Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Hany eves kortol erdemes...

Hany eves kortol erdemes versenyszeruen sportolni?

Figyelt kérdés

A kisfiam 7 eves,1 eve teniszezik heti 2 alkalommal tenisz iskolaban.Nagyon tehetseges,ezt az edzoje is megmondta,sokkal idosebb gyerekek ellen is nyerni szokott,eszmeletlen mozdulatai vannak,de nem jatszik versenyszeruen.

Nagyon szeret teniszezni,ha lehetne minden nap menne,es regota mondogatja,hogy ha felno profi tenisz versenyzo szeretne lenni.Nagyon szeret meccseket jatszani,mert sikerelmennyel tolti el.

Az iskolaban,ahova jarunk nem versenyeztetik a kicsiket.Erdemes szolni az edzonek, hogy a fiam szeretne komolyabban foglalkozni a tenisszel,valamint versenyezni es ebben tamogatjuk?

Vagy meg tul korai lenne,esetleg tul megterhelo ilyen fiatal korban?



2013. júl. 4. 21:42
 1/10 *Glissade* ***** válasza:
Szerintem ez még korai egy 7 éves gyereknek.
2013. júl. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Ha profi akar lenni el kell kezdenie most - nem a versenyzést, hanem az edzést. Talán még nem késő.


5-6 éves korban legkésőbb el kell indítani egy élsportolót. Munkám miatt látok eleget.

2013. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

6 evesen kezdett teniszezni,mint ahogy mondtam rendszeresen,heti 2 alkalommal.Rendes edzesei vannak.Akkor ez eleg lenne mostanra annak ellenere,hogy o minden nap menni szeretne? Versenyezni is szeretne,gyakran mondogatja,bar meg csak iskolan belul jatszanak meccseket.

Mint ahogy mondtam,nagyon jol jatszik a tobbi gyerekhez kepest,sokszor idegenek is csodaljak,hogy milyen ugyes.

Tehat az edzest elkezdte idoben,vagy ennel tobbre gondoltal?Lehet,hogy inkabb masik edzohoz kellene jarnunk,aki komolyabban foglalkozik a versenyekkel?

2013. júl. 4. 22:43
 4/10 *Glissade* ***** válasza:
0%

Edzés az oké, verseny nem!

Egy 7 éves gyereknek bőven elég az, ha a csapat társai ellen versenyzik a suliban.

Mêg csak 1 éve teniszezik, teljesen természetesen a kezdeti lelkesedés, de vajon 10 év múlva is ilyen lelkes lesz?

7 évesen még fogalma sincs, hogy mivel jár a versenyzés. A szüleinek legyen több eszük!

2013. júl. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, a kezdeti lelkesedes tenyleg termeszetes,tobb sportagat kiprobaltunk mar amikert max 2-3 hetig lelkesedett,aztan mar konyorogni kellett neki,hogy egyaltalan elinduljunk,igy azokat abba is hagytuk.

Most a fiam termeszetet ismerve teljesen mas a helyzet,ez mar nem kezdeti lelkesedes,hanem valoban elvezi,szunetet sem szokott tartani edzesen,mint a tobbi gyerek.

Nem tudom mit szeretne majd csinalni 10 ev mulva,de azt sem szeretnem,hogy esetleg az en hibambol maradjon le valamirol.Ezert kerdeztem,hogy ha kesobb is ugy gondolja majd,hogy versenyezni szeretne,azt mikor kellene elkezdeni. Igy legalabb 10ev mulva meglesz majd a lehetosege valasztasra.

2013. júl. 5. 00:15
 6/10 anonim ***** válasza:
Válogatott sportolókkal, olimpikonokkal is foglalkozom, nemzetközileg ismert magyar teniszező is jött hozzám konzultációra. A legtöbb kommentelőnél több a tapasztalatom. Meg kell kérdezni pár edzőt. A profi szinthez már most el kell kezdeni a felkészülést, legkésőbb 7-8 évesen. 13 éves élsportolóknak gyakran heti 6-8 edzése van. Itt sem lehet lazsálni.
2013. júl. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2013. júl. 5. 09:48
 8/10 anonim ***** válasza:

Én műkorcsolyázom nálunk már ovis korban elkezdik a versenyzést. Egyik ismerősöm 5 éves lánya télen versenyzett, mindenki kapott kis ajándékot ő nem. Szegényt jól megviselte. Viszont folyatta és mondta a szüleinek, hogy legközelebb már nyerni fog.

A sport ilyen lehet védni a gyereket, de akkor nem érdemes gondolkodni a versenysportban. A gyereknek muszáj időben magtanulni a versenyzést is. Szerencsére a gyerekeknek való versenyek általában igen játékosak, nálunk legalábbis kapnak ajándékokat és nem várnak el az edzők túl nagy dolgokat. Még az utolsót is megdicsérik, biztatják.

A megterhelő az más kérdés, mondjuk ha 10-12 évesekkel kell játszania egy 7 évesnek, igen az nekem túl megterhelőnek tűnik.

2013. júl. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Én anno 8 évesen kezdtem versenyszerűen karatézni. Annyi problémám adódott belőle, hogy fiatalabb korban szembesültem a korrupció fogalmával. Azt hiszem a lényeg az, hogy élveztem magát a versenyzést :)
2013. júl. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 *Glissade* ***** válasza:
Hát nem tudom... nálunk 10 évesen kezdenek el a gyerekek komolyabban foglalkozni vele, esetleg még a 13-14 is belefér... előtte a legtöbben csak hobbi szinten edzenek. Persze ez sem szentírás, mindig vannak kivételek.
2013. júl. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!