Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Ki (volt) a legjobb F1-es...

Ki (volt) a legjobb F1-es pilóta hármójuk közül: Jacques Villeneuve, Ruben Barrichello vagy Felipe Massa?

Figyelt kérdés

2017. márc. 16. 11:57
1 2
 11/18 anonim válasza:

@#10:

"Barrichello, vagy Coulthard, akik ugyanabban az autóban évente 2-3 futamot tudtak mondjuk nyerni, míg a nagyágyú csapattársuk 10et."

Azért ez nem ilyen fekete-fehér. Ne feledkezzünk meg arról, hányszor volt olyan, hogy át kellett adni a (vezető) helyet az "első számú" pilótának. Lásd pl. Schuhmacher és Barrichello...

2017. márc. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Hányszor? :D Ha évente Barrichello kapcsán 2ről tudok, amiből egyet vissza is adott Schumi. Csak ezen mindenki felháborodik, de nem ez volt az általános. Másrészt... az sokat mondó, hogy Barrichello csak a nagyon Ferrari által uralt években tudott második lenni (2004,2002), oké, hogy Schumit követi, de akkor arra miért nem képes. Miért nem tudta folyamatosan hozni a 2. helyeket? Azért Massanak ez inkább ment. Egyértelmű szintlépés volt Schumi mellett, Barrichello után. Massa nagyon jó pilóta (volt). Villeneuve egész jó volt az elején, de aztán nagy csalódás. Barrichello meg sose volt kiemelkedő.
2017. márc. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocs, nem évente tudok 2-t, hanem összesen :D
2017. márc. 22. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Szerintem Villeneuve :)
2017. márc. 22. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem Villeneuve.


Barichello nagyon tehetséges volt, voltak körülmények, amikor kiválóan teljesített. Massa is tehetséges, de ő inkább a kitartó, keményen dolgozó, elrettenthetetlen sportember (jó autófejlesztő és tesztelő hírében áll). Nem véletlen, ha valaki örök második számú versenyző és az sem, ha első számú lesz belőle. Ezt a sporthoz közel lévő, ahhoz értők döntik el. Kívülről, minden más, csak spekuláció. Ezen kívül a ténylegesen megnyert VB címek számítanak, mert a többire már szinte senki sem fog emlékezni...

2017. márc. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
78%
Jacques Villeneuve egyértelműen. A legtehetségesebb F1-es pilóták egyike volt.
2017. márc. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim válasza:

Villeneuve-t nem láttam fénykorában, csak 2003-tól, persze az eredményeivel teljesen tisztában vagyok. Mindhármuk mellett sok érv és ellenérv hozható fel.


Biztos, hogy Villeneuve-től nem lehet elvenni a vb címét, nagyon megérdemelte, nemcsak mázlija volt.

De egy Schumacher azzal az autóval szerintem kb 10-12 versenyt nyert volna 1997-ben. Villeneuve-nek a világverő autóval is nagyon meg kellett izzadnia Schumival szemben. Viszont Frentzent bucira verte, ez mellette szól. A vb-cím ellenére abban a Williamsben jóval több volt. Később Button és Massa nagyon bedarálta, ami nekem kicsit érthetetlen. A BMW-nek pedig kellett Kubica 2006-ban, de nem a teljesítménye miatt rúgták ki Villeneuve-t szerintem.


Barichello és Massa nem voltak Schumi szinten, de nem vallottak szégyent szerintem. Massa a balesete után már nem volt a régi.


Ősszefoglalva, átlagnál kicsit jobb pilóták voltak, egy vb címet mindannyian megérdemeltek (Felipe és Rubens csak volna), de többet nyers tempó alapján nem. Egyikőjük sem volt Schumi, Alonso, Vettel, Hamilton szint, ami persze nem szégyen.

2018. dec. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

#5


"Ahogy Schumi is mindig a legjobb autóval kerekedett felül az ellenfelein"


Most viccelsz?


1994-ben Schumacher csapattársa a Benettonnál Jos Verstappen volt, aki nem számított egy tehetségtelen pilótának, de összesen 10 pontot tudott összekaparni a szezon során, miközben Schumacher 8 futamot nyert és világbajnok lett. Abban a szezonban 8 futamon JJ Lehto helyettesítette Verstappent, aki még pontot sem tudott szerezni a Benettonnal.



1995-ben Schumi csapattársa a Benettonnál Johnny Herbert, aki szintén nem egy kutyaütő, de felennyi pontot sem szerzett, mint Schumacher...mindkét Williams-es előtte végzett a bajnokságban és még kis híján Jean Alesi is a gyengécske Ferrarival. Egyáltalán nem volt kiemelkedő autó a Benetton 1994-1995-ben, a Williams alapjáraton gyorsabb volt nála, szerintem kb. a Ferrari szintén mozgott a Benetton akkor.


Meg kell nézni a 96-os szezont, amikor Schumacher átment a Ferrarihoz, Alesi pedig a Benettonhoz igazolt...Schumi akkor is nyert 3 futamot a Ferrarival és bőven Alesi előtt végzett a bajnokságban, aki futamot sem nyert az állítólagos "legjobb" Benettonnal.


A Ferrarinál 96-ban Irvine volt Schumi csapattársa, aki kb 10 pontot bírt összeszedni és dobogón is egyetlen egyszer állt (3. hely a szezonnyitón), míg Schumacher 10 versenyt tudott befejezni és ebből 8 alkalommal dobogóra állt (+ egy negyedik hely). A monacói időmérőn a Ferrarival fél másodpercet vert az akkori mezőnyben kiemelkedően legjobbnak számító Williamsekre és Damon Hill-re.



Na kb. ennyire versenyzett jó autókkal Michael Schumacher pályafutása során.


A következő (1997-es) szezonban a vb címért versenyzett, miközben csapattársa Irvine a hetedik lett a bajnokságban, a Bennetton-os és McLaren-es versenyzőktől is kikapott.



A 2000-es évek elején már valóban domináns volt, de nem csak az autón múlott, valóban nagyon jó volt a Ferrari, de közel sem annyira, hogy csak emiatt laposra verje a mezőnyt. 2000-ben a csapattárs Barrichello feleannyi pontot szerzett és mindkét McLaren-es pilótától kikapott (Hakkinen, Coulthard). Akkor mégsem volt olyan jó az a Ferrari, mivel Barrichello jó pilóta volt, hogyha tényleg csak a Ferrarin múlt volna, akkor sorozatban kellett volna szállítaniuk a kettős győzelmeket, mint nem régen a Mercedes-nél Hamilton és Rosberg, vagy annak idején a Red Bull-nál Vettel és Webber. Barrichello egyetlen egyszer volt reálisan esélyes a vb címre, még 2009-ben a Brawn GP versenyzőjeként...ez is mutatja hogy nem volt az a Ferrari annyira kiemelkedő a 2000-es évek első felében, ahogyan sokan mondják Schumi eredményei alapján.

2019. márc. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!