Kezdőoldal » Sport, mozgás » Vizi sportok » Hogyan tartsam életben a...

Hogyan tartsam életben a kifogott halat a nyári kánikulában, vagy valamit elrontottam?

Figyelt kérdés
Helyi bányatavon van éves tagságim, de így még soha nem jártam. Reggel nyolckor fogtam egy szép, egészséges 2 kilós tükör pontyot, a szabályok szerint kifárasztottam, merítőhálóba tereltem, pontymatracra raktam, mérlegeltem, beírtam, be a haltartó szákba, a szákot direkt egy mélyülő részbe raktam. Délután egykor indultam haza de addigra, nem tudom miért, de a pontyom feldobta a pacskert, kérdésem az lenne hogy hogyan lehetne életben tartani a nyári melegben kifogott pontyot?

2020. júl. 7. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
15%

Na pont ez az amibe szarik bele a mohosz és a nébih, meg mindegyik hasonszőrű. Meg abba is, hogyan vidd haza stb. A többi hülye spori se érti miért utálom, ha fent van a tóvíz és 3 méter 20 centis víz van az agyagon, majd szakad le a part ahelyett, hogy 20 centivel lentebb lenne a vízszint, és rögtön a leszakadó partszélre lehetne lelógatni a szákot. Egyébként a ponty-kárász-törpe még egész jól bírja, de a keszeg-süllő garantáltan kinyiffan, mert a felszín sokkal melegebb.


Ha lenyelte a horgot, ne csodálkozz, akár szíven is szúrhattad, de legalább nem kellett a végén szétverni a fejét a "kíméletes" halgyilkolás jegyében.

2020. júl. 7. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
62%
Mesterséges lélegeztetéssel kellett volna életben tartani, és hideg, hűístőő vízzel itatni.
2020. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es, a horog csak a szája szélébe akadt, nem nyelte le, megértem ha állatvédő vagy és nem tetszik a horgászat, de ez ellen nincs mit tenni, mert ez egy világon elismert sport, hasonlóképpen mint a vadászat.

2-es sajnos ez megtörtént és nem egy humoros történet.

2020. júl. 7. 16:03
 4/7 anonim ***** válasza:
Horgász vagyok, nem halcsókolgató bojlisbu.zi... A vadászattal sajnos nem koherens a dolog, ott eleve megdöglik az őzike, más opció nincs.
2020. júl. 7. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is horgász vagyok, még sohasem bojliztam. Igaz a vadászat nem egyenértékű. De a lényeg hogy a hal amit horgászati szempontból normálisan kifogtam és szákba tettem a vízbe az miért fordul fel?
2020. júl. 15. 11:00
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyrészt típustól is függ. A sügérfélék könnyen megdöglenek. Naphallal megtapasztalhatod. A keszegfélék ellenállás nélkül kijönnek a vízből mint egy darab fa, ellenben a ponty-kárász küzd mint állat. A pontyék sokáig bírják, keszegék felfordulnak. Összességében amelyik jól bírja az iszapos, oxigénszegény vizet az a fogságot is sokkal jobban bírja, amelyik nem, az gyorsan megdöglik.
2020. júl. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os köszönöm a választ, ment a zöld lájk.
2020. júl. 16. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!