Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Mikor volt a legtöbb kieső...

Mikor volt a legtöbb kieső forma1-ben?

2022. júl. 26. 06:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyaníthatóan a '93-as kyalami nagydíj lesz az. Összesen 21-en estek/álltak ki a versenyből.

[link]

2022. júl. 26. 09:02
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

1966 Monaco - 4 versenyző fejezte be a futamot

[link]

1996 Monaco - Szintén 4 versenyző fejezte be a futamot, de csak 3-at intettek le, a 4. helyen végző pilóta az utolsó körben kijött a box utcába, és ott fejezte be a versenyt visszalépéssel.

100%
Viszont 1966-ban a kiesők száma csak 12 volt, 1996-ban 19.
2022. júl. 26. 09:33
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm,mentek a zöldek
2022. júl. 26. 09:36
 6/10 anonim ***** válasza:

Uh, igazad van, rossz oldalról közelítettem a kérdést. :)

Így valóban a 93-as kyalami grand prix lesz a "győztes".

Itt van egy lista a F1 rekordokról:

[link]

(A legtöbb kiesőnél valamiért az 51-es Indy 500 van, de az nem F1 esemény.)

2022. júl. 26. 10:27
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A rekordok között szokták emlegetni még az 1984-es detroiti nagydíjat, ahol összesen 20 versenyző esett ki, 1-et pedig csalás miatt utólag kizártak, így összességében a hivatalos eredménylistán 26 indulóból 21 nem lett rangsorolva.

Ez annyiban más, mint a '93-as dél-afrikai nagydíj, hogy bár ott fizikailag 21-en estek ki, közülük ketten már a versenytáv vége felé, így végül is a hivatalos eredményekben a 26 indulóból csak 19 nem lett rangsorolva. (akkoriban egyébként az első 6 szerzett pontot, így még az utolsóként, két körrel a verseny vége előtt motortúlmelegedés miatt kieső Gerhard Berger is szerzett pontot).

10/10 anonim ***** válasza:

Azért 1998 Silverstone se volt gyenge, 22 indulóból 13-an estek ki, legtöbben a csúszós vizes pálya és a sűrű köd miatt! A folyamatos kieséses miatt nagy zűrzavar, a köd miatt gyenge látási viszonyok - még a befutókat sem lehetett látni, Palik László fel is kiáltott: “Most akkor ki nyert?!”

[link]

2005 Indianapolis meg nagyon botrányos futam volt, 20 autóból eleve csak 6 rajtolt el, a Bridgestone gumikat használó 3 csapat (Ferrari, Jordan, Minardi), mert a Michelin nem tartotta biztonságosnak az arra a hétvégére érkezett abroncsait!