Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Aikido vagy birkózás? Melyik...

Aikido vagy birkózás? Melyik a jobb az utcán? MOST NEM ASZT KÉRDEZEM MELYIK A LEGJOBB SPORT HANEM A " KÖZÜL MELYIK A JOBB!

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 17:20
1 2 3
 11/22 anonim válasza:

l tudom képzelni, hogy ezt vajon milyen fizikumu fiu(?) mondja...:)

szerintem egy vérbeli gyölér, de nem tud érdekelni, te, hülye segg, minek gondolod a capuirát, ha nem táncnak....

Hülyegyerek

2011. máj. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

És akkor én minek gondoljam az aikido-t ha nem b*zis, harcnak feltűntetett simogatásnak? Elég gáz, hogy pont a legvitatottabb stílus képviselője dumál a hatékonyságról. Az a capoeira, amit a brazil gettóban nyomtak köszönőviszonyban sincs a tánccal, persze ezt úgysem értheted, hiszen aikidoka-ként még a küzdelem fogalmát sem ismered. És most nem azért védem a capoeirát mert én is ''táncolok'' hanem mert szánalmas, hogy egy önvédelemre teljesen alkalmatlan stílus űzője kezd el itten kritizálni. Inkább koteg-ashi helyett a helyesírásodon és a modorodon csiszolj egy kicsit...


Amúgy ne aggódj, fizikumommal semmi gond nincsen, de azért köszi, hogy aggódsz ;)

2011. máj. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim válasza:

Győkér vagy semmi baj ;).

Szerintem nem kéne neked itt dumálni a modorról, hisz' első hozzászólásod bizonyítja, hogy milyen kötekedő, visszataszító stílusban írtál. Szöveged alapján más dolgod sincs, mint mások dolgába beleokoskodni. Én nem szidom a capoirát, de keress csak rá bátran, akár a wikipédián, vagy ahol akarsz, és ha már másokat bírálsz, másold be kérlek, ha tudod hogy kell, eme remek sportág leírását! Egyébkét a zenére való körbe rendezett cigánykerekezés NEM harc, de valóban, az aikidoban sincs komolyabb testi érintkezés ( fura lenne, ha kitörnénk egymás végtagját, csak azért, higy az ilyen tudatlan nyomik megbozonyosodjanak a sport hatékonyságán ), de elmondtam, hogy önmagában ez kevès, kell mellé más is, én pl 4 éve thai boxozok, azzal együtt teljes önbizalommal esnék neki a brazil zenekre ugri-bugrizó táncos capoirásoknak :). Remélem, elégedett vagy helyesírásommal, és fogalmazásommal, iphone-ról nehéz szépen írni, nem mint ha véleményed befolyásoló lenne számomra. ;)

2011. máj. 31. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Ja, hogy thai boxolsz? :O Elnézést kérek, akkor már tudom miért vagy ekkora paraszt...
2011. máj. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Afro-brazil eredetű HARCMŰVÉSZET



CapoeiraA Capoeira jelentése:

A capoeira szó jelentése sokrétű. A mai brazil-portugálban jelentése baromfiudvar. A capoeira szóval illetik az afro-brazil hagyományból eredő HARCMŰVÉSZET különböző játékait tömörítő stílust is.



Alapelve:

A capoeira afro-brazil HARCMŰVÉSZET, amelyben nem verekednek hanem játszanak a küzdők. A capoeira játékot a gyakorlók alkotta körben játszák. A játékosok a zenekar és a kör szélén állók adta ütemre játszanak. A cél az, hogy az egyik játékos a másik fölébe kerüljön, a másikat mozgás és cselekvésképtelen helyzetbe hozza. A capoeirában nem a nyers erőt, hanem a furfangot és a cseleket ismerik el igazán. Technikai repertoárja nagyon széles, jelemzően rúgások, ütések, földrevitelek és akrobatikus elmozgások közül válogathatnak a játékosok. A capoeirások mindenek felett tisztelik az axe-t, azaz az energiát, amely a körben keletkezik.


[link]



Most már örülsz?

2011. jún. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:

Köszönöm, de a játék szo se épp a harcot juttatja eszembe....

Saz aikodra való rákereséskor láthatod, hogy az harcművészetnek, nem játéknak van feltűntetve, nézd csak meg bátran. A vitát lezártam, ez egy játèk zenére. Nekem ez tánc.

2011. jún. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Haj de igaza volt nagyapámnak.! Mindig azt mondta: Fiam, értelmi fogyatékosokkal fölösleges vitázni, úgyse értik amit mondasz...
2011. jún. 1. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
nagyon vicces nagypapád lehet. Egyedül nem tudtàl volna ilyet kitalálni? :)
2011. jún. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem vicces ő már, hanem halott, de azért kösz hogy meggyalázod az emlékét...
2011. jún. 2. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
nm gyaláztam meg! Ezt soha nem is tenném! Téged szoltalak meg, nem a nagypapádat
2011. jún. 2. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!