Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hogyan lehet felkészülni egy...

Hogyan lehet felkészülni egy versenyre mentálisan, lelkileg?

Figyelt kérdés
December 3.-án lesz az első versenyem Muay Thai box ból és nem tudom hogyan készüljek fel nagyon izgulok, stresszezek , félek :S lécci segítsetek, hogy hogyan lehet erre lelkileg, mentálisan felkészülni. 15F
2011. nov. 28. 21:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Menj el pszichológushoz, a versenyzőket is ők készítik fel. most mondanám azt hogy öld ki magadból a félelmet, de az nem egyszerű. Le kell magad előtt játszanod az egész szituációt, a lényeg hogy ne lássák rajtad a félelmet. Meditálj sokat!
2011. nov. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igaz én mást sportolok, de nálunk ez így megy:

Verseny előtt egy nappal van az utolsó edzés. Edzés után elmegyünk egy olyan helyre ahol nyugodtan le lehet feküdni/nincs zaj és le lehet kapcsolni a villanyokat. Nyugtató zenét hallgatunk és képzeledben "eljátszuk az egész versenynapot". Reggel felébredek, reggelizek stb.. elindulunk a versenyre, bemelegítek stb.., aztán képzeledben végiggondolom magát a versenyt, felveszem a versenyruhát, elindulok a pályára, aztán végiggondolom mit kell majd csinálnom a versenyen.

Versenynapon pedig fontos, hogy a bemelegítés, a sportban megszokott dolgok (bocs én nem ismerem a Muay Thai boxot, csak a magam sportágáról tudok beszélni) rutinok legyenek. Ne probálj meg új dolgokat, csináld ugyanazt a bemelegítést amit edzésen is. Ez biztonságot add. Járd körbe a sportcsarnokot (vagy ahol lesz a verseny), ismerkedj a tereppel. Ha többen vagytok, akkor érdemes olyan dolgokat csinálni ami felpörgett, de nem stresszel. Pl. játékos bemelegítések, tánc, különböző harcikiáltások (bocs tényleg nem tudom ezeknek mi a normális neve :-) ).

Én még szoktam alkalmazni egy jó meditációs dolgot:

Feküdj le, csukd be a szemed és képzeld el álmaid parkját. A parkban senki más nincs csak Te. Gondolod végig hol van a park, mik vannak benne (fák, virágok stb..). A parkban van egy lépcső. Lemész rajta (szépen lassan gondolod végig, hogy lemész). Amikor leértél egy szökőkúthoz érsz. Az mellet van egy láda. Odamész kinyitod. A ládába helyezd el az összes dolgot amire nincs szükséged: izgalom, stressz, félelem stb. Aztán szép lassan csukd be és menj vissza a lépcsőn. Nyisd ki a szemed majd a versenynapon ha izgulsz gondoloj arra, hogy minden rossz ott van a ládában. Lelkileg nekem segíteni szokott. Ha nem is használod ezeket, hasonló dolgokat érdemes kitalálni mert sokat segít. Ja és hajrá!

2011. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen ! :)
2011. nov. 29. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen nagyjából leírták egyébként lehet érdemes könyveket olvasni kb minden típusú sportkönyvbe írják ,hogyan kell versenyre felkészülni mentálisan . Én anno kapus könyvbe olvastam ,mert akkoriban ez tökre érdekelt ott is a nyugodt környezetet ajánlották . Egyébként az a gond ,hogy ez is egyénenként változik engem pl a nyugodt körülmények verseny előtt még stresszesebbé és aggresszívabbá tesz szóval tényleg egyénenként változó ,de döntő százalékban a második meg az első válasszoló tökre jól mondja . Meg mecs előtt 1 óra relaxálást ajánlanak általába könyvekbe nem tudom nem -e tesz ez bódultá döntsd el melyiket érzed célra vezetőbnek . Egyébként soksikert .Merre lesz meccsed melyik klubba tolod ?
2011. dec. 1. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hogy sikerült a verseny?
2011. dec. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nyertem :) 2. körben kO val
2011. dec. 7. 15:18
 7/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok!
2011. dec. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! :)
2011. dec. 7. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!