Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Sportolók! Ti hogyan szoktatok...

Sportolók! Ti hogyan szoktatok mentálisan felkészülni a verseny előtt?

Figyelt kérdés

úgy értem mindenki azt mondja, hogy a fejben dől el. Nos nálam ez általában úgy működik, hogy, a táv fele körül elmegy minden elszántságom, pedig fizikálisan még messze nem vagyok kimerülve... Ti hogyan szoktatok ilyen szempontból felkészülni?

előre is köszi


2009. szept. 1. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Sokszor mondom magamban félmaratonoknál a féltávnál, hogyha nem hozom azt az eredméynt ,amit el szeretnék érni akkor a futás után elégedetlen leszek magammal .És mivel tudom, h az szar érzés, ezért inkább odateszem magam rendesen, még akkor is, ha nem olyan kellemes, mintha lassabban futnék.

Vagy pedig: ha mások is meg tudják csinálni jó idővel, akkor én is! Nem másokat, hanem magamat akarom legyőzni, és ez a legfontosabb!

2009. szept. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

előtte edzéseken a levegővétellel és csak úgy simán akaratlagosan felpörgetem a szívemet, azzal, hogy ráfókuszálok agyilag a pulzusomra, és sokkal jobban megy

közvetlen a verseny előtt pedig sokszor átbeszéljük a többiekkel, hogy mit hogyan is kell csinálni, hogy minél jobb legyen

olyankor versenyen, mikor már a végkimerülés kerülget, nagyonis magadnál kell lenni, nem szabad a gondolataidnak elkalandozni, erősen koncentrálni kell, hogy megmaradjon a tökéletes mozgás és lélegzetvétel, különben nagyon el lehet rontani a legvégén

úszok, és pl. a tavalyi versenynél, miután kiszálltam 100 hát után a vízből, alig bírtam járni, épp hogy nem estem össze, úgy elfáradt a lábam

2010. nov. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!