsztárolt, mindent összenyerő pilóta, aztán jön egy fiatal azonos autóba és azonnal hozza a szintjét, a nagy név meg pánikba esik hogy megkoptatják a fényét holmi suhancok, akik lehet hogy instant tudnák ugyanazt mint ő, töredéke pénzért és csillogásért cserébe. Rosszul gondolom hogy a múlt heti futam után Hamilton akár infúzión is inkább visszaült volna, nehogy Russell beárazza, és esetleg ő legyen Bottas helyett a csapattársa jövőre? (Tudom hogy a finnek szerződése van, de az kb. semmit se jelent az F1-ben, lásd Perez esete.)



2020. dec. 12. 18:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne gondold túl. Biztos lehetsz benne, hogy Hamiltonnak semmi baja, másképp nem engedték volna vissza a mezőnybe. Tehát ez a "betegágyból kikelve félig betegen visszamegy versenyezni, csak ne Russel üljön a kocsiba" gondolat teljes mértékben butaság. Mellesleg Hamilton maximalista, minden egyes győzelmet meg akar szerezni amire esélye van, még akkor is ha már világbajnok. Ha meg egészséges miért is kellett volna pihenjen?

Szerintem eléggé rosszul gondolják sokan, hogy Russel beárazta 1 futam alatt Hamilton 7 világbajnoki címét 95 győzelmét és 13 év tapasztalatát. Mindenki tudta, hogy Verstappen és Leclerc mellett Russelben is nagy potencia rejlik, de pusztán ezért őrültség lenne Hamiltont lecserélni rá. Bottas már más kérdés, de ő meg tökéletes 2. számú pilóta aki teszi a dolgát, egyelőre nem indokolja semmi az ő cseréjét sem, főleg így hogy szerződése van jövőre. Russel jó opció lesz majd valamikor a Mercédesznek, ezt bizonyította de jövőre még én se ültetném be senki rovására, majd ha lejár Bottas szerződése vagy ha esetleg Hamilton kiöregedik/visszavonul/távozni akar, akkor lehet róla szó.

A Vettel 2.0-ás érzéseddel meg végképp nem értek egyet. Ott ő - a te szavaiddal élve, saját magát árazta be már Leclerc érkezése előtt a rendszeres amatőr hibáival, és megforgásaival. Ő már azelőtt szétesett amikor a monacói még ott se volt a csapatban. Csak kapott még esélyt. Én nem látok ebben és a Hamilton-Russel elméletedben párhuzamot :)

2020. dec. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Kb ez a helyzet. Hamilton most próbálja a Merciből kizsarolni egy F1-es csapat éves költségvetését fizetésnek és jön egy átlagos második szezonos srác és megmutatja, hogy ezzel az autóval bárki nyerhet.
2020. dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig Hamilton nagyon nem produkálta magát a hétvégén, szóval szerintem nem volt 100%-os. Nyilván meggyógyult, de biztos le volt gyengülve.
2020. dec. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Emberek, ő Lewis Hamilton, az egoja az egekben. Egy versenyző sem hagyni ki versenyt önszántából komoly indok nélkül, akkor majd pont Hamilton tenné meg...

Russellnek jelenleg köze nincs Hamiltonhoz. Marketing értékben is, és az f1ben is Hamilton a történelem legsikeresebb versenyzője, 7vb cím, rengeteg tapasztalat. Ráadásul tökéletes reklámarc, a legismertebb versenyző a bolygón, zenél, filmekben szerepel, szinkronizál, politizál, emberi jogok...

Russell majd egyszer lesz értékes, lehet úgy érkezik majd meg, mint Hamilton Alonso mellé, de Russell a jövő, és nem a jelen.


És hogy mennyit számít a marketing és a név, eredmények - leváltották Perezt Vettelre. Ennyit számít a pilóták értéke, akkor könnyen elképzelhetjük Hamilton értékét. Hamilton akkor is értékesebb lenne, ha Russell legyőzné ugyan olyan autóban.

2020. dec. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tuti azért jött vissza, hogy Russell ne dobjon túl nagyot. Bár szerintem alaptalan volt a félelme, ez az a fajta biz-basz 90 fokos kanyaros pálya, mint az orosz, meg a bakui, amin Bottas jobban megy mint szokott.

A Red Bull tempójának tükrében utólag persze bánhatja hogy visszajött, mivel most mondhatná, hogy nyerek egy halom futamot egyhuzamban, elmegyek 2 hétre ti meg szétestek...

2020. dec. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!