Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a botról és orsóról feeder horgászathoz?

Figyelt kérdés

Kezdő feederes horgászként szeretnék beruházni egy középkategóriás szettre. Mi erről a véleményetek?

Bot: Daiwa Ninja-X Heavy Feeder 360cm 50-150

Orsó: Daiwa TD feeder 4012 QD



2019. okt. 9. 09:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Én 390-eset vagy 420-asat vennék, igaz attól függ milyen távolságba horgászol, de ezekkel lényegesen messzebb tudsz dobni mint egy 360-assal. Nevis-nek vannak jó botjai ebben az árkategóriában. Az orsó 45-ért szerintem elég sok rá, 20 ezer körül már teljesen jókat lehet kapni, annyi hogy nem Daiwa van ráírva. Nagyon jó márka, de eléggé túlárazott jó pár terméke. Szerintem tök felesleges ennyiért venni feeder orsót.
2019. okt. 9. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól ódzkodnék, hogy megmondjam valakinek, milyen hosszú botot vásároljon, úgy, hogy semmit nem tudok az illetőről, sőt az árakra sem adnék tanácsot, van aki igényli a nagyobb presztízsű márka használatát, inkább fizet érte többet... és a Daiwa nem Nevis.


Véleményt formálni azért nem tudok, mert nem tudom mire használnád, és hol...

Ettől függően lehet jó választás, vagy fölöslegesen kemény - viszont itt már ismét bejön az egyéni igény, hogy mennyire szereted, tűröd a finomkodást.

Sokan, többek között én is átmentem azon a folyamaton, hogy hosszú erős feederbot kell, később pedig elkezdtem rövidíteni finomítani... Csatornákon, keszegezésre, kisebb pontyokra mostanság már max 18-as zsinórral, 3 méteres picker bottal horgászom, de van olyan feederem, amelyiken 30-as damil, vagy 15-ös fonott van (tökleveles, hínáros víz, 5 kiló fölötti halak)


Jó választás lehet ez a bot, orsó páros, ha ki tudod használni (ezt mi nem tudhatjuk), nyilván lehet venni olcsóbbat, de lényegesen drágábbat is.

Nem biztos, hogy egy hosszabb bot előnyösebb, de az sem, hogy nem az. Körülményektől, horgásztól függő.

2019. okt. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én csak botra mondtam, hogy vannak jó Nevis feederek, amik bőven megfelelnek a célra. Orsóból viszont véletlen sem vennék Nevis-t mert a legtöbb idő előtt meghibásodik.
2019. okt. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Leginkább a Velencei-tóra járok horgászni, de a jövőben szeretném többet látogatni Ráckevét és a Visegrádi öblöt. A célhalaim eddig kárász és pár kilós pontyok voltak. Mivel a tanulási folyamat elején vagyok, próbálok minél több dokgot kipróbálni és megtapasztalni a feederezesen belül.
2019. okt. 9. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!