Kezdőoldal » Sport, mozgás » Versenyek, olimpiák » Miért szerették az emberek...

Miért szerették az emberek annyira a Formula-1-ben a V8-as motorokat?

Figyelt kérdés

Valahogy sosem értettem, hogy miért szerették őket annyira. Szerintem a V10-es korszak vége felé lettek a legjobbak az akkori autók. Majdnem 20 000-ig forogtak, hihetetlen tempókat mentek velük és eszméletlen jó hangjuk is volt.


Ehhez képest a V8-as korszak számomra olyan volt, mintha egy V10-es akart volna lenni, csak valahol elrontották. Ugyan az a hangszín, de közel sem pörög annyira, pedig a V10-hez szokott fül mindig várná, hogy kihúzassák 18 ezerig, de ez sosem történik meg. Olyan látványos technikai fejlődés sem történt a motorokat tekintve szerintem, hiába próbálták a KERS-szel izgalmasabbá tenni. Úgy tudom, hogy a teljesítmény is valamelyest lecsökkent.


Sokan szidják a hibrid autókat is, hogy rossz a hangjuk, meg ilyenek. Szerintem sincs a közelében egy V10-nek, de egy mai autóhoz képest azok labdába sem rúghatnak, mert már egyszerűen mindenben jobbak. Hatalmas fejlődésen mentek keresztül az autók, az egész F1 átalakult.


Ezért nem értem, hogy miért épp a V8 hiányzik annyira sokaknak. Akkor már miért nem a V10? Vagy miért nem a régi kézi váltós ezer lóerő feletti izomgépek a 80-as évekből?



2019. jan. 4. 13:45
 1/4 anonim ***** válasza:
37%
Nekem tök mindegy a motorok teljesítménye meg a hangja, úgyis tévén nézem. Engem az zavar hogy unalmas sablon versenyek vannak meg borzalmasan nagy szakadékok a csapatok között.
2019. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Szerintem egy olyan versenyágazatban, ahol a világ legjobb autói hívatottak megmérettetni, és a legnagyobb technikai sportok közé is tartozik, szerintem nem mindegy, hogy egy szabálymódosítás miatt fejlődünk-e egyáltalán valamiben.
2019. jan. 4. 15:29
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Az idő megszépíti az emlékeket. Ezért tartják jobbnak sokan a régi autókat meg ezért tartják sokan sokkal izgalmasabbnak a régebbi versenyeket. Pedig kb. ugyanolyanok. A fanyalgókra ne hallgass, én azóta nem foglalkozok velük mióta elkezdték a ,,papucsozást" és inkább csökkenteni akartak a pilóták védelmén, csak azért, mert szerintük úgy látványosabb az autó.
2019. jan. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A v8-asok semmivel nem voltak rosszabbak mielőtt lefolytották meg befagyasztották. Eleve többet pörögtek mint a V10-esek, még a cossie 2006-ban már 20k felett járt míg a V10esek 19k fölé is alig mentek, teljesítményben sem látszott meg igazán a 2 henger hiánya, alig 100 lóerő volt a diffi, és jóval kevesebbet fogyasztott.
2019. jan. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!